Zkušenost s antidepresivem Velaxin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7885
14.2.12 11:09

Zkušenost s AD Velaxin

Ahoj.
Včera mi má psychiatrička po 4 letech změnila léčbu za jiná AD.Nyní beru AD Velaxin.Máte s ními prosím,někdo zkušenost?Příbalový leták jsem přečetla a je tam docela dost nežádoucích účinků.Děkuji za případné příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.2.12 11:17

A co jsi brala před tím?

• Citovat
  • Nahlásit
7885
14.2.12 11:18

Předtím jsem brala 4 roky Fevarin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.12 15:42

Ahoj, já užívám Velaxin 4 rokem a musím říct, že jsem s ním spokojená.Co se týče těch vedlejších účinků, já žádné necítím a když si přečtete jakekoliv příbalový leták u AD, tak myslím, že všechny mají mnoho vedlejších účinků.Jediný problém, který s tímto lékem mám(jiný jsem zatím nebrala),je ten, že jakmile zapomenu ráno vzít, odpoledne mi začnou brnět rty a hlava a pokud ho nevezmu neusnu, má paní doktorka tvrdí, že je to psychická závislost na léku,ale to je nesmysl, protože má mamča ho začala užívat také(máme stejný problém)a pokud zapomene cítí to samé.Každopádně ke zhoršení stavu po jeho nasazení nedošlo naopak asi po 3 měsících bylo lépe a drží se to s občasnými denními snad běžnými depkami:-)Doporučuju zkusit, ono stejně není nic co by člověk nezkusil aby se mu udělalo lépe, s tím se mnou jistě souhlasíš :palec.Ať se daří :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4686
17.2.12 15:53

Ta závislost je blbost jak píšeš. Já brala Velaxin 2 roky asi 70 g a když jsem si ho zapomněla vzít tak jsem to poznala tak, že se mi jakoby začala točit hlava a bylo mi špatně od žaludku. Né moc. Podle mě to je jen reakce z náhlého vysazení, tak jako rekace při začínání braní velaxinu. Prvních 14 dní mi bylo fakt špatně, jak psychicky tak fyzicky..únava, zhoršení stavu, nausea. Při vysazování jsem prášek půlila a pak rozčtvrtila…takže ke konci jsem brala jen 18 g a když jsem přestala jeden den úplně, tak jsem necítila žádný příznak vysazení.

Jinak ty nežádoucí účinky jsou u všech skoro stejný. Je lepší nečíst to, protože oni tam pro jistotu dají všechno. Před týdnem jsem brala prášek na bolest zad a bylo tam, že můžu mít tak silnou kožní reakci, že může nastat smrt.

Jinak mě velaxin (venlafaxin) pomohl. Před tím jsem měla serlift, ale to z toho jsem pořád měla pocit na zvracení.

Jinak, já ho brala před spaním. Má se brát ráno, ale podle mě to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Oswald Süss
13.2.13 14:43

Velaxin beru již několik let a od té doby již nemám deprese, možná že bych ho mohl již vysadit, mám však strach, aby se mi deprese nevrátily

• Citovat
  • Nahlásit
30
2.4.14 16:44

velaxin

Ahoj jsou tu již starší příspěvky na ad VELAXIN. já si ho dnes vyzvedla z lékárny a bojím se nasadit, po zoloftu mi bylo blbě zracela a pak trittico tam jsem zas byla hrozně unavená a taky začali halucinace. pochopila jsem že se léčit musím protože teď bez léků nic moc bulela bych i když je venku krásně a mam se jinak dobře ale hrozně se bojím těch vedlejších účinků. mám úskostní depresi, doufám že to nemám na furt…mám teď dobrýho psychoterapeuta tak snad to byla trefa správně. Tady z těch příspěvků jsem se trochu sklidnila téměř samá pozitiva… Člověk hlavně musí se dát do kupy a něco změnit co mu nedělalo dobře…ale je to těžký :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.14 16:49

Ještě se chci zeptat kdo bral nebo bere jestli se po něm netloustne a mám malé děti nechci být taková utlumená což teď bývám i bez nich, a halucinace zda nejsou po nich? chci víc vnímat a né se zahrabávat furt do sebe a přemýšlet nad tím zda se nezblázním? Prosím o odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4686
2.4.14 20:34

Halucinace nejsou…teda ne u me. Pocit na zvraceni take ne a netloustnu :). Vubec nebim ze ho beru. Mam teda jen 35miligramu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
2.4.14 21:56

Mayo a co třeba postřech a paměť to je taky furt stejné? Tak jsi zůstala u 35mg, já myslela že jsi ho vysadila? Jinak já začnu zítra ráno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
10.8.17 15:01

@avenula Já beru 150 mg velaxinu už 7 let, nejprve jsem brala 75 mg, ale nic moc. 150 je pro mně tak na hraně asi bych potřebovala ještě víc, ale doktor to nechce riskovat.
Netloustne se po práškách, ale po nesprávném stravování, tedy rozhodně u velaxinu a v mém případě, beru toho víc, na vícero věcí a nejsem schopná se pravidelně stravovat, tělo si všechny zásoby chrání, a když už se najím, tak si nové zásoby pečlivě uchová na později, protože ví, že zase dlouho nic nebude.
Pokud jsi zvyklá pravidelně jíst, tak si myslím, že se nemáš čeho bát a ber to opravdu ráno, on ten velaxin nabuzuje, mám totiž ještě jiná antidepresiva na noc. Velaxin abych mohla vstát a protiaden, abych mohla vlézt do postele. Žádné vedlejší účinky necítím, když si zapomenu vzít dávku, cítím to až druhý den, kdy se mi točí hlava a žaludek mám, jako na vodě, a to beru velmi silnou dávku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
10.8.17 15:05

@Hippolita Můj doktor postupně zvednul Velaxin na 300 mg a je všechno v pohodě. Nevím, proč by se toho bál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
10.8.17 19:14

Beru ještě mnoho jiných léků a netrpím pouze depresemi, jsem autista a nejspíš do mně nechce cpát víc chemie, než je nutno, což oceňuji. Většinou jsem v pořádku a velaxin perfektně funguje, bohužel čas od času, tak 3× do roka se stejně složím a musím marodit. Právě teď bojuji, velmi bojuji, ale mám ještě lexaurin, jako berličku. Snažím se zaměstnat hlavu i ruce, naučila jsem se háčkovat a pořídila jsem si pejska, snad bude brzo lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
11.8.17 11:06

@Hippolita Jo tak to je pech. :? Já každému na zaměstnání mysli doporučuju hodně číst, pokud to už neděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
15.8.17 20:11

Píši po letech. Ten Velaxin jsem brala 1/2 tabletky ale už nevím mg. Příznaky ze začátku nic moc než se to urovnalo ale začala jsem spát bez dalšího prášku. Pak po cca 3 týdnech mi už jen bylo občas ráno na zracení cca půl hodiny ale z toho co jsem měla byl ten velaxin nejlepší a hlavně mi pomohl. :palec: Brala jsem jej necelý rok a po domluvě s lékařem jsme vysadili. Od té doby, když mi je divně zobnu Persen a je ok. Prozatím… Hodně jsem si četla a chodila na prochajdy. Pak udělala pár změn v životě. Holky přeji hezký život bez depresí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat