Zlo v rodině

11
20.2.21 07:19

Zlo v rodine

Dobrý den. Poprvé v životě jdu napsat do diskuze. Svůj problem rozumove chápu a nejsem schopná ho změnit. Chci ho jen přijmout jako fakt a to se mi nedaří. Neskonale mě to trápí. Pokusím se být strucna.
Pocházím z moravy. Mam dvě starsi sestry. Matka vážně onemocněla když mi bylo 10. Otec byl prisny. Nejstarší sestra za rok nato utekla z domu, vdala se. Nastěhovala se do domu babičky. Prostřední vycestovala do zahraničí, kde se vdala a žije dodnes. Já tim ze jsem zůstala doma sama jsem si utvořila pevný vztah k rodicum. Hlavně k matce. Stali se z nás spíš pritelkyne. Matka byla mimo jiné nevidoma. Po vysoké škole v cechach jsem se vdala a se svým mužem jsme kupovali dům ve stejné vesnici kde žila nejstarší sestra. Měla jsem zakořeněnou potrebu pomoct máme. Sestra mě ale vyhnala. Doslova nesnesla pocit že budeme žít v jedné obci. Dála mi podepsat i papíry že se zrikám dědictví. Utekla jsem zpět do Čech. To vedlo k mému rozvodu. Od té chvíle se mnou nikdo z rodiny nekomunikoval. Po 10 letech se život uklidnil a jajsem se s novým přítelem na Moravu vrátila znovu. Do pronájmu. Chtěli jsme postavit dům pro nás a mě rodice. Bylo to ale strašně. Sestra s rodinou s námi vůbec nekomunikovali, ani ostatní příbuzní. Vlastně ani nikdo z vesnice. Po roce bydlení v obci se sestra s rodinou vystěhovala z vybydleneho domu po babičce. Vysekali vanu ze zdi,. Strhali obklady, ustrihali dráty… Máma nechtěla dům ale prodat, byl po jejich rodičích. Pomohli jsme jim s opravou. Lidi nás nenáviděli. Pak jsme si postavili vlastní dům kde zijeme. Po 10 letech máme 4deti. Dožila jsem mámu, zemřela v ukrutných bolestech. Sama. Všemi opuštěná. Umřel dokonce i manžel mě nejstarší sestry na rakovinu streva. Já mám šťastnou rodinu. Jen když vyjdu ven mezi lidi, je to pro mě nepochopitelne. Nikdo s námi nemluví. Nikdo. Jsme vyřazení ze společnosti. Můj otec je starý. Žije u nás doma. Jejich opraveny dům je prázdný. Nejstarší sestra na nás dala žalobu, vymáhá peníze po úmrtí matky. Před týdnem nám oznamili na obecnim úřadě že nemáme právo na hrob, který máma s tátou platily 50let. Pravidelne. A že sourozenci mojí mámy odmítají aby táta po své smrti ležel vedle matky. (Je to na to abych na obec podala žalobu)
Je to přímo absurdní situace. Na obci pracuje sestřenice mě zemřelé matky, která má blízký vztah k mě nejstarší sestře. O mého otce se nikdo nezajímá stejně tak jako se nezajímali o matku. Vím že ho dožijí zase sama. Jen toto je už moc. Od nikoho nečekám žádnou pomoc, ale nedokážu se vyrovnat s nenávisti lidi okolo nás. Kdo je v jakémkoliv kontaktu se sestrou nás nenávidí. Když řeknu jméno od koho pocházím, jsem zatracená. Ve školce naše děti neživou na oslavy narozenin aby náhodou někdo nevedl že jsme v kontaktu. Je to strašně. Jsem ochotná se všeho zříct ale nedokážu se smířit s pomluvami své sestry. Dvěma lidem jsem řekla můj příběh, otočili se a odešli. Všichni za tím vidí že jsem se vrátila kvůli majetku. Strašně to bolí. Tolik si přejí rodinný život, ale nikdo o nás nestojí. Ani ti co nás neznají ale něco o nás slyšeli. Nevím jak toto překonat…😥

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
85
20.2.21 07:27

Sla bych bydlet jinam. Penize na to zřejmě máte.
A hlavně, potřebuješ psychologa a terapii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
20.2.21 07:29

Asi mi to po ránu pomalu chápe - Proč se ta sestra musela/chtěla? vystěhovat z toho domu po babičce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
20.2.21 07:30

Celkově to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 07:40

Odstěhovat a jít do terapie. To by člověk nevěřil, co se v některých rodinách děje. Bohužel mám také štěstí na podobnou rodinu. Vše se už nějak sice po letech uklidnilo, ale když sestavuji rodokmen a vyptávám se, tak je to takové mlžení a lhaní, že by člověk nevěřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
20.2.21 07:41

Zlatej J. R. Já tomu nerozumím, jedna sestra šla do zahraničí, ale ta nejstarší zůstala tady, přičemž když vás z té vesnice vyštípala, tak jste se vraceli zpátky do země, ve které jste byli. Matka dožila sama, ačkoliv jste žili ve stejné vesnici. V té vesnici vás všichni nenávidí. Proč? To jim někdo nakecal, že žerete zvědavé důchodce? Proč v té vesnici teda zůstáváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4813
20.2.21 07:43

Taky to nechápu. Nenávist je silné slovo, nějak se mi nechce věřit, že vás všichni nenávidí. Z mé zkušenosti je většina lidí spíš lhostejných a starají se hlavně o sebe.
Co znamená, že otec byl přísný? Nemohl sestry týrat, zneužívat? To by tu nenávist vysvětlilo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1457
20.2.21 07:44

Pokud to finančně jde a opravdu s vámi a dětmi nemluví, ani noha od židle, odstěhuje se. Co si myslí sestra nebo kdokoli jiný ti může být sumafuk, ale žít v takovém napětí bych rozhodně nechtěla. A teď asi pichnu do vosiho hnízda, ale nechtěla bych žít ani na vesnici. Byla jsem tam pár let s exmanzelem a ty vztahy, co popisujete mi tak nějak přijdou norma. Každý někoho nenávidí, pořád se někdo drbe a řeší. Já jsem prostě vyznavač anonymity města. A to rozhodně neznamená, že nemáme přátelé nebo že nedrbem :P. Jen to není tak intenzivní a dusivé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52207
20.2.21 07:45

To nema hlavu a ani patu. K mame mas vztah a pises o ni, ze matka, matce? Cele mi prijde, ze to psal chlap. Jak je to tvrde psane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
20.2.21 07:49

Ja teda absolutně nechápu, proč seopakovane stahujete do míst, kde vás nenávidí. Je jedno, proč a že neprávem. Ale už jednou jsi z taky utekla a na dlouho ti to podelalo život. Tak proč ses tam proboha vracela znovu? Pokud máš takovou potřebu starat se o rodiče, měla sis je nastěhovat k sobě. Teď ti pomůže jen se odstěhovat někam, kde vás a vaše šílené rodinné vztahy neznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
20.2.21 07:50

Mohu se otázat, jakou vysokou školu jsi studovala? Neznáš ani ta nejzákladnější pravidla pravopisu.. Celkově působíš velmi nevěrohodně a nevyrovnaně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6767
20.2.21 07:51

@Dahy to nemá hlavu ani patu, sama si místama protiřečis. Píšeš že ses všeho zřekla a pak zase že jde o majetek a pořád dokola se vracíš tam, kde o tebe nikdo nestojí, pokaždý s jiným chlapem. Podle mě to v hlavě nemáš v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
20.2.21 07:51

Jsem to přečetla znovu a podle mě spíš oni dostali z domu po babičce tu sestru, co tam dlouho žila a proto jim teď nemůže přijít na jméno celá ves. Chtěli se s přítelem starat o rodiče tím stylem, že je donutí prodat ten dům a postaví nový společný, ale matka to nakonec odmítla a vycouvala z toho, tak tam „zkejsli“. Navíc by to byla i dobrá pomsta a způsob, jak se znovu dostat k majetku, když předtím ji sestra „donutila“ podepsat to zřeknutí se podílu v domu po babičce a zakladatelku to stálo původní rodinu. Podle mě jde v té rodině jen o prachy a ne malé. A nepřekvapilo by mě ani, kdyby i ten nový zakladatelky dům stál na pozemku rodičů. Pokud se pletu a křivdím, tak se zakladatelce omlouvám, ale jak nereaguje na dotazy, tak jsem se nad tím zamyslela sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.21 07:54

@fera21 Pochází z Moravy, vracela se z Čech na Moravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
20.2.21 07:56

Ten příspěvek je nesrozumitelný.

• Citovat