Reklama

Zlobení při kojení..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 21:28
Zlobí se a kroutí při kojení

Ahoj, dceři budou za týden 4 měsíce a je doposud plně kojená. Od porodnice máme kloboučky, poslední dobou je odkládáme a vcelku jí kojení jde i když s kloboučky je to pořád lepší. Jenže poslední 3 dny se mi malá při kojení kroutí a neustále se odtrhává. (Ať kojím s kloboučkem nebo bez). Takže to vypadá tak že se přisaje, pije tak 15 vteřin a pak začne plakat, odtrhává se a pořád dokola. Na druhém prsu je to trochu lepší ale taky nechce pořádně pít. Nakonec se na mě třeba po 10 minutách (ne)kojení začne smát a tím kojení končí :roll: V podstatě skoro nic nevypije. Může to být spurt? Ve skoro 4 měsících? :nevim: Za poslední měsíc přibrala jen 300g a to doteď přibírala krásně třeba i kilo :nevim: Teď má 5750g. Dokonce jsem dnes koupila i UM pro případ kdyby to tak pokračovalo, aby nebyla hladová. Odsaju tak 40ml z obou takže tudy cesta nevede. :roll: Díky za rady :hug:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 21:28
Zlobení při kojení..

Ahoj, dceři budou za týden 4 měsíce a je doposud plně kojená. Od porodnice máme kloboučky, poslední dobou je odkládáme a vcelku jí kojení jde i když s kloboučky je to pořád lepší. Jenže poslední 3 dny se mi malá při kojení kroutí a neustále se odtrhává. (Ať kojím s kloboučkem nebo bez). Takže to vypadá tak že se přisaje, pije tak 15 vteřin a pak začne plakat, odtrhává se a pořád dokola. Na druhém prsu je to trochu lepší ale taky nechce pořádně pít. Nakonec se na mě třeba po 10 minutách (ne)kojení začne smát a tím kojení končí :roll: V podstatě skoro nic nevypije. Může to být spurt? Ve skoro 4 měsících? :nevim: Za poslední měsíc přibrala jen 300g a to doteď přibírala krásně třeba i kilo :nevim: Teď má 5750g. Dokonce jsem dnes koupila i UM pro případ kdyby to tak pokračovalo, aby nebyla hladová. Odsaju tak 40ml z obou takže tudy cesta nevede. :roll: Díky za rady :hug:

Diwas
Nováček 1 příspěvek 10.03.18 22:23

Měla jsem to samé. Řev byl z nedostatku mlíka, hlavně protože to neteklo hned. Řešila jsem to tak, že před kojo jsem si nahřála prso láhví s horkou vodou a spustila odsávačku. Za minutku přiložila prcka a sosal jak o život. Po týdnu stačilo už jen nahřátí. A směje se do teď(5 a půl měsíce). Když se odtrhne a začne dělat blbiny koukam jinam, ignoruju, on se po chvíli zase chytí když je nulová reakce. :lol:

Ala86
Povídálka 19 příspěvků 10.03.18 22:53

Je možné, že ji to mlíčko nechutna.Nebo proste chce jen delat blbiny :roll:.Ja taky kojim a nekdy mi malinky dela to same. A nebo jeste dalsi varianta, ze se nemuze poradne prisat a proto treba place

3HE
Generální žvanilka 21809 příspěvků 10.03.18 23:09

Kojení se podpoří jedině kojením. Interval co 3hodiny je pro udržení stálé tvorby. Pro navýšení tvorby mléka je potřeba zkrátit interval na 2-2,5hod.

a kojit takto: před kojením vypít hrnek horkého kojočaje s jestřabinou - prohřeje tělo, jestřabina je dobrá na tvorbu mléka. Nakojit z jednoho prsa tak dlouho, dokud dítě efektivně saje, potom dát odříhnout na max 5minut, pokud neříhne, tak nevadí. Pak nabídnout druhé prso. Nechat pít, dokud efektivně saje. Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím podáno jako druhé.

Důležité je přikládat dítě na měkký odstříkaný dvorec - i když ho máš měkký, tak je dobré si trochu odstříknout do ubrousku třeba… nastartuje se tak spouštěcí reflex a dítě pak přiložíš… ono tak nemusí samo rozkojovat prso, což ho unavuje. A lépe se tak přisaje, vcucne více dvorce a saje s menší námahou. Více vypije.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 10.03.18 23:31

Zřejmě to je nějaké období, pokračovala bych a trpělivě nabízela…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 20:11

Holky tak dnes špatný.. :,( přes den jakž takž ale teď večer skoro vůbec nic nevypila, neustále se odtrhávala, odsála jsem aspoň 40ml tak jsem jí je dala a to vypila hned :think: takže v chuti problém nebude :nevim:

Zkoušela jsem už ze zoufalství UM..připravila jsem ho přesně podle návodu(převařit vodu, nechat vychladnout, nasypat mléko, doplnit vodu a dát), jenže mléko divně páchlo a chuť byla hrozná takže mi to odmítla..máme HIPP, nevíte co je špatně? :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 20:12

@3HE přikladám na měkký dvorec, jenže mám ploché bradavky takže se špatně chytá, občas se jí to podaří ale zase se odtrhne, to samé i s kloboučkem :nevim:

3HE
Generální žvanilka 21809 příspěvků 11.03.18 20:31
@Anonymní píše:
@3HE přikladám na měkký dvorec, jenže mám ploché bradavky takže se špatně chytá, občas se jí to podaří ale zase se odtrhne, to samé i s kloboučkem :nevim:

a nepomohlo by ty bradavky těsně před kojením popotahovat a pak přiložit? Musí to být hned za sebou, aby se mezitím nestihly opět zploštit. I když 4měsíční dítě už by s tím nemělo mít problém - přeci jen ta prsa už zná… napadá mne, jestli jí nezačalo vadit to kojení bez kloboučku - nejsem zastánce kloboučků, ale v tomto případě, když je na ně zvyklá, jestli ji nemate to střídání - jednou s klob., jednou bez…

co kojení v klidu? v šeru, stále ve stejné místnosti na stejném místě? nepomohlo by?

jíte a pijete mléčné výrobky? pokud ano, tak vysaďte.. pro jistotu.

a ještě mne napadá - jestli se nechystají dásně na zoubky - ve 4m už to také může být, zvláště, když zlobí s kojením navečer… koupit Calgel a namazat chvíli před kojením…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 20:37

@3HE děkuju moc za rady! :hug: zoubky možná, hodně si cucá ručičky
ona má teď ekzém tak mi dr. zakázala mléko a čokoládu (alergeny) tak mě napadlo jestli to třeba není tím že je mléko méně sladké, předtím jsem čokoládu jedla hodně často a dělá to přibližně od té doby co ji nejím ale to je asi hloupost :lol: :mrgreen:
Ani s kloboučky už nechce pít, a zvuky nebo světlo jí nikdy nevadily :)

3HE
Generální žvanilka 21809 příspěvků 11.03.18 20:49
@Anonymní píše:
@3HE děkuju moc za rady! :hug: zoubky možná, hodně si cucá ručičky
ona má teď ekzém tak mi dr. zakázala mléko a čokoládu (alergeny) tak mě napadlo jestli to třeba není tím že je mléko méně sladké, předtím jsem čokoládu jedla hodně často a dělá to přibližně od té doby co ji nejím ale to je asi hloupost :lol: :mrgreen:
Ani s kloboučky už nechce pít, a zvuky nebo světlo jí nikdy nevadily :)

tipuji ty zuby.. i když nic není vidět, tak dásně se můžou chystat… dceru to zlobilo třeba i tři týdny než se zub začal ukazovat

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama