Žlučové kameny v prvním trimestru

Uju
6758
13.8.10 10:12

žluč.kameny v prvním trimestru

Ahoj všichni.
Jsem v 6tém týdnu a trpím na žlučníkové koliky. Na UZ mám potvrzené kameny.Jenže operaci jsem nestihla:-/
Včera mě chytl záchvat(opravdu se to nedalo vydržet) tak jsem jela na pohotovost, tam jsem dostala kapačku s analginem.Ale přiznám se, že teď mám strach co bude(po požití léku) dál. Koukala jsem tu do diskuzí a co jsem vyčetla tak většina z Vás měla problém až po porodu.
Má tu někdo zkušenost i v době těhotenství??? Co, zklidní žlučník a těhotným to neublíží? Žlučníkovej čaj nezabírá:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3337
13.8.10 10:37

Ahojky, tak mně to chytlo asi měsíc před porodem… Nedostala jsem nic - prý nic nemůžu :-( jako těhulka, takže jedině dieta :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
13.8.10 12:36

pokud mohu poradit, kup si literaturu o duchovním léčení orgánů.
játra a žlučník - představuj si barvu zelenou. Pozitivní emoce - laskavost a velkorysost. negativní emoce vyvolávají problémy těchto orgánů - vztek, žárlivost, zlost, závist, chamtivost.
Můžeš-li si koupit nějaký vhodný preparát na posílení žlučníku (spíše v nějaké bylinné lékárně a těch preparátů je celkem dost), vezmi si ho po 23 hodině.
prováděj meditace na žlučník, pokud budeš chtít více info, klidně předám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
13.8.10 12:36

Asi jedině tvrdě dodržovat žlučníkovou dietu :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29580
13.8.10 12:47

V prvním těhu mně taky přepadl žlučník, někdy po 3 měs těho- po uz mi prokázali písek v něm, měla jsem dlouhodobější potíže,tak mi chirurg předepsal No-spu s tím,že nejspíš do pár let budu muset jít se žlučníkem na operaci. Tu jsem brala pokaždé,když mně to chytlo. Po porodu jako když utne… Už je to 20 let…Tedˇjsem těho potřetí a nic… :mrgreen:
Malé to tenkrát nijak neublížilo a mně pomohlo ,mám dojem,že se spousta věcí v dnešní době přehání… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
13.8.10 14:01

jojo, nospu brala i moje mami a zabírala, pokud záchvat nebyl moc veliký.
ale nevím, zda-li se může brát i v těho, asi bych řekla, že nee.
tak se drž pisatelko diskuse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
13.8.10 14:19

Ahojky,já to měla taky.Neměla jsem kameny,ale píseček-bahínko.Příšerné bolesti.Nospa nezabírala.Dávali mi algiffenové kapky a injekce na bolest-byla jsem v nemocnici,raději si sama nic neber.Hlavně vyloučit vše mastné,smažené,tučné…Najdi si na netu žlučníkovou dietu a dodržuj jí.Držím palce aby to brzy přešlo.Vím co toje za peko,když to dorazí a ty nic kloudnýho nemůžeš :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
13.8.10 16:03

Ahoj holky.Moc díks za info. dietu držím, dnes jsem měla dva a půl suchýho rohlíku od včerejška.musím mrknout na netu co a jak bych si mohla uklohňat.Mluvila jsem s tchánem, je lékař, říkal, že se mám mezi 3 a 4tým měsícem objednat na operaci, že až mi poroste břicho, vše na žlušník bude tlačit a že by to neuselo být dobré.Tak uvidíme,jak to bude. Ale rozhodně všem děkuji za reakce. rozhodně poscháním info a všechno vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9879
14.8.10 09:54

Uju

Já měla to samé a nakonec jsem musela v 15.týdnu na na operaci(prděla jsem na to a udělal se mi z toho akutní zánět slinivky .Ze žlučníkových kamenů no hrůza bolest jak svině) a vzali mi žlučník protože gyndař řekl že bych nedonosila dítě protože při záchvatu to vyvolá kontrakce a mohla bych porodit třeba v 5 měsíci. Když mi tohle řekl šla jsem do toho. Měla jsem ale výborné chirurgy a celý tým no a dneska už mám miminečka :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.08.10 v 10:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9879
14.8.10 10:05

Uju

Ještě dodám že držet dietu v těhotenství je docela těžké a v podstatě to riziko že sníš něco špatně co ti vyvolá záchvat je obrovská.Taky hormonální změna v těhotenství podporuje právě problémy se žlučníkem.Dnes jsem panu primáři vděčná že mě k té operaci dokopal.Za 14 po ní jseme s manželem letěli do Řecka byla jsem psycky vysátá a potřebovala jsem nabrat síly. No taky jsem tam za těch 14 dní nabrala 6 kg. Gyndař málem upad když mmě vážil :mrgreen: Jestli budeš potřebovat poradit ohledně žlučniku tak napiš jsem už na to expert. Tak se měj a moc ti držim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yes
18.8.10 13:52

Těhulka tedy nejsem, ale se žlučníkem mám problém od svých 17 let, mívám šílené bolesti, někdy i zvracím a je mi na umření. Bohužel nejúčinějším lékem je skutečně mega přísná dietka a výsledek se dostaví do 2 dnů.

• Citovat
  • Nahlásit
Uju
6758
25.8.10 10:57

Ahoj holky.Tak Vás zdravím z nemocnice.Takže žlučník mám venku(miminko narkózu ustálo) jen se zatoulal kamínek do žlučovodů, tak jsem zežloutla,takže včera jsem musela podstoupit RCP,bylo to bez narkózu(to nikomu nepřeju) a rentgenové záření bylo na min a ještě oblast pánve zastíněná.tak nevím. Bylo mi řečeno, že rizika jsou zhruba 5%,ale pokud bych to nepodstoupila, šlo by o život a prý bych stejně samovolně potratila, takže jsem ani na vybranou neměla. Teď jsem ještě v nemocnici a beru antibiotika,tak doufám, že vše dopadne dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat