Zmatek v hlavě dítěte - ptá se na biologického otce

Anonymní
27.10.20 10:30

Zmatek v hlavě dítěte

Mám 6 letého syna.
Mám 5 let nového přítele biologicky otec odešel když mu bylo 7 měsíců o syna se nezajímá. Syn má mého nového přítele moc rád sem tam mu řekne i tato ale spíš je to pravda něj Marek. :? Platí mi alimenty řádně sice ale syn se začal vyptávat na svého biologického otce vůbec nevím co mu mám na to říct. Biologicky otec má novou partnerku a od té doby na syna kašle nevím co stim dělat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Adriana Terezka
27.10.20 10:36

K soudu, bych ho Šoupala!!! :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11797
27.10.20 10:40

Rekla bych mu pravdu, tak jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
27.10.20 10:40

Tvůj syn nemá v hlavě zmatek - tvůj syn dospěl do situace kdy naopak začíná rozumět tomu, že okolo je situace složitější než v pohádkách.

Před tebou je nelehký úkol - potřebuješ mluvit pravdu. jakmile začneš lhát, mlžit a nebo cokoliv jiného, tak ten zmatek v hlavě tvého syna vyrobíš.

Zároveń ale ten příběh o jeho zrození a původu potřebuješ vyprávět tak, aby byl konstruktiví a pozitivní. Protože on je po svém otci, je jeho součátí. A potřebuje se s ní nějak srovnat tak, aby tu svoji polovinu přijal.

Základní předpoklade pro to je, že ty máš dočištěný výš rozchod a není tam schovaná hořkost, kterou bys přelila na svého syna.

pokud moc nevíš jak na to, mrkněte s partnere třeba do téhle knihy a společně proberte jak to vlastně máte a chcete

https://www.kosmas.cz/…treti-rodic/

jinak neboj - nijak ho neporoucháš, prostě holt některé věci má o trošku složitější, ale tím se ve své podstatě posílí, protože jinak funguje zdravě.

Zároveń bych se ozvala jeho otci, že se po něm jeho syn ptá. To že by se spolu začali vídat a vztah si nastavili sami mezi sebou by byla ideální situace. I když to nebude jednoduché a idylické. To je holt život.

Není tvoje zodpověnost to, co dělá nebo nedělá jeho otec. Tvá zodpovědnost je v tom, aby si netvořila lživý a nebo špatný obraz jeho otce v tom směru, že by sis do toho lila svoje staré, nezhojené rány.

Příspěvek upraven 27.10.20 v 10:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 10:42

Já akorát vždy nechápu na co si dělají chlapy dečka když se pak o ne nestarají akorát pak dečka trpi

• Citovat
  • Nahlásit
232
27.10.20 11:00
:)

Příspěvek upraven 27.10.20 v 11:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
27.10.20 11:01
@Anonymní píše:
Mám 6 letého syna.
Mám 5 let nového přítele biologicky otec odešel když mu bylo 7 měsíců o syna se nezajímá. Syn má mého nového přítele moc rád sem tam mu řekne i tato ale spíš je to pravda něj Marek. :? Platí mi alimenty řádně sice ale syn se začal vyptávat na svého biologického otce vůbec nevím co mu mám na to říct. Biologicky otec má novou partnerku a od té doby na syna kašle nevím co stim dělat

Maminka neví, co má říct dítěti… tak to je dobrá maminka. Ona neví… ale hlavně že má nového přítele. co takhle se toho přítele zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14259
27.10.20 11:11

Jé, to je zase vosí hnízdo tady :roll: Na tvém místě bych byla ráda, že máš vnímavé dítě a tyto věci ho zajímají. Zcela otevřeně bych mu vysvětlila, že tatínek od vás odešel (důvod podej nějak adekvátně věku). A pokud by trval na tom, že ho chce poznat, zkusila bych biootce kontaktovat. Rozhodně nevymýšlej pohádky jako že zemřel, odstěhoval se na druhý konec země nebo o něm neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15704
27.10.20 11:26
@Anonymní píše:
Mám 6 letého syna.
Mám 5 let nového přítele biologicky otec odešel když mu bylo 7 měsíců o syna se nezajímá. Syn má mého nového přítele moc rád sem tam mu řekne i tato ale spíš je to pravda něj Marek. :? Platí mi alimenty řádně sice ale syn se začal vyptávat na svého biologického otce vůbec nevím co mu mám na to říct. Biologicky otec má novou partnerku a od té doby na syna kašle nevím co stim dělat

Pokud se na to syn ptá, tak je zralý na to, znát odpověď. Očividně ví, že Marek není biologický otec, což je super. Pro dítě je přirozenější, když od začátku ví, jak se věci mají. Úměrně věku bych mu odpovídala na jeho otázky vždy popravdě. Ale ne tak, aby jsi synovi zavřela dveře k tátovi (táta odešel, protože tě nechtěl, byl jsi mu protivný…spíše bych to podala tak, že tatínek nebyl připravený tatínkem být a tak jste dostali možnost potkat se s Markem). Jednou se bude chtít s bio otcem potkat a pak bys mu to setkání měla umožnit, bude-li mít bio otec zájem. Je možné, že nebude chtít. Tak opět dítěti vysvětlit, že otec zřejmě ještě není připravený stát se dospělým člověkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Adriana Terezka
27.10.20 13:34

@Kakika Tohle bych asi taky řekla :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 14:49

PROSÍM ANONYMNĚ, JINAK SMAZAT, DĚKUJI!!!

Měla bych také na vás dotaz. A prosím ty, kteří by chtěli rýpat, ať nereagují. Děkuji.
A děkuji vám všem, kdož poradí, díky moc!!!

Mám dítě z umělého oplodnění. Nemám manžela ani partnera, na reprodukční klinice se mnou byl kamarád, který podepsal dokumenty k oplodnění. Oplodnena jsem byla spermiemi dárce. S kamarádem jsme nikdy neměli ani nebudeme mít partnerský vztah.
Dítě bude mít 3 roky. Zatím se neptalo na tatínka, ale brzy by mělo jít do školky a možná se začne ptát? A když ne, tak kdy mu začít vysvětlovat? A co říct, kde a kdo je jeho otec?

• Citovat
  • Nahlásit
2706
27.10.20 15:59
@Anonymní píše:
PROSÍM ANONYMNĚ, JINAK SMAZAT, DĚKUJI!!!

Měla bych také na vás dotaz. A prosím ty, kteří by chtěli rýpat, ať nereagují. Děkuji.
A děkuji vám všem, kdož poradí, díky moc!!!

Mám dítě z umělého oplodnění. Nemám manžela ani partnera, na reprodukční klinice se mnou byl kamarád, který podepsal dokumenty k oplodnění. Oplodnena jsem byla spermiemi dárce. S kamarádem jsme nikdy neměli ani nebudeme mít partnerský vztah.
Dítě bude mít 3 roky. Zatím se neptalo na tatínka, ale brzy by mělo jít do školky a možná se začne ptát? A když ne, tak kdy mu začít vysvětlovat? A co říct, kde a kdo je jeho otec?

Pravdu. Že jsi jeho otce nikdy neviděla a vůbec nic o něm nevíš. Co bys mu jako chtěla říkat? Že byl jeho táta horský náčelník a zahynul při výpravě na Mount Everest? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
27.10.20 17:57

Pro Anonymní slunečnici: Říct dítěti, že jste s tatínkem nikdy nežili jako rodina. A kde že se nachází?

Jo, to si budeš muset něco vymyslet… Třeba toho strejdu, který podepsal dokumenty na klinice.

Mimochodem, jak sis to představovala? Že dítě tátu potřebovat nebude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
27.10.20 18:12

Řekla bych mu pravdu, na druhou stranu bych z jeho bio otce nedělala nějakého hajzla, aby neměl pocit, že má v sobě geny toho super špatného člověka. A hlavně mu neříkat, že ho jeho otec nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 18:17

@Serpentini děkuju za odpověď. Jen si myslím, že třeba pro 4 letou dětskou hlavičku je přijatelnější ten horský vůdce, než vysvětlovat umělé oplodnění.
A tu jizlivou poznámku sis mohla odpustit, pokud rozumís psanemu slovu…píšu rypalky nereagovat, díky

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama