Změna křestního jména - důvod

Anonymní
26.5.21 19:41

Změna křestního jména - důvod

Dobrý večer přeji, snad neurazím svou hloupou otázkou ale nevím, co uvést do žádosti o změnu křestního jména v kolonce důvod. Není hanlivé ani směšné, je to klasické, české jméno ale já se s ním za celých 30 let neztotožnila a nenávidím ho, stydím se za něj. Je to možná i vědomím, že mi ho dala matka která mě v dětství týrala a komolila ho tak, aby mi tím ubližovala. Počítám s tím, že si zaplatím plnou cenu za změnu ale nechci aby na mě na úřadě koukali jako na pošuka. :nevim: Myslíte, že stačí pokud uvedu, že se za své jméno stydím a nelíbí se mi? Máte se změnou jména zkušenost? Formulář mám vyplněný ale nechce se mi tam vypisovat svůj životní příběh. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1811
26.5.21 19:46

Normálně bych napsala, že se s tím jménem které mi vybrala týrající matka přes veškerou snahu nedokážu ztotožnit. To mi přijde jako pochopitelný důvod.

ot- jsem zvědavá, o jaké jméno se jedná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14453
26.5.21 19:50

Napsala bych, že se se jménem nedokážeš ztotožnit jak píšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8001
26.5.21 19:56

Nepsala jsi tu před nedávnem to samé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
26.5.21 20:05

A prozradíš jméno, které tě tak trápí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5361
26.5.21 20:40

„Dala mi ho matka, která mě v dětství týrala a vyslovovala ho tak, aby mi ublížila, komolila ho a zesměšňovala, a tak k tomu jménu cítím nepřekonatelný odpor.“ ŽE SE TI NELÍBÍ, to může brát někdo jako rozmar. Osolila bych to pořádně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
26.5.21 20:42

Napsala bych tam přesně to co píšeš tady. Jak se na tebe bude kdo dívat, te vůbec nemusí trápit. Ostatní tvůj život nežijí. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
27.5.21 07:26

Napsala bych to stejne, jako sem ze mi ho dala matka, co mě tyrala a komolila jméno záměrně, za 40 let jsem se s ním neszila. Když dáš jiný důvod, může to vypadat divně.. Důvod, který si uvedla, každý pochopí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
9.6.21 18:29

Jednou v TV říkali, že jedné učitelce povolili změnu příjmení z příjmení Voříšková na základě toho, že se jí lidi smáli a spojovali to se psem voříškem. A to je přitom celkem normální příjmení. Takže tenhle důvod, o kterém píšeš, určitě uznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
9.6.21 20:04

Napsala bych to, co tu píšeš, jako důvod i do žádosti. Že se s ním neztotoznujes kvůli výsměchu a týrání od matky.
Důvod to mít sice musi, ale je to jméno, tak to nemusí být nic svetoborneho. Oni to zase tak moc řešit nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat