Změna mléka nebo reflux?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.10.21 01:19

Změna mléka nebo reflux?

Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu a předem radši říkám, že zítra jdu k doktorce. Ale zajímaly by mě názory nebo zkušenosti ostatních.
Dcerce bude 6 týdnů. Od cca 3. týdne je jen na UM (do té doby kombinace trošky MM + UM). Jelikož byla předčasně narozená, tak do jejích 5ti týdnů byla na Nutrilonu Nenatal 0. Žádné problémy, maximálně občas prdíky. Byla také cca 2 týdny nemocná, zadní rýma - zlepšení bez chroptění a nutnosti odsávat se dostavilo minulý týden ve čtvrtek.
V nemocnici mi řekli, že pokud dobře přibírá, tak mužů přejít na Nutrilon 1 a na něm je od pátku.
A teď k problému:
Poslední 2 dny mi ublinkává a teď už je to po každém jídle. Určitě se nepřepíjí, pije stále stejné množství i stejně často (9 - 10× za den). Stává se, že při jídle sebou šije, kroutí se, okolo lahve jí stéká mléko. V průběhu jídla si někdy trošku odkrkne a pije dál. Po jídle si krkne a dobrý. Jenže pak začne jakoby nadavovat a mléko ublínkávat (nešavlí), pak začne i „hledat“ (hledací reflex) jako by neměla dost a v poslední době i plakat (dneska už tak moc, že nemohla popadnout dech), pak se na chvíli zklidní, vypadá, že bude spát a začne to nanovo (i s ubliknutím, pláčem,..). Takhle to trvá třeba 40 minut, někdy mezi jídlem ani nejde spát, i když jde vidět jak je unavená. Pak usne a občas se zavrtí. Někdy to je jen prd a klid a někdy jí i po hodině a půl z pusy jen vytéká mléko - žádné sražené mléko a bez toho, aby plakala a spí při tom.
Kolikrát opravdu nevím, jestli to jsou prdíky (u jich plakávala občas taky - cca 2 týdny už podávám BioGaiu) nebo jí bolí bříško (mě by po takovém blinkání taky bolelo).
Přemýšlela jsem, jestli třeba nezačala trpět na reflux nebo jí nesedne tohle mléko, protože nic se nezměnilo, jen přešla na Nutrilon 1…

Předem díky za jakékoli potřeby, rady..
(postýlku zvýšenou má, krmím a dávám jí odříhnout tak, aby byla ve zvýšené (svislé) poloze, dávám si pozor, aby v mléku při rozmíchání bylo co nejméně bublinek)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24
13.10.21 10:21

Přijde mi to jako tichý reflux,,,mlíčko se vrací a malou to zřejmě bolí na hrudnicku nebo ji pálí žáha…
Taky řešíme teď něco podobného…jen u nás je toho už tolik že nevím jestli ho bolí bříško nebo pálí žáha :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
20.10.21 16:10

@Lucik1991
Ahoj, jak to u vás vypadá. Podařilo se ti najít příčinu? U nás to vypadá, že malá přestala tolik blinkat (možná blinkne do pusy a pak to spolkne), ale u jídla strašný… trvá snad hodinu než se nají. Baští, pak se začne kroutit, propínat, rukama máchat, že si flašku vyrazí z pusy, neustále „hledá“, i když má flašku v puse, tak brečí a „hledá“. Dudlík plive, flašku plive, brečí, k utišení není…
A jednou, dvakrát za den se fakt povede, že jí bez problémů a krásně usne..

Už fakt nevím.. když to říkám doktorce, tak je to normální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.10.21 08:36

@Wenn.Nox
Tak s doktorkou to máme stejné,,,prostě je to normální, některé děti nemají tu záklopku ještě vyvinutou a vrací se jim to více.
Ale přešli jsme na mléko Nutrilon alergy care,,,jelikož jsem měla podezření na ABKM,,, malý měl i hlen ve stolici.
Jsme na něm zatím 5 den asi a můžu říct že pozorujeme zlepšení,,,co se týče stolice a hlavně už tak nepláče a nekrouti se po jídle. Ale mlíčko se mu vrací pořád,,,nejvíc během spaní. U krmení jsem se naučila ho krmit tak aby měl hlavičku výš a hlavně aby měl narovnane nožičky a netlačil si na bříško…
Jakmile vidím že lahvičku nechce, začíná se zalykat, hltat nebo prostě jinak dýchat, tak mu ji vytáhnu ať se rozdycha, a pak pokračujeme. Samozřejmě dávat odrihnout mezi krmením aby si opravdu odrihnul (jedině na tygřika, nikdy na rameno).
Po krmení s ním chodím na tygřika, pak po cca 5-10 minutách mu dám GASTROTUSS sirup (nepomáhá 100% ale nepálí ho tak žáha si myslím) a potom ho zavinu a ještě aspoň 20 minut nosím tak aby měl opět hlavičku výš než bříško.
U nás to vypadá že máme tichý reflux společně s ABKM, takže nějaké mlíčko s AR nehrozí,,,doktorka říkala jediné zahušťovat nutritonem ale při našem štěstí bychom malého tím zabetonovali…

Nemá nějaké jiné příznaky jako hlen ve stolici, vyrážku,,,? Náš malý má ještě při každém krmení vyrážku kolem očí ale jakmile se nají tak vyrážka zmizi :nevim: tak nevím co to je… Já sama jsem ekzematik a úplně takovou vyrážku mám i já ale pořád :lol:
Takže i proto jsem apelovala na Mudr ať nám napíše na recept mlíčko proti ABKM.

ZLEPŠENÍ může trvat 2-4 týdny, je to expoziční test, ale už teď vidím že je klidnější. Samozřejmě u krmení je to pořád boj, ale malý už se nekrouti a papá. Samozřejmě jak se mu to začne vracet tak pláče a při odrihnuti je taky někdy kravál :D ale jakmile se uklidní a dám sirupek tak je klid (pokud nezačne bříško :lol: :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
21.10.21 12:10

@Lucik1991
Děkuji za rady. Právě, že u malé je to střídačku. Jednou se mají normálně, usne u toho, třeba sintrosivku ublinkne, ale nebrečí a je víc v klidu. A další krmení se kroutí, brečí a je to špatný. Stolici má v pořádku, žádnou vyrážku taky nemá. A tento stav trvá už skoro 2 týdny.
Takže ode dneška zkouším přejít na úplně jinou značku mléka uvidím, třeba jí nesedí ten Nutrilon. Kdyby to nepomohlo, tak zkusím taky nějaké to allergy care. To má jen Nutrilon?
Zkusila jsem i vysadit Biogaiu. Jsou to 3 dny a blinká o dost míň, ale trápí jí zase o něco víc prdíky. Možná změnou mléka to bude lepší. Dám tomu ještě tak týden, dva, aby si mléko sedlo. A asi znovu konzultace s doktorkou. Tam ale už vím, že mi řekne, že mám vydržet do 4. měsíce, že je to normální.

Hele, ale jak je možný, že je tolik dětí s ABKM (myslela jsem, že při tom by měla problém po každém jídle a blinkala by obloukem), když se píše, že je to tak u 10% dětí? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.10.21 12:32

@Wenn.Nox
To vůbec nevím proč je tolik těch dětí…asi možná proto že kdysi se to neřešilo, taky byla větší imunita a obecně sme všichni byli víc odolní.
My to potvrzené nemáme, jsme zatím v,, testování,, taky neříkám že jsme se viditelně zlepšili…je den a den,,,někdy je malý andílek a jindy pláče celý den…

Ale pokud u vás nemáte žádné příznaky tak alergii nemá :-) jak píšete vyzkoušet změnu mléka…
Náš obyč Nutrilony betonovaly a měl šíleně bolesti břicha… Jako kdybych nemusela do Nutrilonu bych už nešla…
Vyzkoušela bych starý dobrý Sunar Complex :)
Proti té alergii vím že jen Nutrilon,,,pak je ještě Neocate a další jiné značky ale fakt nevím…
Taky jsem s malým v začátcích a už jsem taky kolikrát zoufalá 8o
No je třeba fakt vydržet a hlavně pozorovat…
Jak tak vzpomínám když malému začal REFLUX, tak se taky začal vyplazovat, samozřejmě mě to nenapadlo že by se mu mohlo vracet mléko, pak taky pomlaskaval a někdy jakoby polykal a to přitom nic nejedl… Když toto udělal vyndala jsem dudlík, cichla k němu a zapáchal zakyslym mlékem…to už jsem věděla že to není normální a začla pátrat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
21.10.21 14:34

@Lucik1991
Taky si myslím, že u malé to alergie nebo intolerance nebude. Začala jsem jí nahřívat bříško pecičkama a to se docela zklidní, takže vypadá, že to budou asi prdíky.. no.. dám tomu novému mléku několik dní, abych viděla, jak na tom bude i se stolicí a snad už to bude dobrý.
Reflux nebo ublinkávání vím, že je normální. To mi vůbec nevadí. Ale nepřijde mi normální, aby se mi dítě kroutilo nebo brečelo při jídle. A doktorka tvrdila, že je to v pořádku. Když přibírá, tak je snad úplně vše v pořádku, i když to vypadá „děsivě“. a upřímně se jí nesnažím zase tolik sledovat, protože bych pak i nepatrnou změnu při přisuzovala něčemu jinému apod. :?
Zkouším teď Kendamil, snad jí sedne. Docela jsem koukala, že na diskuzích musely maminky vyzkoušet třeba 3, 4 mléka než našly to, co mimču sedí.
Moje mamka úplně koukala, co všechno a kolik druhů mléka existuje. Za ní jich bylo pár a jeden druh. :lol:

Klidně dej vědět, jak pokračujete a jak se vám daří. Přeju, ať to brzy přejde (všichni říkají ten 3. až 4. měsíc) a nebo se aspoň přijde na to, co za tím je. Pevné nervy a hodně zdraví. :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
21.10.21 18:31

@Wenn.Nox
My už máme snad 5 mléko :nevim:
Je to boj, malý má hodně citlivé bříško, pořád něco :pocitac:
Už ať to období je za námi :)
Díky moc, určitě pak dám vědět,,, taky se držte :srdce:

• Citovat
  • Zmínit