Změna styku s prarodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nina24
Nováček 2 příspěvky 25.07.18 12:07
Změna styku s prarodiči

Zdravím maminky

chtěla bych se zeptat zda nějaká z Vás musela řešit vztahy s prarodiči po rozvodu manželství.
Moje bývalá tchýně má autistickou dceru který je 9 let a ta holka si prostě neumí o nic říci a jen kňourá a pokud není po jejím tak je agresivní štípe a mlátí děti což jsem se dozvěděla že je i na mé dítě když je u svého otce a Ten s tím naprosto nic nedělá ani vlastně jeho matka (jako by to chovaní bylo podle nich normalní :nevim: )jen na mě útočí že se jí směji že je postižená což rozhodně nedělám jen bráním svou 5 letou dceru a vždy tak budu. Navíc sama tu dceru nezvládá a to po mě ještě otec naší dcery chce aby jí jeho matka hlídala jenže od jejich sousedů vím že pořád jen chlastá a svou dceru mlátí a dokonce když jsme ještě byly manželé naháněla svou postiženou dceru po bytě s nožem (což svědčí o neschopnosti a bůh ví o čem ještě) no abych to zkrátila prostě si nepřeji aby se má dcera stýkala s jeho matkou a jeho sestrou proto prosím aby jste mi poradili jak to řešit když s otcem domluva není díky moc za radu :)

Reakce:

arinecka
Závislačka 4794 příspěvků 25.07.18 12:12

@Nina24 Pokud jí tam otec bude brát když jí bude mít třeba na víkend, tak neuděláš asi nic :nevim: Jemu nevadí že jeho sestra ubližuje dceři?

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 25.07.18 12:13
@Nina24 píše:
Zdravím maminkychtěla bych se zeptat zda nějaká z Vás musela řešit vztahy s prarodiči po rozvodu manželství.
Moje bývalá tchýně má autistickou dceru který je 9 let a ta holka si prostě neumí o nic říci a jen kňourá a pokud není po jejím tak je agresivní štípe a mlátí děti což jsem se dozvěděla že je i na mé dítě když je u svého otce a Ten s tím naprosto nic nedělá ani vlastně jeho matka (jako by to chovaní bylo podle nich normalní :nevim: )jen na mě útočí že se jí směji že je postižená což rozhodně nedělám jen bráním svou 5 letou dceru a vždy tak budu. Navíc sama tu dceru nezvládá a to po mě ještě otec naší dcery chce aby jí jeho matka hlídala jenže od jejich sousedů vím že pořád jen chlastá a svou dceru mlátí a dokonce když jsme ještě byly manželé naháněla svou postiženou dceru po bytě s nožem (což svědčí o neschopnosti a bůh ví o čem ještě) no abych to zkrátila prostě si nepřeji aby se má dcera stýkala s jeho matkou a jeho sestrou proto prosím aby jste mi poradili jak to řešit když s otcem domluva není díky moc za radu :)

Mohla bys to řešit jedině přes soud, ale pochybuju, že by jakýkoliv soud zakázal dítěti styk s babičkou a tetou jen proto, že je postižená. Musela bys dokázat, že je dítě ve skutečném ohrožení. :think:

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 25.07.18 12:23

arinecka má pravdu. Možná se podle někoho budu opakovat, ale platí: když se nedohodnete rozhodne soud. To je sice krajní řešení, ale možná se mu nevyhnete, samozřejmě tomu musí předcházet jiné pokusy, prokazatelně (třeba písemně) se snažit dohodnout, požádat o pomoc OSPOD atd.

Nina24
Nováček 2 příspěvky 25.07.18 12:33

Ne prý jí naučil jak se bránit a víte jak tím že bude ostatním lámat prsty
Nějak nechápu proč se takhle chová hrůza

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 25.07.18 14:20

Pokud by ti dcera přišla s modřinami nebo tak, vzala bych jí ihned k lékaři a chtěla zprávu. A tak to udělala pokaždé. Potom bych šla na OSPOD, vzala bych dceru i k dětskému psychologovi pro posudek. Čím více toho budeš mít v ruce, tím lépe. No a pak s tím na soud. Pokud je ta holčička postižená, je to neštěstí a je to chudák, ale to neznamená, že může ubližovat jiným dětem. A ten tvůj ex asi taky bude pěkný tydýt. Normální otec si své dítě brání a je jedno jestli je útočníkem jeho příbuzný nebo cizí dítě.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 25.07.18 19:51
@Nina24 píše:
Ne prý jí naučil jak se bránit a víte jak tím že bude ostatním lámat prsty
Nějak nechápu proč se takhle chová hrůza

Ta holka se tak chová, protože je autistka a tohle je pro ni způsob komunikace a vyjadřování emocí, které neumí dát najevo jinak. Samozřejmě je neakceptovatelné tolerovat, aby ubližovala ostatním, kvůli těm ostatním i kvůli ní samotné (tolerance je ďábelská věc: nenaučí se, kde má mít hranici, a se svým handicapem nemá šanci pochopit, proč tehdy mohla s tím nožem běhat a teď nemůže). A taky to samozřejmě neomlouvá, že její maminka evidentně nezvládá adekvátní péči o ni, a samozřejmě taky nijak nevyvrací to, že ty nechceš zcela legitimně nechat ubližovat své dceři. To je normální a zachovala bych se stejně. Tvůj bývalý se tak chová, protože je to buď vůl, nebo mu „jen“ nedochází důsledky.

Možná bych zkusila, protože přece jen jsou to příbuzní tvé dcery a lidi, se kterými jsi chtě nechtě nějakým způsobem spjata a tvoje dcera tím tuplem, jim navrhnout nějaký způsob pomoci. Nemusíš se na ní přímo podílet a není to tvoje povinnost, ale třeba se v tom extchýně vážně plácá a sama neví, co s holkou. Je na ni sama? Nevím, jaké máte jinak vztahy, ale co si s ní v klidu sednout a bez výčitek nebo osočování ohledně výchovy nabídnout, že byste našli nějakou sociální službu, která by jí s děvčátkem pomohla, ať už formou osobní asistence, nebo odlehčovací službou, poradenstvím? To praktické zařizování by pak už bylo na ní, ale ty bys projevila dobrou vůli, zájem (je to v zájmu i tvé dcery, tobě by po nich mohlo být putna, ale její příbuzní jsou to už navždycky) a při té příležitosti bys mohla i podsunout, že tě trápí, že to krom extchýně dcery, která to musí mít už tak dost těžké, odnáší i tvoje dcera. V dobré sociální službě by extchýni taky mohli nasměrovat ve výchově tak, že opravdu není dobré holčičku v některých věcech podporovat tím, že se jí to bude tolerovat. I autistické děti, jakkoliv jsou jiné, chtějí mít kamarády a nějaký druh společnosti a v dospělosti třeba i vztah, ale to nepůjde, pokud bude odmala utvrzovaná ve špatných projevech chování, které jsou toxické pro ni i lidi kolem sebe.

Držím palce :kytka:

Vosma29
Kecalka 479 příspěvků 26.07.18 08:25

Bohužel někteří lidé to berou tak, že to má v diagnóze takže je to ok. Říkala mi kamarádka co má chlapečka v první třídě a chodí tam cca 9 letý autista, že je tam napadá a v podstatě dle jeho matky je to ok páč má na to papíry. Když to řeknu hodně tvrdě tak tyhle lidi mají úplně jiné normy co je ok a co ne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >