Znovu autosedačka 15-36

1192
12.1.09 09:26

Znovu autosedačka 15-36

Ahoj všichni,

aktuálně sháníme pro malého novou sedačku 15-36, pročetla jsem si tu všechny aktuální diskuze, včera jsme se byli podívat v kamenném obchodě, původně jsem měla už předem favorita Romer Kid, ale když si do ní malý v bundě sednul, tak se skoro nemohl hýbat a vůbec se mu v ní nelíbilo :( Tak jsem přesedlala na Cybex solution X, který mi připadal pohodlnější, (i když se mi moc nelíbí kvalita potahu, připadá mi, že se bude zatrhávat), ale taky jsem se dívala na Maxi-cosi Rodi, ve které mi připadalo, že se dítě cítilo nejpohodlněji, už kvůli tomu, že se ta boční ochrana dá polohovat do stran, ale o těchto sedačkám jsem tu téměř žádné info nenašla. Přišlo mi tedy, že se kvůli úzkému průlezu úplně nejhůř nandává a vyndává ten horní pás a že mají tu boční ramenní ochranu moc nízko, ale pořád o ní přemýšlím… máte s ní tedy někdo zkušenosti nebo nějaké doporučení (nebo naopak nedoporučení) na ní???
Díky moc předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
12.1.09 10:22

Gino, máme Kidy a i když je Ada hodně velká, rozhodně se nám v bundě do sedačky pohodlně vejde. Nězapomeň, že většinu roku budete jezdit bez bundy! A třeba v zimě delší cesty taky, ne?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
12.1.09 10:46

Ahoj Gino,

my jsme koupili dceři tuto http://www.babystyle.cz/…topline-akce Je opravdu výborná, roste s dítětem. Je rozšiřovací do výšky a do boku. Takže pokud budeš chtít dát do sedačky objemnější dítě v zimní bundě, tak stačí přizpůsobit konstrukci. Nehledě na to je hodně pohodlná. Přijde mi, že dcera sedí na vzduchových polstářích.
Trudi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
12.1.09 12:16

sedačky jako Kid( Kidfix) mají vysoké bočnice, a dítě v zimní bundě v ní m§ůže vypadat nacpané, ale v sedačce by dítě nemělo jezdit v zimní bundě- ono totiž pask nefungují pásy tak jak mají- nejsou přilehlé k tělu a kloužou po bundě
u té M-C bude v oblasti ramen více místa, protože nemá vysoké bočnice, ale tím pádem tam není žádná ochrana ramen, takže při bočním nárazu méně chrání než ten Römer, nebo třeba Cybex sol. X, který má také ochranu ramen, polstrování je ale u Römera nejlepší, u Cybexu je potah hodně umělý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.09 12:57

Dcera ma asi rok a pul Rodi XR a spokojenost nejvetsi. DAvala jsem ji vybrat mezi Kidem a touto a vybrala si tuto, v Kidu ji vadily ty „usi“ kolem hlavy a to jsme zkousely v lete a je drobnejsi. Obcas v ni i usne a je fajn - neklimba ji hlava dopredu. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1192
12.1.09 14:54

Oni mu právě u toho Kidu taky hodně vadily ty „uši“. Té menší (nebo žádné) ochrany ramen jsem se právě u M-C bála, tak tu tedy se seznamu škrtám. Ach jo, není to jednoduché :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
12.1.09 15:10

Ony „ty“ uši jsou tam proto, aby maximálně chránily hlavu při bočním nárazu - rozhodně tam nejsou proto, aby se dítěti blbě dívalo z auta.
Já jsem vybírala sedačku, která má ty uši co největší. Jestli se chce dívat z okna nebo ne mi bylo v tu chvíli opravdu jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.09 16:27

Hmmm, to je sice hezke, ja vybirala ze stejne cenove a bezpecnostni kategorie a Rodi vyhrala pac potahem, manipulaci a uzitnymi vlastnostmi se mi libila nejvic a mlade v ni bylo nejpohodlneji. Sousedka taky vybrala Kida a jezdi tak, ze kluk je vykloneny - takze jizda u nich probiha tak, ze ona neustale cumi do zrcatka a rve na nej, aby zalezl…to je opravdu bezpecnost jizdy jak vysita - to snad radsi po:,–(it kluka na podsedak (i kdyz podsedaky neuznavam), necumet do zrcatka a jet bezpecneji, nez styl jejich jizdy - jela jsem s ni jednou a nikdy vic.

• Nahlásit
  • Citovat
2649
12.1.09 20:32

My taky vybírali z MC Rodi a Romer Kid a vyhrála MC Rodi XR. Synovi se v ní líp sedělo a prostě se nám s ní lépe manipulovalo. Taky mu vadily příliš vysoké bočnice kolem hlavy. MC Rodi XR má navíc za hlavou sedačky takové poutko, kterým se sedačka uchytí za hlavovou opěrku na sedadle.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
12.1.09 21:41

Ahoj, souhlasím se Sati , my máme taky Romer Kid, Adélka je spokojená, ale jinou jsme nezkoušeli, takže ani nevím, jestli by se jí v jiné líbilo víc. Prostě jsem dala na bezpečnost a oboum holkám jsme koupili Romery (díky Steevovi :wink: za rady, sedačky máme od něj). Taky jsem slyšela názor, že díky těm hlavovým opěrkám dítko nevidí ven, ale třeba na Kláru jsme pořídili Romer King ( 9-18 ) a nepřipadá mi, že ven teda nevidí. Naopak, na Adélku jsme měli MC Priori a s tím Roemerem se to fakt nedá strovnat, hlavně pohodlí. Ale je fakt, to musím napsat, že MC byla už hodně stará..Kamarádka dala holce vybrat, ty zase mají Casualplay, ale o těch jsem skoro vůbec nikde nečetla a taky nemají tak hluboké ty opěrky hlavy. Já jsem s Romerem spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.09 10:58

No ja jsem zastancem toho, ze radsi budu mit klidne sedici dite v sedacce s mensima „usima“ nez neustale se vyklanejici dite a to sice z bezpecne sedacky…
Nevim, ale v kategorii 9-18 mi Priorka prijde nejpohodlnejsi. Jak rikam, mame Rodi XR a je bezva na manipulaci a ta kotvicka vzadu je fajn, kdyz ji vezete bez ditka. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
35
15.5.14 14:01

autosedačka 15-36 Romer kidfix

Ahoj všem, hledám, pátrám… :?: Máme dilema, jak řešit tu vysouvací opěrku u hlavy na autosedačce (15-36 kg Romer). Když totiž dítě vyroste a vysunese se podpěka narohu, pak v autě „zavazí“ opěrka u sedadla, která je tam nastálo a i v nejvyšší poloze vydí při vysunutí. (nevím, jeslti to píšu srozumitelně). Jakou pak teda koupit autosedačku? To pak snad vadí v každém autě všem takovýmto autosedačkám, ne (je jedno, jeslti Cybex, Romer, Maxi Cosi…)? To znamená, že dítě pak prostě dávat rovou na podsedák? Takovýto problém jsem při nákupu vůbec neřešila, a nikdo mi to neřekl! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
15.5.14 14:19

@jani28 - hlavová opěrka v autě by měla být vyndavací…??? nám tedy vadila už u autosedačky 9-18, kvůli ní byla autosedačke lehce vychýlená dopředu, takže jsem rovnou hlavovou opěrku vysunula, odendala a nemám jí tam doteď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
15.5.14 16:28

@jani28 opěrku v autě musíte vyndat, nebo otočit, pokud vadí a autosedačka správně nedoléhá na celé opěradlo, ale tuto informaci bystě měla najít i v návodu k sedačce, konkr. v návodu Kidfix je to na str. 14 bod 4.4., odst. 3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
17.5.14 08:28

Děkuji moc za informaci, jsem klidná, že by to mělo jít. Jen asi musím zajet někam do servisu, protže mi prostě nejde ta opěrka vyndat úplně - máme Octavii. Asi je v tom nějaký fígl. :lol: Při vysunutí je tam tlak, jakoby to něco drželo a bránilo vyndání. Bojím se vyvinout velkou sílu, abych nezpůsobila nějakou škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama