Zoloft dávkování

Anonymní
30.8.21 09:17

zoloft dávkování

Zdravím. Chci se zeptat na vaše zkušenosti. Když si vemu 100mg rano jsem po tom hodne unavený. Když to rozdělím 50 mg ráno a 50 mg v poledne tak si musím odpoledne lehnout protože jsem unavený a ještě mi byla zyýšena davka na 150 mg. Zkusil jsem si to brát najednou ráno a bylo mi hrozně a když to rozdělím a dám si 50 mg ráno, 50 mg v poledne a 50mg navečer tak jsem celí den utahaný. Mám OCD stále se mi vtírají nepříjemné myšlenky a po těch práškách jsem takový otupělí ale myšlenky se stále vrací. Máte s tímto nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.8.21 09:28

Já ho beru cca 10 let, a je to pro mne nejlepší AD, co jsem měla. Jak dlouho ho bereš?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 09:29

A hlagně: Bereš ještě nějaké jiné léky?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 09:59

Taky je beru už pár let a ještě léky na tlak, dnu. Beru 4 prášky ráno plus k tomu ten zoloft. Ale ty vtíravé myšlenky ve mě vzbuzují úzkost a strach a nevím jestli ten zoloft je to pravé. Jsi po zoloftu unavená?

• Citovat
  • Nahlásit
4150
30.8.21 10:17
@Anonymní píše:
Zdravím. Chci se zeptat na vaše zkušenosti. Když si vemu 100mg rano jsem po tom hodne unavený. Když to rozdělím 50 mg ráno a 50 mg v poledne tak si musím odpoledne lehnout protože jsem unavený a ještě mi byla zyýšena davka na 150 mg. Zkusil jsem si to brát najednou ráno a bylo mi hrozně a když to rozdělím a dám si 50 mg ráno, 50 mg v poledne a 50mg navečer tak jsem celí den utahaný. Mám OCD stále se mi vtírají nepříjemné myšlenky a po těch práškách jsem takový otupělí ale myšlenky se stále vrací. Máte s tímto nějaké zkušenosti?

Ahoj, já mám taky mimo jiné OCD a Zoloft jsem brala vyšší, než maximální dávku, tzn. 300 mg denně. Brala jsem ho 200-100-0 mg. Unavená jsem po něm nebyla vůbec, ale každý jsme jiný. Mě třeba zas hrozně tlumil Cipralex. Na OCD se že SSRI AD asi nejvíce doporučuje právě sertralin (Zoloft), pak asi fluvoxamin (Fevarin) a fluoxetin (Deprex). Ale vše je individuální. Ještě z AD na OCD se doporučuje tricyklicke AD clomipramin (Anafranil). A taky určitě přidat terapii, na OCD se nejvíce doporučuje KBT. Držím palce a res to s Dr., že ti léky nesedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 10:51

Bereš stále tuto dávku nebo jak dlouho si brala 300mg. Jak ti to pomohlo? Přestali vtíravé myšlenky? Na terapii chodím. Když mi je po 150mg nic moc tak by se mi mělo po čase udělat lépe a pak třeba ještě navýšit?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 12:29

Nene, po Zoloftu unavená nejsem, mně právě moc vyhovuje. Jednu dobu měly. ékárny výpadek Zoloftu, a doktor mi napsal Asentru, po té jsem byly 14 dní jako pa ráně palicí a uběhnutí maratonu. Pak se to srovnalo. Ale u Zoloftu jsem takový nástup nikdy neměla. Tobě tedy Zoloft asi nesedí, konzultuj to s lékařem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 13:54

A beres stále 300 mg? Obsese ustaly?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 17:53

300 mg? To je strašně moc, nespletl jsi se?
Beru 50mg jen ráno. Měla jsem deprese poté, co se můj partner zastřelil, a jaksi to nikdy nepřešlo, párkrát jsem zkusila z vlastní iniciativy vysadit, a bylo to hodně špatný. Takže se Zoloftem na věčné časy. Asi.

• Citovat
  • Nahlásit
4150
31.8.21 15:49
@Anonymní píše:
Bereš stále tuto dávku nebo jak dlouho si brala 300mg. Jak ti to pomohlo? Přestali vtíravé myšlenky? Na terapii chodím. Když mi je po 150mg nic moc tak by se mi mělo po čase udělat lépe a pak třeba ještě navýšit?

Ahoj, už Zoloft neberu, moc mi nepomáhal. Ani těch 300 mg. A to jsem k němu brala z AD ještě Wellbutrin a Lerivon. Já nemám jen OCD, ale ještě hraniční poruchu osobnosti, schizofrenii a deprese. Takže léků beru víc. Z AD mám teď Deprex. Je fajn, že chodíš na terapii, určitě je dobře o tom i mluvit a učit se to zvládat. Na ten Zoloft se musíš zeptat lékaře, za jak dlouho by si to mělo sednout, nebo jestli je potřeba změna AD. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat