Zoufalá z cyklu

53
20.2.21 09:57

Zoufalá z cyklu

Už jsem fakt nešťastná. Ani tak ne z toho že se nám zatím nedaří.. Ale spíš z mého cyklu. Dřív byl přesný jak hodinky a vždy 30den v měsíci jsem to dostala. A teď…? V prosinci jsem dostala ms už 26. Další přišla 24.1 a teď jsem to dostala už 18.2.
Co na srovnání cyklu? Často píšete o kontryhelu jenže já ani nevím kdy mám ovulaci.
V únoru jsem byla zhruba v polovině cyklu na kontrole takže vím že ovulace je… Ale proč se mi to celé tak strašně zkracuje? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
983
20.2.21 10:14

Kontryhel můžeš brát cely cyklus, ono se říká že se má brát do ovulace, kvůli tomu, že kdyby si otěhotněla tak se nemusí vajíčko udržet, jelikož zpevňuje dělohu, ale je to minimální riziko. Já beru tabletky kontryhel cely cyklus, protože jsem měla rozházené hormony a už 2. měsíc jsem krásně ms dostala pokaždé 27. den :palec:
Zkusit to můžeš, ale každému nepomůže, zkusila bych to spíš prodiskutovat s odborníkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
20.2.21 10:23

No kolik ti je let, jak jsi na tom s nadváhou, jak jsi na tom s psychikou, jak jsi na tom s jinými zdravotními tématy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.2.21 10:31

@Ou
Už skoro 32 let. Pokud vím tak zdravotně jsem ok. Nadváhu nemám. Na skoro 180cm asi 65kg.
ha neberu už hromadu let a vždycky jsem to měla pravidelně. Co si pamatuju. No a psychika.. Myslím že v pohodě jako stresy nějaký jsou vzhledem k situaci s koronou ale asi nic co by mě až tak moc rozhodilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
20.2.21 11:06

@Petra191 a neprodelala jsi koronavirus? Mně se po tom úplně rozhodil cyklus a pořád se zkracoval…pomohl mi az Gynex :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
20.2.21 11:12

Taky mi to teď litá, ale na druhou stranu, že se mi cyklus postupně protáhl, furt jsem ale v rámci týdne. V první řadě musis ale najit příčinu, kterou ti tady nikdo nediagnostikuje. Naordinovat si sama bylinky, kdyz cílíte za miminkem, aniž bys věděla, jestli se za tím neskrývá nějaký začínající zdravotní problém, je podle mě blbost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
20.2.21 11:20

Dělali ti v poslední době krevní testy ohledně hladin železa?

Železo není úplně dobrý nápad suplementovat bez předchozího vyšetření, ale zkus dva měsíce (tedy dva cykly - do dubnové menstruace) užívat cca 20 mg hemového železa. Pokud se to srovná, tak pak zajdi k praktivkovi, ať ti udělá testy na anémii a konzulutj jak dál, jestlli ještě supplementovat - kvůli možnosti předávkování, je minimální, ale je. Uprostřed nejhorší fáze pandemie nemá smysl chodit na krev kvůli hladinám železa, to je lepší to zkusit rovnou suplementovat.

Pokud bys brala nehemové železo a dobře ho snášela (může působit zácpu a nebo dráždit žaludek), tak chceš brát 30 mg - hůř se vstřebává

Železo užívej tak, abys ho neměla na lačný žaludek, ale hodinu před a po nepij nic s kofeinem a nejez poptraviny bohaté na vápník a nebo oxaláty- nejjenodušší je tedy dát si ho k po večeři která není bohatá na semínka, luštěniny, listovou zeleninu či mléčné proukty a nezapíjet mlékem.

tady to je kdyžtak vysvětlené podrobně.

https://www.internimedicina.cz/…12/05/13.pdf

A zkus pít ten kontryhel, klidně celou dobu, nebo nějakou směs - kontryhel, měsíček, máta, řebříček a podobně, tím nic nezkazíš.

Pokud se to do května nesrovná a nebo začne klesat délka cyklu pod 21 dní, tak to chce na gynekologii a nechat si udělat hormonální profil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.2.21 11:40

@NelcaZ noo nachlazena jsem byla, ale jestli to byla korona nevim. Nebylo mě nějak zle a ne běhám s každou rýmou k doktorovi :D 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.2.21 11:45

@Ou
Já železo beru teď cca dva týdny, nenapadlo mě že by to mohlo mít třeba spojitost.
MS mám vždy docela silnou a mám lehce sklony k anemii takže se snazim si to železo hlídat.
Muž má jít na spermiogram a já s výsledkem potom zpět na gyndu tak doufám že se to při dalším cyklu zase nezkrati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat