IUI a ovulace

464
20.2.21 09:21

IUI a ovulace

Ahoj holky, mam dotaz ohledne IUI a ovulace, snad někdo bude mít zkušenost ☺️ V úterý jsem byla na utz, folikul měl 9mm, tak mě paní doktorka objednala na utz znova v pondělí, to už by prý mohl folikul hezky dorůst a domluvili bychom se na IUI.. teď k dotazu 😃 dnes mi začal plodný hlen a dělala jsme ovu test, prilozim fotku, není sice pozitivní, ale čárka tam je, a já mám strach, ze ovu přijde dříve, než by se udelala inseminace.. jak to funguje v tom případě, kdyby ovu byla v pondělí, já v pondělí jdu na utz.. dělalo by se IUI v úterý? Nebo už by to nemělo cenu? Vím, ze se to dozvím vše v pondělí, ale už zase spekuluju 😃 jdeme na první pokus a nechci ho promarnit😒 samozřejmě s tím nic neudělám, tělu neporučím😃 náš Car nedělá o víkendu, pouze IVF.. To potom někdo opravdu musí čekat několik cyklu, až mu to vyjde třeba na týden, to je dost blby 😒 😃 dekuju, snad bude mít někdo zkušenost ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1440
20.2.21 09:32

Kam chodíš do car? 9 mm je fakt málo, ale čekala bych ze si te pozvou treba v patek. Protože až v pondělí zjisti, ze folikul je dost velký, dají ti léky na vyvolání ovulace a do dvou dnu půjdete na iui. Ale partner by mel mít par dni abstinenci, tak mi pondělí přijde pozde na prohlídku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 09:51

@Janee19 my chodíme do reprofitu v Ostravě ☺️ No taky mi to přijde pozdě.. 9mm bylo malo, ale nakonec asi folik rychle dorostl a už to vypadá na ovulaci.. pravděpodobně v pondělí😒 to mám mít zrovna tu kontrolu, takže by jsme mohli v utery na IUI, jenže to už bude asi pozdě 😒 kdyby si mě pozvali v pátek, mohla jsem dat třeba v neděli injekci a v pondělí bychom na to mohli vlitnout.. ale co já mám poucovat doktory ze jo😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:54

Klid, prostě to nějak dopadne :hug: A taky se to dá přehodit, udělat IUI a až pak Ovitrelle, není nutné se děsit toho, že o víkendu IUI nedělají :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
982
20.2.21 10:17

Ovulacni test pozitivní nemáš a až bude pozitivní tak ovulace přijde za 24-48 hodin, 9mm je málo, bez léků by vajíčko mělo dorůstat do cca 2 Cm, ovulace bude nejspíše až od půlky příštího týdne, takže klid, oni si tě lékaři pohlídají a stihneš to v pohodě :palec:
Držím palce :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 10:23

@Markéta188 no 9mm to bylo 4 dny zpět, takže teď už je určitě větší, podle testu myslím, ze to vypadá dříve no, mám strach, ze to nestihneme, zase plaším😃 je to naše první IUI, dávám tomu velké naděje samozřejmě a byla bych zklamana, kdyby jsme museli čekat zase na další měsíc a teď to nevyslo, jen kvůli toho víkendu 🤷🏼‍♀️ Na druhou stranu mate vlastně pravdu, ze po pozitivním testu ovulace je až další den, to mi nedošlo 😄 tak to jsem zase v klidu, dekuju 😃 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
20.2.21 10:24

Neboj. Já chodím na folikulometrii a teď jsem posledně měla vajíčko 11mm a ovulace přišla až za 6 dní, ono zas tak rychle neroste, za týden asi o 1 Cm :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 10:25
@Anonymní píše:
Klid, prostě to nějak dopadne :hug: A taky se to dá přehodit, udělat IUI a až pak Ovitrelle, není nutné se děsit toho, že o víkendu IUI nedělají :kytka:

Já vím, já jsem hrozna, hned všechno řeším a plánuju a lámu si hlavu 😀 věřím, ze to paní doktorka nějak vymysli kdyby náhodou, dekuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 10:27

@Markéta188 super 🙂 a vy už jste podstoupili nějaké IUI?🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
20.2.21 10:29
@18verca píše:
@Markéta188 super 🙂 a vy už jste podstoupili nějaké IUI?🙂

To ne, ale minuly rok jsem vysadila HA a v létě jsem zjistila, že neovuluji, takže teď jsem byla 3× na folikulometrii, ovulaci už konečně mám, ale zase mám nízkou sliznici, tak třeba se nám to někdy povede ať už přirozeně nebo jiným způsobem :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 10:55

@Markéta188 Pokud mas ovulaci teprve par měsíců a zatím to nevyslo, tak to nic neznamená ☺️ U zdravého páru to muže trvat až rok než se povede ☺️ Určitě vam to brzo vyjde ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 10:58
@18verca píše:
Já vím, já jsem hrozna, hned všechno řeším a plánuju a lámu si hlavu 😀 věřím, ze to paní doktorka nějak vymysli kdyby náhodou, dekuju :hug:

Neplánuj, neřeš :hug: Mám z IUI 3 děti. Jedno z toho na první pokus, ostatní ne. Až se to bude mít povést, tak se to povede, nemusí to být hned.

• Citovat
  • Nahlásit
624
20.2.21 11:00

Neboj, plodny hlen prichazi bezne i nekolik dni pred ovulaci, takze to taky nic neznamena. Je tam prave proto, aby pripravil spermiim spravne prostredi a co nejvíce se jich dostalo nazivu k cíli, neznamena to, ze zitra odovulujes. A jak bylo receno, test ani pozitivní nemas, takze tam taky ovu zatim nehrozi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
20.2.21 11:09

Tak to zkuste dnes doma, kdyby náhodou. Dvoudenní abstinence bude na IUI stačit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
20.2.21 11:21

Holky dekuju vám všem moc ☺️ Uklidnily jste mě😊 nebudu stresovat a nechám to tak a uvidíme jak to dopadne, stejně nic nevyresim 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat