Začít měřit ovulaci?

Anonymní
20.2.21 09:27

Začít měřit ovulaci?

Ahoj holky,

s partnerem jsme se rozhodli tomu nechat volný průběh a od prosince si nedavame pozor. Nevím kdy mám ovulaci, cyklus mám 29-31 dni, takže kdybych počítala zhruba polovinu, tak jsme se vlastně trefili do plodnych dni jen jednou.

Musim ale přiznat, ze na mě asi trochu padl strach, aby bylo vše ok a slo to - nemusí hned, ale třeba za par mesicu. Jen si rikam, jestli to nechat být a užívat si anebo začít měřit ovulaci a zjišťovat kdy jem vlastně plodná atd. Jak jste to měly vy? Já si vždycky myslela, ze tohle dělat nebudu a teď najednou čtu diskuze jak se měří bazalni teplota a kdesi cosi :oops:

Jen mě trochu nemile překvapilo, ze po 3 měsících nic, vím ze je to velmi krátká doba a navíc v prosinci to bylo jen jednou nechráněný styk týden před ms, v lednu si myslím ze jsme se trefili do plodných dnů a teď v únoru jsme chytli ASI konec anebo už taky pozdě. Takže není důvod panikarit, ale smutná jsem :lol:

Mám to nechat osudu a vůbec neřešit kdy mám plodný dny anebo jste to taky řešily hned od začátku? Sex máme hodně, tak 4× týdně, takže bychom to sami od sebe vychytat měli, ale kdo ví.

Zase si rikam, co když nemám ovulaci vůbec, aspoň bych to hned mohla resit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
20.2.21 09:32

Jak můžete mít sex 4× týdně a trefit se do plodných dnů za několik měsíců jen jednou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:57

@MrsNorris v prosinci jsme se na tom domluvili až na konci měsíce, takže prosinec nepočítám, to byl první sex týden před ms. V lednu rikam ze jsme se trefili a v únoru jsem byla 2 týdny pryč a pak si myslím ze už bylo po nich. Ale je to jen dle kalkulačky, fakt nevím kdy přesně mám ovulaci.

Ale tak hlavne ze je potřeba hned rýt :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
3515
20.2.21 10:02

Tak ty's psala tři měsíce, čtyřikrát týdně. Takže spíš jeden a půl měsíce s několikatýdenní pauzou?… a ty začínáš být nervózní? :think:
Jako moc to nechápu, ale jestli ti to přijde jako rytí, tak ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
20.2.21 10:03

Nech to v osudu, kontrola ovulace té bude stresovat ještě víc. Když budeš vědět že ji mas a vlitnete na to a následně přijde ms, tak je to horší než být v nejistotě jestli jste se trefili. Mějte sexík alespoň 3× týdne a ono to vyjde. A nečti diskuze jak to někomu vyšlo hned v prvních 3 měsících, jsou to fakt výjimky, průměrná délka otěhotnění je podle statistik 9 měsíců, nech to aspoň do leta a pak se teprve na to zaměř. Přeji hodně štěstí, my už jedeme 6. cyklus a pořad nic a to ovulaci poznám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
20.2.21 10:05

Takze vlastne te stresuje jeden cyklus, kdy jste se snazili v dobe ovulace a ty jsi neotehotnela. Kolik je vam let?
Ono i kdyz budes merit ovulaci, tak bez sexu to nepujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 10:19

Ano, vlastně jsme měli jen 1× sex v době ovulace (měřené dle kalendáře). Mě spis zajímalo, jestli to resit už teď, abych případně co nejdříve šla k doktorovi, ze třeba žádnou ovulaci nemám. Já to totiž fakt na sobě vůbec nepoznám :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1366
20.2.21 11:16

Se sexem 3× za týden bych nemerila. To je jasný, že se to pokryje, at mas cyklus jakkoliv dlouhý. Případně bych se na polovinu cyklu objednala na gyndu - kvuli sliznici a jestli vidi folikul. Ty si žádnými testy nevycarujes :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
20.2.21 11:21

Já jsem řešící typ, takže po dvou měsících kdy jsme se nějak snažili jsem začala měřit ovulaci, nicméně jsem zjistila akorát že ji mám a stejně jsem otěhotněla až po dalších pěti měsících :lol: druhé dítě pak na první pokus. Podle mě tím nic nezkazíš, pokud tím moc neotrávíš partnera. Je zajímavé se něco dozvědět o vlastním těle… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
20.2.21 11:43

Záleží, kolik ti je a jak moc to chceš hrotit.
Můžeš začít měřit a vše sledovat hned.
Nebo si můžete rok užívat nehlídaného sexu a začít měřit a sledovat až poté.

Já - kdybych byla pod třicet, tak tomu ten rok volného užívání dám. Kdybych byla nad 30 a miminko bych si hodně přála, dala bych tomu na zkoušku 3-4 měsíce a pak bych začala měřila BT.

Měla bys vědět - jen pro uklidnění - že mladý zdravý pár, který má sex v plodné dny, má cca 20% šanci na otěhotnění. Tzn. že ze 100 párů, které budou souložit, přesně ve chvíli vhodné k otěhotnění, jich skutečně otěhotní cca 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
20.2.21 11:54

Já si zapisuju MS do aplikace v mobilu a ta mi na základě průměrné délky vypočítala kdy mám asi ovulaci. Tak když jsem se k tomu datu blížila, měli jsme sex častěji. Tečka.
Jinak jsem to absolutně nehrotila a už jsem tak těhotná podruhé.
Když jsi mladá a zdravá, tak se zbytečně nestresuj. Psychika je většinou ta nejhorší překážka k otěhotnění. Není třeba nic měřit, nic sledovat ani čůrat na 150 testů. I když je to tady na emiminu strašně populární čůrat po testech většinu měsíce, tak ti to stejně nic moc nepřinese.
Docela dost žen otěhotní tak po půl roce snažení, některým to trvá déle, nějaké části zase podstatně kratší dobu.
Sledovat ovulaci a pod, bych začala tak po půl roce aktivního snažení - kdy je sex minimálně ob den v době kdy máš plodné dny. S doktorem bych to začala řešit tak po roce. Něco jiného by bylo, kdyby ti bylo nad 30 a měla jsi zdravotní problémy.

Zaměstnej hlavu něčím jiným než těhotenstvím a ono to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
20.2.21 13:15

Řekli jsme si na konci listopadu s partnerem, že by jsme se chtěli snažit a že tomu necháme volný průběh. U nás v průměru, i když nepočítám můj týden MS, tak jsme měli sex jednou denně (po celou dobu vztahu). Prostě nás sex baví, užívali jsme si ho a kdyby se to povedlo, tak super. Ovulaci, bazální teplotu a já nevím, co ještě jsem vůbec neřešila.
A v lednu jsem našla na těhotenském testu dvě čárky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat