Zoufalá z miminka

Anonymní
21.1.20 10:53

Zoufala z miminka

Ahoj vsem.. Zakladam tohle tema, protoze se potrebuju vypsat z toho, co me trapi a taky me zajima, jestli jste to treba nektera nemela stejne a jak se Vam to podařilo prekonat..
Mam 7M holcicku, uvedomuju si, ze na pomery miminek je vlastne moc hodna ale poblem je ve me. Zkusim dat konkretni priklad: rano se vzbudime, mam dobrou naladu, mala je usmevava uzivam si to.. Ani ne hodinu na to ji jdu dat presnidavku (basti zhruba mesic), sahne mi do lzicky, vykyda si to na triko.. A me popadne amok, jsem na ni zla, kricim, mam zkazenou naladu a pak se pres to nejsem pul dne schopna prenest.. Pritom si uvedomuju, ze je to pro ni nove, ze objevuje svet, mrzi me, jak to nezvladam a jak se k ni chovam, ale v tu chvili si vubec nejsem schopna pomoct… Nebo cely den dobre, jdeme vecer koupat a ona je takova hodne ziva, takze kdykoli se k ni priblizim, porad do me kope nozickama a to je u me dalsi spoustec techto mych stavu.. A zase chapu, ze ona si mozna nohy jeste ani plne neuvedomuje.. Vzdycky se chvili snazim ji to vysvetlovat podobrem, prosim ji at neco nedela a kdyz to nefunguje, bouchnu.. A pak me to strasne mrzi.. Normalne byva usmevave slunicko, ale posledni dobou zrcadli ty moje nalady a je pak taky zadumciva a protivna.. Nechci ji zkazit zivot, vim, ze problem je ve me, jen nevim, co se sebou mam delat. Uz premyslim i nad nejakym psychologem.. Hodne tezko nesu a nezvladam i jeji plac ve chvili, kdy nevim proc place.. Nebo kdyz na ni vidím, ze ma hlad a ona nechce jist.. Nebo je unavena, ale nechce spat.. Tohle všechno strasne tezko nesu.. Chtela bych se to nejak naucit zvladat, byt tu pro ni, chapat ji, nekricet na ni, nebyt zla.. Ale nevim, jak to mam udelat.. Vzdycky se zareknu, ze to bylo naposledy, ze uz to neudelam.. A pak nastane ta situace a stejne bouchnu.. Mela jsem psychicky hodne narocne tehotenstvi (docela velka partnerska krize kterou se jakz takz podarilo vyresit, ale porad jeste ne uplne..) myslim, ze i to se na me psychice hodne podepsalo..) Nemate prosim nektera podobnou zkusenost? Pripadne jak se Vam ji podařilo řešit? Svoji dceru miluju, chtela bych si to materstvi uzivat, byt tu pro ni.. Jen nevim, jak samu sebe zvladnout.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4535
21.1.20 11:03

Takhle malý mimino tě opravdu nekope naschvál, nehaze jídlem naschvál…A rozhodně nemá smysl ji říkat nebo prosit ji, ať to nedělá. Ona ti nerozumí. Je dobré, že chápeš, že tvé chování není v pořádku. Nejsem zastáncem psychologů, zkusila bych na sobě napřed zapracovat sama a kdyby to nešlo, tak bych se teprve obrátila na odborníka. Každopádně něco dělej, protože takhle ji dost škodis. Zkus si na papír napsat denní cíle a odskrtavrj si jejich splnění. Zacni pozvolna. Třeba „dnes budu křičet jen jednou“. Pokračuj až k „dnes křičet nebudu“, „tento týden křičet nebudu“… najdi nějakou relaxační techniku, která ti bude pomáhat. Hluboké dýchání, počítání, odchod z místnosti…je to těžké, taky na sobě pracuju a věř, že na těch dětech to jde hodně poznat. Oni za to stojí. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
21.1.20 11:03

Urcite navstivit psychologa. Asi to sama nezvladas. Neni divu tehotenstvi a porod jsou samo o sobe narocne a kdyz jeste resis partnerskou krizi. Zkus ve chvili kdyz neco bojkotuje sednout si treba i k ni a zacni dychat. Nosem do bricha a ven pusou… predstav si, ze nasavas energii pro svou malickou a vydechem, ze odchazi ty vsechny spatny emoce, stres atd… mej zavrene oci a soustred se. Ja to delam tak 10× vetsinou pak uz citim uvolneni. Pomaha to i na paniku. Pak si zahrej ruce a promni si zavrene oci a odhod vse pryc. Zase predstava, ze odhazujes to co citis spatne. Clovek by mel byt nejlepe sam v pohodlne pozici, ale chapu, ze s miminkem to nekdy nejde. Me to fakt pomaha. Nekdy kdyz neni zbyti, trpim totiz na panicke ataky, utecu nekam na zachod a prodycham se tam. Mala za nic nemuze. Vis to, ale nedokazes to ovladnout, vid. Zkus tohle a pak popripade toho psychologa. Mas treba i nejaky cas pro sebe? Nebo vse lezi jen na tobe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
21.1.20 11:06

Ten psycholog mozna neni spatny napad. Tohle jsou fakt drobnosti, ktere by nikoho nemeli rozhazet. Zkusit neco na podporu nervu-horcik, rybi tuk, cokoladu. Na krmeni dat stare/obycejne tricko pres, aby vam to nebylo lito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7496
21.1.20 11:09

Nevim ceho je to nasledek ale to je hodne labilni chovani. Vyhledej odbornou pomoc nez se stane nejakej maler. Sedmimesicni dite Ti nerozumi, ze neco nema delat, a i kdyby pochopilo nebude si to pamatovat dyl nez par vterin, to je asi jako chtit po morceti aby hralo sachy.
Reagujes takhle ve stresu na kazdyho nebo jen na svoje dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
21.1.20 11:17

Tvl, každá máme občas nervy ale bouchat 7 měsíční dítě? To je milá zlatá na sociálku, takže se sebou začni něco dělat. Že je něco špatně víš moc dobře, tak se koukej srovnat. Za jednu co dáš jí, flakni jednu sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 11:21
@Tarjei píše:
Nevim ceho je to nasledek ale to je hodne labilni chovani. Vyhledej odbornou pomoc nez se stane nejakej maler. Sedmimesicni dite Ti nerozumi, ze neco nema delat, a i kdyby pochopilo nebude si to pamatovat dyl nez par vterin, to je asi jako chtit po morceti aby hralo sachy.
Reagujes takhle ve stresu na kazdyho nebo jen na svoje dite?

Jen na ni :(

• Citovat
  • Nahlásit
2087
21.1.20 11:21
@Pantalaimon píše:
Tvl, každá máme občas nervy ale bouchat 7 měsíční dítě? To je milá zlatá na sociálku, takže se sebou začni něco dělat. Že je něco špatně víš moc dobře, tak se koukej srovnat. Za jednu co dáš jí, flakni jednu sobě.

Myslim, ze zakladatelka myslela bouchnu jakoze ji rupnou nervy a krici, ne ze by placala miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 11:22
@Pantalaimon píše:
Tvl, každá máme občas nervy ale bouchat 7 měsíční dítě? To je milá zlatá na sociálku, takže se sebou začni něco dělat. Že je něco špatně víš moc dobře, tak se koukej srovnat. Za jednu co dáš jí, flakni jednu sobě.

Ja ji ale neboucham.. Nevim, kde ctes ze ano.. Psala jsem, ze jsem na ni zla, ze kricim, nikdy jsem ji ale neuhodila, nevim kde a z ceho jsi vycetla ze jo.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1499
21.1.20 11:23

@Pantalaimon ja to pochopila, jako ze ona (matka) vybouchne, rupnou ji nervy. Ne, ze bouchne dite (jakoze by jo placla, mlatila). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
21.1.20 11:23

@Pantalaimon myslím, ze zakladatelka nemyslela, ze dítě bije, ale ze ji bouchnou nervy a křičí na ni.

Jinak Asi bych psychologa vyhledala, aby se to dal nezhorsovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 11:24
@chaela píše:
Takhle malý mimino tě opravdu nekope naschvál, nehaze jídlem naschvál…A rozhodně nemá smysl ji říkat nebo prosit ji, ať to nedělá. Ona ti nerozumí. Je dobré, že chápeš, že tvé chování není v pořádku. Nejsem zastáncem psychologů, zkusila bych na sobě napřed zapracovat sama a kdyby to nešlo, tak bych se teprve obrátila na odborníka. Každopádně něco dělej, protože takhle ji dost škodis. Zkus si na papír napsat denní cíle a odskrtavrj si jejich splnění. Zacni pozvolna. Třeba „dnes budu křičet jen jednou“. Pokračuj až k „dnes křičet nebudu“, „tento týden křičet nebudu“… najdi nějakou relaxační techniku, která ti bude pomáhat. Hluboké dýchání, počítání, odchod z místnosti…je to těžké, taky na sobě pracuju a věř, že na těch dětech to jde hodně poznat. Oni za to stojí. Hodně štěstí.

Souhlasim..

Příspěvek upraven 21.01.20 v 11:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
21.1.20 11:24
@Oriseka píše:
Myslim, ze zakladatelka myslela bouchnu jakoze ji rupnou nervy a krici, ne ze by placala miminko.

Jo aha, asi jo, tak to mi nedošlo, :think: se mi úplně zatmělo před očima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7496
21.1.20 11:25
@Anonymní píše:
Jen na ni :(

A vis, ze ona se nemuze chovat jinak? Boze je to miminko…musis k dr nez se zblaznis nebo ji neco udelas..i kdyby to ne, kdyz to bude trvat dyl, ona si to ponese. Neprijimas ji takovou, jaka je..a sebe prijimas takovou, jaka jsi?
To bouchnuti bylo zes napsala ze bouchnes, proto to tady vzteklejsi kolegyne diskuterka pobrala tak, ze bouchnes dite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
21.1.20 11:26
@Anonymní píše:
Ja ji ale neboucham.. Nevim, kde ctes ze ano.. Psala jsem, ze jsem na ni zla, ze kricim, nikdy jsem ji ale neuhodila, nevim kde a z ceho jsi vycetla ze jo.. :(

No sorry je to tam blbě napsaný, raději si to oprav, ať je jasný jak to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat