Zrušen styk z otcem

Anonymní
30.6.21 14:33

Zrušen styk z otcem

Mám dotaz byla jsem se informovat u právníka, skrz ex. Který se minulý rok psichicky zhroutil kdy od něj odešla manželka. A podotýkám(chtěl se zabít) upozorňoval na sebe přes internetové zprávy a fotografie, kdy si nůž přikládal na tělo. Dokonce k ex jezdila domu policie. Bylo toho tolik že vždy skončil v odborné péči psichiatra a byl vyšetřen v nemocnici a vždy mu dali léky a něco na uklidnění a byl doma. To se zhoršovalo ten jeho stav až byl v hledání pátrání policie protože vyběhl ven z nožem že se jde zabít. Policie ho hledala a po pár hodinách našla a rovnou odvezla do psichiatricke ambulance do nemocnice, kde ho zavřeli na měsíc. Mezitím sem podala právníkem zrušení styku k nezletilým dcerám, máme spolu 9 letou Andrejku a 13 letou Pavlínku. A soud zrušil styk k nezletilým dcerám. A ex momentálně obtěžuje otravuje že chce holky atd. Přitom mu dcery i po telefonu řekli že nechtějí k němu ani jeho matce (babičce) a on je nutil že musí až se jedná dcer rozbrečela. Tak sem znovu vyhledala právnickou pomoc a bylo mi řečeno že si mám změnit telefonní číslo i holkám aby je otec nemohl nijak kontaktovat. A má otázka zní jestli opravdu mohu takhle to udělat. Mám strach o dcery nevěřím mu bere léky antidepresiva aby zvládal stresovou situaci a celkově život. V soudím rozhodnutím stojí že až otec se dá do pořádku po zdravotni stránce obnovit kontakty otcem za přítomnosti matky nebo OSPODU. Kdybych nechtěla se s otcem vidět. Jenže dcery nechtějí i němu on pořád otravuje a nerespektuje nařízení soudu. I mi bylo řečeno právníkem že mohu podat na otce trestní oznámení za stolkyng a že nás obtěžuje. Jak mám postupovat mám ho opravdu ignorovat. A kdyby si on sám podal žádost na soud tak reagovat teprve nebo co dělat mám. Děkuji za každou radu a všem předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1274
30.6.21 15:02
@Anonymní píše:
Mám dotaz byla jsem se informovat u právníka, skrz ex. Který se minulý rok psichicky zhroutil kdy od něj odešla manželka. A podotýkám(chtěl se zabít) upozorňoval na sebe přes internetové zprávy a fotografie, kdy si nůž přikládal na tělo. Dokonce k ex jezdila domu policie. Bylo toho tolik že vždy skončil v odborné péči psichiatra a byl vyšetřen v nemocnici a vždy mu dali léky a něco na uklidnění a byl doma. To se zhoršovalo ten jeho stav až byl v hledání pátrání policie protože vyběhl ven z nožem že se jde zabít. Policie ho hledala a po pár hodinách našla a rovnou odvezla do psichiatricke ambulance do nemocnice, kde ho zavřeli na měsíc. Mezitím sem podala právníkem zrušení styku k nezletilým dcerám, máme spolu 9 letou Andrejku a 13 letou Pavlínku. A soud zrušil styk k nezletilým dcerám. A ex momentálně obtěžuje otravuje že chce holky atd. Přitom mu dcery i po telefonu řekli že nechtějí k němu ani jeho matce (babičce) a on je nutil že musí až se jedná dcer rozbrečela. Tak sem znovu vyhledala právnickou pomoc a bylo mi řečeno že si mám změnit telefonní číslo i holkám aby je otec nemohl nijak kontaktovat. A má otázka zní jestli opravdu mohu takhle to udělat. Mám strach o dcery nevěřím mu bere léky antidepresiva aby zvládal stresovou situaci a celkově život. V soudím rozhodnutím stojí že až otec se dá do pořádku po zdravotni stránce obnovit kontakty otcem za přítomnosti matky nebo OSPODU. Kdybych nechtěla se s otcem vidět. Jenže dcery nechtějí i němu on pořád otravuje a nerespektuje nařízení soudu. I mi bylo řečeno právníkem že mohu podat na otce trestní oznámení za stolkyng a že nás obtěžuje. Jak mám postupovat mám ho opravdu ignorovat. A kdyby si on sám podal žádost na soud tak reagovat teprve nebo co dělat mám. Děkuji za každou radu a všem předem děkuji.

Poradila bych se především s právníkem a respektovala rozhodnutí soudu. Dcery k němu nemusí a nechtějí, tak je tam nedávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
30.6.21 15:03

A co mu třeba nabídnout setkání někde v cukrárně nebo jinde na veřejném místě. Tak chce vidět děti, přijde ti to divné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
30.6.21 15:08
@Anonymní píše:
Mám dotaz byla jsem se informovat u právníka, skrz ex. Který se minulý rok psichicky zhroutil kdy od něj odešla manželka. A podotýkám(chtěl se zabít) upozorňoval na sebe přes internetové zprávy a fotografie, kdy si nůž přikládal na tělo. Dokonce k ex jezdila domu policie. Bylo toho tolik že vždy skončil v odborné péči psichiatra a byl vyšetřen v nemocnici a vždy mu dali léky a něco na uklidnění a byl doma. To se zhoršovalo ten jeho stav až byl v hledání pátrání policie protože vyběhl ven z nožem že se jde zabít. Policie ho hledala a po pár hodinách našla a rovnou odvezla do psichiatricke ambulance do nemocnice, kde ho zavřeli na měsíc. Mezitím sem podala právníkem zrušení styku k nezletilým dcerám, máme spolu 9 letou Andrejku a 13 letou Pavlínku. A soud zrušil styk k nezletilým dcerám. A ex momentálně obtěžuje otravuje že chce holky atd. Přitom mu dcery i po telefonu řekli že nechtějí k němu ani jeho matce (babičce) a on je nutil že musí až se jedná dcer rozbrečela. Tak sem znovu vyhledala právnickou pomoc a bylo mi řečeno že si mám změnit telefonní číslo i holkám aby je otec nemohl nijak kontaktovat.A má otázka zní jestli opravdu mohu takhle to udělat. Mám strach o dcery nevěřím mu bere léky antidepresiva aby zvládal stresovou situaci a celkově život. V soudím rozhodnutím stojí že až otec se dá do pořádku po zdravotni stránce obnovit kontakty otcem za přítomnosti matky nebo OSPODU. Kdybych nechtěla se s otcem vidět. Jenže dcery nechtějí i němu on pořád otravuje a nerespektuje nařízení soudu. I mi bylo řečeno právníkem že mohu podat na otce trestní oznámení za stolkyng a že nás obtěžuje. Jak mám postupovat mám ho opravdu ignorovat. A kdyby si on sám podal žádost na soud tak reagovat teprve nebo co dělat mám. Děkuji za každou radu a všem předem děkuji.

Právníkovi nevěříš a ptáš se na emiminu? Tady asi větší odborníci na rodinné právo nebudou. Zachovej se přesně podle rozhodnutí soudu. A ač to často nedělám, doporučím s dcerami občas nakouknout do jejich učebnic češtiny, tohle je fakt síla, co jsi vyplodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
30.6.21 15:51

Jenže soud styk nezakázal, má se uskutečnit pod dohledem ospodu, takže doporučuju jít touhle cestou, protože pokud budeš styku bránit úplně a ex se obrátí na soud, půjde to tobě k tíži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:05

@Janli právník i navrhnul že dcera si může určit co chce a u koho chce být. Tudíž asi pojedu to co řekl právník. Pouze sem se chtěla ujistit a uklidnit. On je psichicky labilní a přes rok je neviděl. Protože to jeho stav zdravotní nedoporučoval. Jde mi o to ochránit dcery to co viděl a jak se choval tak k němu nechtějí. Což i právník pochopil.

• Citovat
  • Nahlásit
3489
30.6.21 16:12
@Anonymní píše:
@Janli právník i navrhnul že dcera si může určit co chce a u koho chce být. Tudíž asi pojedu to co řekl právník. Pouze sem se chtěla ujistit a uklidnit. On je psichicky labilní a přes rok je neviděl. Protože to jeho stav zdravotní nedoporučoval. Jde mi o to ochránit dcery to co viděl a jak se choval tak k němu nechtějí. Což i právník pochopil.

A co zkusit pochopit i jeho? Jedno setkání za 14 dní na hodinu nebo 2, na neutrálním místě, za tvého dohledu by přece holky nezabilo…

zkus jim pomoc pochopit proč se otec choval labilně, že je má pořád rád…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24291
30.6.21 16:17

@welovefashion no setkání s takovým otcem holky dozajista nezabije, ale jejich psychice také neprospěje, nechtěla bych takový zážitek pro jednu docela malou a jednu pubertální holku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:21

@welovefashion nikdo ho nepochopí ani jeho rodinu ani matku, jeho matka je v péči lékaře psichiatra bere léky. A on sní docházel ambulantně na sezení. Až ho jeho manželka prokoukla tak ho opustila a co jí zůstalo jen dluhy. On lepší nebude loučil se holkama a že se zabije a že já se o ně postarám. Byl několikrát na policii. V léčebně bere léky. Řezal si i žili a ohrozil i manželku kdy ji nůž dál ke krku a vyhrožoval. Vše je zaznamenané na policii. Proto mu soudkyně styk zrušila. Advokát mi řekl abych úplně zrušila číslo i holkám a sním nebyla v komunikaci pokud bude obtěžovat nadále mám ho nahlásit na policii. A když bude nejhůř rozjedeme soud aby holky neměl vůbec. U něho člověk neví i v práci se chtěl zabít a jela tam policie. Prostě to není normální a do toho vyhrožoval přes mesenger a posílal fota jak se zabije a vydíral nás a já volala policii do bytu. Bylo to neúnosné. Už chci pro holky klid. Jestli je tohle těžké pochopit a pochopit mé dcery tak to řekne ta nejstarší u soudu i ospodu. Už může věk odpovídá řekl právník.

• Citovat
  • Nahlásit
32868
30.6.21 16:26

Podle mého názoru i psychická nemoc je nemoc. A blízké neházíme přes palubu proto, že jsou nemocní…

Jednou je to jejich otec a potkat se s ním v cukrárně by je nezabilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32868
30.6.21 16:27
@Anonymní píše:
@welovefashion nikdo ho nepochopí ani jeho rodinu ani matku, jeho matka je v péči lékaře psichiatra bere léky. A on sní docházel ambulantně na sezení. Až ho jeho manželka prokoukla tak ho opustila a co jí zůstalo jen dluhy. On lepší nebude loučil se holkama a že se zabije a že já se o ně postarám. Byl několikrát na policii. V léčebně bere léky. Řezal si i žili a ohrozil i manželku kdy ji nůž dál ke krku a vyhrožoval. Vše je zaznamenané na policii. Proto mu soudkyně styk zrušila. Advokát mi řekl abych úplně zrušila číslo i holkám a sním nebyla v komunikaci pokud bude obtěžovat nadále mám ho nahlásit na policii. A když bude nejhůř rozjedeme soud aby holky neměl vůbec. U něho člověk neví i v práci se chtěl zabít a jela tam policie. Prostě to není normální a do toho vyhrožoval přes mesenger a posílal fota jak se zabije a vydíral nás a já volala policii do bytu. Bylo to neúnosné. Už chci pro holky klid. Jestli je tohle těžké pochopit a pochopit mé dcery tak to řekne ta nejstarší u soudu i ospodu. Už může věk odpovídá řekl právník.

Promiň, že se zeptám. Ale ty jsi cizinka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
30.6.21 16:29
@Anonymní píše:

Tak proč tady zakládáš úplně zbytečnou diskuzi, když o jiný názor nestojíš… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24291
30.6.21 16:34
@Anonymní píše:

já jsem při tom, aby se s takovým psychicky narušeným otcem tvé dcery nestýkaly,
ale beztak také nechápu, o čem zakládáš diskusi?
právník ti nějak poradil, tak jeď striktně v tom, co ti řekl- nechápu na co se ptáš tady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
30.6.21 16:37

Na jednu stranu to uplne chapu. Na druhou zase, pokud se leci, bere leky, chodi na terapie, nedivila bych se mu, ze chce dcery videt. Myslim, ze i soucasti terapie je naprava vztahu a rodinna terapie. Kdyby se dal dokupy, asi bych akceptovala, ze je na tom lip, dcery by na nej mohly byt svym zpusobem hrde, ze to dokazal. I pro nej by to mohla byt motivace.
Kdyz si predstavim, ze mi preskoci a zhroutim se, pak mi seberou deti a zakazou mi styk, bez ohledu na to, ze uz jsem na tom lip a pod dohledem, tak uz nemam asi duvod zit nebo se dal lecit.

Ty, jako matka, to ted mas v rukach a tvuj pristup ovlivni postoj dcer k otci.

Podminkou je ale jeho plna lecba. Jinak to nema smysl.
Kdyz vy jste byli spolu, tak psychicke potize nemel? To se zblaznil az z exnanzelky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:56

@zrnko měl potíže dokonce mě i zmlátil a měla jsem otřes mozku. A to byla poslední kapka a odešla jsem od něho holkama. A pak začal teror chtěl mi se svojí matkou dcery vzít a dělali problémy vždy každý soud prohráli a holky jim soud nesvěřil. Dokonce byl i soudní znalec a ten řekl že do péče k otci ne že neumí vychovávat a není zpusobyli. Už toho bylo moc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat