Reklama

Ztráta ježdíku ve školce

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 10:56
Ztráta ježdíku ve školce

Zdravím, chci se zeptat, 3 letý syn chodí od září do státní školky. Už se mu ztratila pasta a ponožky, ač mě to překvapilo, neřešila jsem to. Včera ale přijdu do školky (po O) a nebyl tam jeho ježdík. Podepsaný-se samolepkou s jeho jménem. Byli na zahradě, kde bobovali a při odchodu ze zahrady už si učitelka všimla, že ho nemá. Syn tvrdí, že si ho položil a houpal se (ale víte jak), ale to je jedno… učitelka přislíbila, že se podívají do jiných tříd, zda ho někdo nevzal. Sama jsem prošla jejich zahradu 3 x a nic. Dnes ježdík nikde a bylo mi oznámeno, že asi černá díra a že nikde není. To si jako dělaj srandu?! Takže ho někdo ukradl, nebo co myslíte?! A jak by jste to řešily?! Děkuji…

Příspěvek upraven 13.01.17 v 10:59

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 13.01.17 10:59

A nemá školka nějakou pojistku?
Stane se, my si vlastní věci kromě oblečení do školky nosit nesměli. Přesně kvůli tomuhle.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 13.01.17 11:01

Ztratili se nám před rokem zimní boty. A nic..Vyvěšeno na nástěnce a to bylo tak vše. Jinak nám učitelka zlomila ručku u brýlek a taky nic.Jen omluva. Tak asi tak…

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 13.01.17 11:01

No, pokud to nechceš řešit přes policii (což by asi vzhledem k ceně nebylo úplně vhodné), tak to bohužel asi nevyřešíš :nevim: :nevim: :nevim:… takové věci se ve školce i škole stávají a stávat budou, dítko musíš instruovat, aby si věci lépe hlídalo a pokud to nejde, tak to vzít jako fakt, že se občas neco ztratí (a nikdo za to nemůže)… :kytka:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 13.01.17 11:01

Co je ježdík proboha? :-O

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 11:02

@Sany80s nám nikdo nic takového neřekl a nosí si tam ježdíky všichni (mají kopec na zahradě), když se nenajde ani dnes, chci se domluvit s ředitelkou, jde sice jen! o ježdík, ale minimálně bych chtěla, aby se o tom vědělo, ptž když teda není nikde ve školce, musel ho někdo ukrást… vzít omylem mi přijde neoravděpodobné, říkám, mél tam svoje jméno s atypickou samolepkou a jeho jméno nikdo v celé školce nemá;-)

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 11:03

@Petrusska007 samozrejme instrukce - hlidej si jezdik mel, ale preci jen je to 3 lete dite a ztraru bych pochopila nekde na louce, ne na uzavrene zahrade skolky! Achjo

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 11:04

@ireeenka

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 11:05

@loppy no tak to je taky výborný…

Markéta80
Hvězda diskuse 39327 příspěvků 13.01.17 11:05
@ireeenka píše:
Co je ježdík proboha? :-O
:mrgreen: :mrgreen: taky netuším :lol:, asi něco na sníh?

Nikody
Kecalka 190 příspěvků 13.01.17 11:06

@Markéta80 strejda goodle vám to najde, ale foto viz. výše

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 13.01.17 11:08

@Nikody no jo, proto jsem psala, že pokud to nejde (aby si to ditko uhlídalo), tak to vzít jako fakt, že se občas neco ztratí (nezávisle na velikosti a ceně věci)… v tuhle chvíli ti s tím nikdo nepomůže, ani ve školce, takze nezbyde než zakroutit hlavou, jak se to mohlo stát, pak si povzdychnout nad zloději, jít do krámu a koupit nový, no… aspoň budeš už do budoucna připravena na situaci, že ztratit (ukrást) se ze školky může všechno a nebudeš tím zaskočená. Podle toho pak člověk uzpusobí i věci, které tam dětem dává (levnější oblečení, starší hračky atd.)

Příspěvek upraven 13.01.17 v 11:09

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.01.17 11:09

@ireeenka
Ježdík obecný
Gymnocephalus cernuus (Linnaeus, 1758)

V našich vodách je ježdík často nenápadnou a pro někoho bezvýznamnou rybkou. Ve skutečnosti je to ale druh s obrovským rozšířením a v některých oblastech svého výskytu má i hospodářský význam.

Setkáme se s ním téměř ve všech evropských státech s výjimkou jihu Evropy (i když v Itálii byl introdukován). Žije i ve Velké Británii a na východ zasahuje až na Sibiř a k Aralskému jezeru. Obývá i brakické vody Finského a Botnického zálivu.

Jezdik-obecny-na-nymfu.jpg

Vzhledem k tomu, že se jedná o zástupce ostnoploutvých, připomíná ježdík do jisté míry okouna. Liší se ale od něj absencí červené barvy na ploutvích a tmavých okouních pruhů. Jeho tělo je pokryto jen drobnými tmavými skvrnkami na šedozeleném podkladu. Hřbetní ploutve splynuly v jediný celek, jehož přední část je vybavena ostrými trny, zatímco zadní polovinu podpírají měkké větvené paprsky. Trny jsou hlavní ochranou této drobné rybky a hřbetní ploutev není zdaleka posledním místem, kde se s nimi na ježdíkově těle můžeme setkat. Další trny vznikly přeměnou prvních paprsků břišních ploutví a řitní ploutve a ostrý hrot najdeme i na zadním výběžku skřelové kosti. V ohrožení se ježdík prohne do oblouku, vztyčí ploutve, odchlípí skřele a udělá ze sebe obtížně uchopitelný objekt plný do stran trčících hrotů. Bohužel mu toto obranné chování proti větším predátorům vodní říše příliš nepomáhá a tak je navzdory svému snažení oblíbenou kořistí zejména candátů.

Hospodářský význam ježdíka je malý. Na většině tekoucích vod není příliš hojný a místy dokonce mizí. Pouze v některých nádržích a stojatých vodách tvoří ježdíci početná hejna a jsou významnou složkou potravy dravých ryb. Rybáři je tento druh příležitostně využíván jako nástražní rybka a ojediněle je nebo spíše býval i konzumován. V tomto ohledu má daleko větší význam například v ruských vodách, kde je loven zcela běžně a polévka z ježdíků je považována za delikatesu. Ve Finsku byl nebo je dokonce chován uměle pro „ježdíkový kaviár“.

U nás se ježdík na chovných rybnících vyskytuje jen ojediněle jako nezvaný host a ve vzácných případech se dovede i přemnožit.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 13.01.17 11:10

@Moucharda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 39327 příspěvků 13.01.17 11:10

@Nikody :mrgreen: :mrgreen: ten název slyším poprvé :oops:, to se přece neztratí jen tak :cert: :cert: Já zatím nedala malé ani do mš brýle. vidim i doma že je klidě položí na stůl a ve školce je pak nedohledám :( Tak nosí brýle jen doma :? Bud by je rozbila nebo je někde položí a už je nikdy nenajdeme :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama