Ztučnělá játra

1752
13.3.13 22:31

ztucnela jatra

Zdravim, prosim vas, mate nekdo zkusenosti se stucnelimi jatry (steatoza)? Pred rokem a pul mi na utz toto zjistili a od te doby se snazim zhubnout jenze co shodim opet naberu zpet :,( posledni utz jsem mela v listopadu 2012 tam mi rekli, ze je to steatoza v dyfusnim (nebo tak nejak) stavu. Trpim na kazdodenni a velke nadymani a posledni mesic mozna dva me boli prava pulka bricha a pod zebrem nekdy az do zad.Byva mi spatne od zaludku :-( Byla jsem i na zenskym tam je vse ok. Mela jsem i polyp na streve tak si rikam, jestli se to neopakuje a ve velkem. Po pravde mam strach z rakoviny tlusteho streva ale dalsi kolonoskopie se bojim jak cert krize. Strida se me zacpa s prujmem. Myslite, ze by toto vse mohly zpusobovat ta jatra? Jaterni testy mam pokozde v poradku. Nekde jsem cetla, ze pomaha sojovy lecitin ale moje mudr tvrdi ze ne, ale jelikoz utz nic krom te steatozy neukazal na dalsi vysetreni me neposila. Coz me depta ponevadz mame v rodine casty vyskyt rakoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
617
13.3.13 22:40

Difuzní znamená rozptýlený..plošně máš jaterní buňky nacpané tukem. jaterní testy sou ok, takže ještě ty bunky neumírají. a váhu máš jakou? místo hubnutí a nabírání by to chtělo změnit životosprávu, jak se stravuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
13.3.13 22:51

Mam 85 kg a 158 cm, snazim se jist 5× denne ale ne vzdy se dari to dodrzet.Co nezvladam je pitny rezim 2litry proste nedam, po pul litru se muzu stehovat na cely den na wc :-( Jinak hodne varim z masa samozrejme z liboveho ale mame ho prakticky denne. Asi ani bez masa varit neumim.
Premyslim, ze zacnu navstevovat dietologa v Natur hausu ale pry je to dost drahe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5428
13.3.13 22:55

@alexxa nech si udělat od odborníka jídelníček tobě na míru :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23293
13.3.13 23:59

Tak tak, chce to jídelníček na míru a pevnou vůli - když jde o zdraví, tak bych snad překopala cokoliv, abych to dodržela…

co ten naturhaus stojí? bych měla obavu, aby to, jako skoro vždycky, nezavánělo přiblblýma a předraženýma doplňkama… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
14.3.13 00:09

No nevim za zeptani v natur hausu nic nedam ale taky si rikam, aby mi to spis neublizilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23293
14.3.13 00:14

Spíš bych se poradila s někým oficiálnějším, než jsou nějaký rychlokvašky v nějakým salonu…
jako nevím jak přesně ten naturhaus funguje, ale aby ti nedávala rady nějaká žába, co si udělala jeden dvoutýdenní kurz a teď je chytrá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
14.3.13 10:05

Byla jsem teď na obezitologii 170/90 a našli mi stejný problém. Dostala jsem jídelníček, kila jdou dolů a snad i játra budou vpořádku. Můžu ti poslat ten jídelníček, je rámcový. Vyšetření mi platila pojišťovna, jsem u ministerstva vnitra (odběry krve, ultrazvuk, výživový poradce, ekg a podobně, vše v jedné budově).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.3.13 11:39

Ahoj, také mám tento problém, byla jsem poslána na CT s jiným problémem a tam našli také steatózu jater. Velmi jsem se divila, nicméně jsem byla poslána na hepatologii, kde mi vzali krev, objevila se u mě autoprotilátka M2 - autoimunita proti játrům, to se ve mě krve nedořezal. Byla jsem sledována, byla mi vzata krev s několika měsíčním odstupem a pak po roce - a ta protilátka tam nebyla…takže to je zajímavé, ale jsem ráda :-) jinak mám zvýšený cholesterol, mám hypercholsteromii( asi jsem to zkomolila). Když jsem se ptala jestli to mám řešit, hepatolog mi řekl, že někteří lékaří to řeší jiní né, ale žen jestli chci mám to pořešit s obvodní ( má obvodní je divná) tak jsem tam ani nešla. Byla jsem tam již dříve, že se mnou není něco v pořádku, objevila jsem si v oku takové tukové kuličky, letěla jsem na oční, tam mi řekla, že to často vidí u diabetiků, hned jsem šla za obvodní, a ta prostě nic…tak nevím, ale zas cukrovka by se zjistila z krve? nebo je na to speciální odběr? Taky uvažuji navštívit kvalitního poradce na výživu, ale co slyším je to dost drahé. Ještě jsem se neodhodlala mám spoustu starostí se synem, pořád je nemocný a stresy. Taky jsem uvažovala jestli tyhle problémy nemohla spustit preeklampsie, kterou jsem měla, a nebo stresy s tím jak byl syn nedonošený, ale pořád byl nemocný a často nemocnice a vůbec jsem úzkostlivá a přecitlivělá…psychika je taky mocná čarodějka. Jinak měřím 159 cm a vážím skoro 64 kilo, před otěhotněním jsem měla 57 kilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
14.3.13 18:12
@Vichrice píše:
Byla jsem teď na obezitologii 170/90 a našli mi stejný problém. Dostala jsem jídelníček, kila jdou dolů a snad i játra budou vpořádku. Můžu ti poslat ten jídelníček, je rámcový. Vyšetření mi platila pojišťovna, jsem u ministerstva vnitra (odběry krve, ultrazvuk, výživový poradce, ekg a podobně, vše v jedné budově).

Tak pokud to pujde budu za ten jidelnicek moc rada, ja jsem u VZP asi by mi vyz. poradce neplatili. Ona ta moje doktorka jako taky nic extra neresi, po utz ji povidam ze mi doktor rikal, ze kdyby byl kdyby tam byl zanet na jatrech (nebo v jatrech?) takze by ho stejne nevidel. Cekala jsem ze me posle treba na to Ct a ono nic. Muj tata pred 5 m zemrel na rakovinu jater a nebyl alkoholik. Tak 1-2× za mesic si dal pivko doma. Lezi mi to v hlave pac mel stejny priznaky jako ja. Boleni pod pravym zebrem, nadymani atd. Dneska mi mudr dala domu lahvicku na vzorek ze stolice na okultni krvaceni no jen pomyslim na kolonoskopii a poleje me studeny pot :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.3.13 21:17

Já jsem byla na kolonoskopii, 2-krát, můžu Ti říct, že to není strašné, bolí to jako hodně zaražené větry - a to, když ti střevo nafukuje vzduchem, aby se stěny střeva rozlepily, aby tam dobře viděl. Našel mi tam nějaký zánět na konci tlustého střeva, dal mi nějaké léky- u těch jsem proštudovala vedlejší účinky, a nebrala jsem je. Teď jsem tam byla znova na kontrole, tak jsem to tam měla lehce podrážděné. zas mi dal lély - zas je nejím - u těch léků se píše., že by měla být brána krev atd, a ten lékař se ani nezmínil a přitom ví, o tom problému s játry- asi si myslí, že to je okej. Takže bych se kolonoskopie fakt nebála. To je stejně tvláštní, že Ti taťka umřel na rakovinu jater, a neprodělal hepatitidu či něco? A u hepatologa jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
14.3.13 21:18

A nechápu doktorku, když ví, že otec umřel na rakovinu jater, a máš problémy, proč tě nemůže poslat vyšetřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
15.3.13 14:12

Prave ze uz jsem jednou na tech strevech byla mela jsem polyp, pro me to tedy bylo kruty to vysetreni. Tatky obvodak rikal, ze hodne u nej zavinila spatna zivotosprava. Nebyla jsem u hepatologa. Ten se zabyva nemocema jater? Rikam si, jestli nemame v rodine nejakou dedicnou poruchu metabolismu nebo tak neco pac segra prisla s tim, ze ma stucnelou slinivku a zacinaji ji i jatra jenze ta se leci se stitnou zlazou takze je i dost tlusta. Je teda fakt, ze az kdyz jsem zacla mit tyhle potize, tak z krve zjistili, ze jsem v minulosti prodelala mononukleozu. Segre to prave rekli taky a ja si vzpominam, ze kdyz mi bylo asi 16 tak jsme byly ja a 2 sestry v nemocnici a lecily nas na anginu. Tenkrat jsem mela vysoke teploty a byla silene unavena. A pak to uz mi bylo pres 20 jsem mela taky vysoke teploty a vyrazku po celem tele ale zadna bolest v krku nebo tak. To mi tehda dali jen tekuty pudr, Dithiaden a paralen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.3.13 17:14

Ahoj, jo jo hepatolog- se zabývá nemocemi jater. Asi to tak vypadá, že asi to máte v rodině - nějakou metabolickou poruchu. Že ta špatná životospráva vedla k rakovině, u taťky? Si myslím, asi, že ta mononukleóza dala játrům zabrat a teď máš nějaké to kilo nahoře, že to bude tím ta steatoza. A co to s tou doktorkou probrat, nenechat se odbýt, z čeho máš obavy. Na doktory se musí občas zatlačit.
Já mám mírnou nadváhu mám 64 kilo a mám 159 cm, musím zhubnout na 57 aspoň, nebo pod 60 a budu ráda. Já zas mám problém s tím cholesterolem, tak si myslím, že to bude u mě tím. Pokusím se prvně se dostat pod 60 kilo a pak jdu na kontrolu v říjnu, tak to proberu s hepatologem.
Nemůžeš mít taky problém se štítnou žlázou? A co léky, antikoncepce nebereš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
15.3.13 22:09

Stitku mam v poradku a antikoncepci neberu i ten cholesterol mam v pohode. No ja nevim jak to bylo s tatou asi to nevi poradne nikdo. Z krve mu zjistili nejake hodnoty, ktere ukazovali na nador na slinivce. S tim nikde nebyl az po nejake celkem kratke dobe se mu udelalo v praci spatne museli ho dovezt domu a pak mu rekli, ze nador je na jatrech.Pak uz to slo strasne rychle… :,( tezko rict co se pokazilo pac byl z nas nejzdravejsi zadne chripky, virozy,nic.Jen jednou mel zapal plic a to je dobre 15let zpatky.
Tak koukam na netu a hepatologicku poradnu to vyhledalo jen v Prze, Kralovehradeckem kraji, Olomoucky, Plzensky a Stredocesky kraj :( vse dost z ruky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama