Zubař během pracovní doby

Anonymní
27.4.17 19:01

Zubař během pracovní doby

Dobrý večer, momentálně jsem ve své první práci, a tak netuším jak to chodí. Potřebovala bych zítra akutně k zubaři, jenže ordinuje od 9 - 12 (akutní případy nebere přednostně, takže čekačka i pár hodin) Pracovní dobu máme flexibilní, ale pevnou od 8 do 11 a zbytek pokud máme naděláno tak můžem jít dřív dom. Mám tam ještě ve fondu tak hm +3 hodiny, ale stejně, nevím jak teď postupovat. Jít ráno do práce, za vedoucí, říct, že potřebuji k zubaři a ona by mě měla pustit, a pak se vrátit zpátky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70088
27.4.17 19:04

Jojo, přesně tak, protože pokud není ošetření možné mimo pracovní dobu, tak máš nárok jít i v ní, což splňuješ, ale u flexibilní pracovní doby ti ta propustka bude „platit“ jen na tu pevnou část, zbytek musíš nadělat a jelikož je konec měsíce, tak jiný den už se ti to nepovede a 3 hodiny navíc ti stačit na dokrytí nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
27.4.17 19:05

Jak daleko máš zubařku od práce? Já bych šla až v těch 11, pokud máš naděláno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
27.4.17 19:06

To musíš dle toho jak to u Vás funguje. My pokud nejde vyřešit doktor mimo pracovní dobu, tak si bereme propustku a až to vyřídíme vracíme se do práce. Nebo utíkáme před koncem a pak už se nevracíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
27.4.17 19:08
@abidail píše:
Jak daleko máš zubařku od práce? Já bych šla až v těch 11, pokud máš naděláno.

Tak je fakt, že přijít na 6, tak hodiny budou stačit, ale já bych se tedy bála, že když coby akutní neobjednaná přijdu k zubaři, který má do 12 třeba v půl, tak že budu mít smolíka :think: to bych si to raději nadělala odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 19:11

@j.a.n.i1 takže když by se to táhlo přes pevnou část, tak se ty hodiny započítávají do pracovní doby? Já tam chodím totiž už na půl 7 :) Takže bych všechno udělala co mám a pak vyrazila co nejdřív abych se mohla vrátit
@abidail na opačném konci města a nemám řidičák :p A zubařka toho má děsně moc, takže tam fakt člověk příjde v 9 a čeká klidně až do 12. Jednou jsem byla objednaná a i tak jsem čekala 4 hodiny :p
@Aspera takže na to se pak vypisuje takový ten papírek že? Já vím debilní dotazy, ale toto mi třeba nikdo neřekl jak to probíhá a na volno nemám ještě nárok :p

• Nahlásit
  • Citovat
19170
27.4.17 19:11

A u vás se to řeší? Po mně v životě nikdo propustku nechtěl a nadělání hodin snad jen v jedné státní firmě, kde se jelo na klasické papírové píchačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3244
27.4.17 19:12

Mas právo na 4 hodiny volna k návštěvě doktora, musí ti ale doktor vypsat propustku a tu pak das vedoucí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
27.4.17 19:12

@j.a.n.i1 Já to pochopila tak, že má 3 hodiny volna, že je má nadělané. Takže jestli to má někde blízko. Tak jít může v 11. a vrátí se do práce ve 14 hod. Nebo na tu propustku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
27.4.17 19:14
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 takže když by se to táhlo přes pevnou část, tak se ty hodiny započítávají do pracovní doby? Já tam chodím totiž už na půl 7 :) Takže bych všechno udělala co mám a pak vyrazila co nejdřív abych se mohla vrátit
@abidail na opačném konci města a nemám řidičák :p A zubařka toho má děsně moc, takže tam fakt člověk příjde v 9 a čeká klidně až do 12. Jednou jsem byla objednaná a i tak jsem čekala 4 hodiny :p
@Aspera takže na to se pak vypisuje takový ten papírek že? Já vím debilní dotazy, ale toto mi třeba nikdo neřekl jak to probíhá a na volno nemám ještě nárok :p

Tak nezbývá než jít na propustku. Řekni v práci, že musíš akutně k zubaři, že tě to bolí, že to není jen tak nějaká kontrola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 19:15

@Svistice pracuju ve státní sféře
@abidail ano přesně tak, ted jsem 3 hodiny v plusu, proto sjem měla v plánu zítra prchnout domu v 1 hmm asi to nevyjde sakra :D

• Nahlásit
  • Citovat
70088
27.4.17 19:16
@Anonymní píše:

Jojo, přesně tak, ta pevná část se ti na základě propustky započítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
27.4.17 19:18
@abidail píše:
@j.a.n.i1 Já to pochopila tak, že má 3 hodiny volna, že je má nadělané. Takže jestli to má někde blízko. Tak jít může v 11. a vrátí se do práce ve 14 hod. Nebo na tu propustku.

Jojo, to chápeš správně, dokonce by to vyšlo i kdyby se nevracela, ale neobjednaná chodit po 11 hodině, když má doktor do 12 mi nepřijde vhodné, to se nemusí dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
27.4.17 19:18
@barca77 píše:
Mas právo na 4 hodiny volna k návštěvě doktora, musí ti ale doktor vypsat propustku a tu pak das vedoucí

TO teda nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
27.4.17 19:20

@j.a.n.i1 Tak určitě je lepší přijít hned ráno, to je jistota. Ale jen mě napadlo, že je to taky možnost, jak nemuset jít na propustku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama