Zubní výplň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 10:06
zubní výplň

Prosím, chtěla jsem pro dceru bílou fotokompozitní výplň, zubařka ji objednala na nějakou podobnou, co hradí pojišťovna, že ta je pro dítě lepší.
Může si ji prý pak později vyměnit. Říkala jsem si, že si o tom doma něco přečtu, ale nemohu najít co to je. Nechtěla bych jí dávat něco nekvalitního. Amalgám nechci určitě-to je podle mě škodlivé.

Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 13979 příspěvků 12.01.19 10:17

No amalgam kvalitni zubar ti uz ani nenabidne, natoz diteti. Moje dite melo v deviti letech prvni a doufam posledni kaz, zubu ma normalni bilou plombu, ten samy material, co dava dospelym, nic se v budoucnu menit nemusi. Platila jsem za ni se vsim vsude i s rtg a a injekci 1.600,–

Malaga
Nadpozemská drbna 25277 příspěvků 12.01.19 10:51
@Anonymní píše:
Prosím, chtěla jsem pro dceru bílou fotokompozitní výplň, zubařka ji objednala na nějakou podobnou, co hradí pojišťovna, že ta je pro dítě lepší.
Může si ji prý pak později vyměnit. Říkala jsem si, že si o tom doma něco přečtu, ale nemohu najít co to je. Nechtěla bych jí dávat něco nekvalitního. Amalgám nechci určitě-to je podle mě škodlivé.

Nejspíš se jedná o skloinomerní cement.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 11:31

Díky, tak už jsem to asi našla…rozdíl je světlem tuhnoucí a chemicky tuhnoucí. Má někdo zkušenost s tou chemicky tuhnoucí?

Malaga
Nadpozemská drbna 25277 příspěvků 12.01.19 11:40

a co chceš jako za zkušenosti? skloinomerní cement se dává na mléčné anebo vitální zuby (lze i FK).
Uvolňují se i fluoridy...­..akorát má nižší životnost a někdy se dělá sendvič - cement se překryje fotokompozitem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 11:47
@Malaga píše:
a co chceš jako za zkušenosti? skloinomerní cement se dává na mléčné anebo vitální zuby (lze i FK).
Uvolňují se i fluoridy...­..akorát má nižší životnost a někdy se dělá sendvič - cement se překryje fotokompozitem

A u té světelné se fluoridy neuvolňují?
Obě jsou tedy bílé a rozdíl je jen ve tvrdost? Už má druhý zub.

Malaga
Nadpozemská drbna 25277 příspěvků 12.01.19 12:05

obě jsou bílé a rozdíl je ve složení a vlastnostech

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >