Nevyrostou stále zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 08:12
Nevyrostou stále zuby

Synovi je 7 let. U zubaře jsme se dozvedeli, že nemá založene stále zuby - 6 zubů. Nikdy jsem o tom neslyšela. Máte s tím někdo zkušenosti? Máte odkaz na nějaké odborne články? Doufám v zázrak, že by se ještě mohly objevit. Dokdy jsou založeny druhé zuby? Jak se tohle řeší? Dozvěděla jsem se akorát to, že se to bude řešit podle toho, jak to bude vypadat. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 2966 příspěvků 34 inzerátů 12.01.19 08:24

Druhé zuby jsou založené už u plodu. Takže tenhle stav je konečný. Kamarádka taky neměla 1 založený. Prostě jí zůstal mléčný, protože ho stále zuby nevytlacily. Samozřejmě se o něj hodně starala. Vydržel ji do 35- pak už nešel zachránit, byl několikrát převratný. a pak musela dát náhradu. Záleží které to jsou. Pokud 8 tak je to fuk, aspoň si ušetříte sterosti a bolesti s růstem. Pokud jiné, tak až mléčné už nebude možné bude to zubař řešit- buď náhradou, nebo třeba rovnatka- někdy se zuby záměrně trhají když má člověk úzkou čelist a zuby se mu tam nevlezou a křivi se. To by vám zubař mohl předběžně říct podle toho které chybí. Jestli víc vedle sebe, nebo víc na jedno straně…

neumisa
Neúnavná pisatelka 19512 příspěvků 12.01.19 08:28

je mi 40+ a do loňského podzimu jsem měla 2 mléčné zuby. Jeden už zachránit nešel, takže musel ven. Jsou schopné vydržet docela dlouho :mrgreen: , akorát zubaři byli trošku překvapeni. A ano, řeší se to podle toho, jak to aktuálně vypadá.

Pokud o něj člověk přijde, může si nechat udělat můstek nebo navrtat do dásně celý nový zub.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 12.01.19 08:35

ano existuje to a ne není šance, že se ještě založí. Bude mít dlouho mléčné, nic nebude tlačit na kořeny, ty se nespotřebují a zuby nevypadnou. Pak holt v dospělosti si dá implantáty. Založ mu na to spoření

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 08:44
@BaMaK píše:
Druhé zuby jsou založené už u plodu. Takže tenhle stav je konečný. Kamarádka taky neměla 1 založený. Prostě jí zůstal mléčný, protože ho stále zuby nevytlacily. Samozřejmě se o něj hodně starala. Vydržel ji do 35- pak už nešel zachránit, byl několikrát převratný. a pak musela dát náhradu. Záleží které to jsou. Pokud 8 tak je to fuk, aspoň si ušetříte sterosti a bolesti s růstem. Pokud jiné, tak až mléčné už nebude možné bude to zubař řešit- buď náhradou, nebo třeba rovnatka- někdy se zuby záměrně trhají když má člověk úzkou čelist a zuby se mu tam nevlezou a křivi se. To by vám zubař mohl předběžně říct podle toho které chybí. Jestli víc vedle sebe, nebo víc na jedno straně…

Ach jo. Takže v zázrak už doufat nemůžu. Kdyby to byly osmičky, tak to neřeším. Jsou to zuby vedle sebe - 4,5. Už teď se ale synovi zuby hodne kazi a ma je spravované. Docistuji každý den i teď. Nechápu, že mi to neřekli už dříve, kdyz jsme řešili zkřížený skus.

chaela
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 1 inzerát 12.01.19 08:49

Základy stálých zubů se tvoří ještě před narozením. Pokud je tedy nemá, mít je nikdy nebude. 6 zubů není až taková tragédie, záleží, které to jsou a jestli jsou všechny vedle sebe nebo ne. Podle toho to půjde řešit rovnatkama, mustkama nebo implantatama.
Já nemám založený jeden zub, mléčny mi na tom místě nijak dyl nevydržel, vypadl zároveň s ostatními. Babička 70+ má pořád jeden mléčny zub.
Doporučuju založit synovi nějaké spoření nebo jen odkladejte peníze na jiný účet. Levné to nebude.

BaMaK
Závislačka 2966 příspěvků 34 inzerátů 12.01.19 09:00
@Anonymní píše:
Ach jo. Takže v zázrak už doufat nemůžu. Kdyby to byly osmičky, tak to neřeším. Jsou to zuby vedle sebe - 4,5. Už teď se ale synovi zuby hodne kazi a ma je spravované. Docistuji každý den i teď. Nechápu, že mi to neřekli už dříve, kdyz jsme řešili zkřížený skus.

To se pozná jen na rentgenu, takže jestli nedělali, tak to nevěděli.

BaMaK
Závislačka 2966 příspěvků 34 inzerátů 12.01.19 09:05

@neumisa čistit, čistit, omezit sladké… Proste maximum opatreni. Zjistit na co má nárok z pojišťovny a do kdy. Předpokládám že jako dítě bude mít nárok na víc věcí. No a šetřit, šetřit. Implantovame zuby jsou drahé, cca 20 tisíc za jeden. Nedá se nic dělat, tak to prostě je, nic s tím nenadelas. Zase je to lepší než kdyby to byli přední.

debra.morgan
Kelišová 6093 příspěvků 12.01.19 09:10

já nemám zalozene dva zuby, sestra taky (stejne zuby). mame to po rodicich kdy kazdy nema zalozeny jeden…njn jsem dcery nasich rodicu a fakt to nezaprem :lol:

u nas se to resilo rovnatky, ja mam mensi pusu a zuby lehce od sebe, aby mezery byly rovnomerny. segra ma velkou pusu a zuby a stazene k sobe a zbrousene.

6 zubu je dost a tezko rict jak to budou resit, asi i zalezi jestli chybi jakoby v rade - tam asi nahrada,nam nabizeli i ze nam zuby „nastreli“ do dasne, nebo jestli to ma nejak na preskacku…treba by to taky vyresily jen rovnatka…

kazdopadne se na to pripravte finance, levne to nebude…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 09:17

@terinka4444 Nechtěla jsem to řešit, myslet na to, protože jsem pořád doufala, že se spletli. Doufala jsem v omyl, zázrak. Takže veškeré naděje se mi rozplynuly. Tak to abych opravdu začala šetřit. Někdo si už implantát v rodině dával a říkal, že už nikdy to absolvovat nechce. A těch peněz. Z mého směšného platu toho moc nenasetrim. :,( Budu muset.

Dita0001
Kecalka 166 příspěvků 8 inzerátů 12.01.19 09:52

Můj syn (10) nemá založené 3 zuby. Zubař říkal, že se tohle řeší až když všechny vylezou. Někdy se prý sami zuby „posunou“ a mezeru vyplní, ale když ne, dávají se implantáty. To se řeší s odborníkem. Prý si ještě nemáme lámat hlavu, času dost.

vokishka
Extra třída :D 13478 příspěvků 12.01.19 09:54

dcera nemá nějaké čtyřky a osmičky a je to dobře, vyhnula se tím rovnátkům a trhání. Zuby by se jí totiž do pusy ani nevešly.

Bábrdl
Generální žvanilka 22291 příspěvků 12.01.19 10:09

:hug: není to tak neobvyklé. A nekdy ani neni třeba implantát. Když chybí jeden zub, řeší se to i rovnátky, která ty ostatní zuby vyrovnají a roztáhnou po puse, aby vyplnily tu díru.

Rostlinka
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 12.01.19 10:12

Dobrý den, já neměla založených 5 zubů. Pusa mi narostla jen o trochu větší a na jedné straně jsem měla menší a na druhé straně větší mezery. Dole nebyl založen 1, říkali že nikdy nebude a v 18 mi vyrostl. Ve 22 rovnátka, potom 2 implantáty, na víc nebylo místo. Cena cca 60000 komplet. Bolest u implantace téměř žádná a ani potom.

Teď to vypadá asi hrozně, ale bude to dobré :hug:. Pusa se mu určitě částečně přizpůsobí…

Bábrdl
Generální žvanilka 22291 příspěvků 12.01.19 10:13
@Anonymní píše:
Synovi je 7 let. U zubaře jsme se dozvedeli, že nemá založene stále zuby - 6 zubů. Nikdy jsem o tom neslyšela. Máte s tím někdo zkušenosti? Máte odkaz na nějaké odborne články? Doufám v zázrak, že by se ještě mohly objevit. Dokdy jsou založeny druhé zuby? Jak se tohle řeší? Dozvěděla jsem se akorát to, že se to bude řešit podle toho, jak to bude vypadat. :,(

Spousta lidí má dnes mlicnaky do čtyřiceti +. Fakt. Znám takové. To je doba, kdy někteří přicházejí o stále zuby. I mlíčňák má kořeny. Jen je rozpouští stálý zub, když na ně tlačí. Když se bude syn o zuby starat, výdrži mu dlouho a kdo ví, jaké c tu dobu budou možnosti. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >