Zůstala jsem sama s miminem - co dal?

Anonymní
23.4.20 21:18

Zustala jsem sama s miminem - co dal?

Partner ode me a naseho 10m syna odesel. Mam pocit ze se zblaznim, svet se mi rozpadl na milion kousku. Nefunguje nam to cca od Vanoc, od te doby jsme meli svetle i temne chvilky, hadali jsme se ale cim dal casteji a karantena vsechno jeste zhorsila. Oba jsme frustrovani. Jemu chybi spolecensky zivot pred ditetem, ja jsem zase vycerpana z pece o dite, nemam chvili pro sebe, jsem unavena, podrazdena, neprijemna. Taky bych se sebou zit nechtela. Ale zachranit to uz nejde. I kdybych se ted snazila sebevic, parter uz pry nechce.
A tak… jsem sama s ditetem. Musim se odstehovat a zaridit si vse, co je potreba. Z rodicaku to bude asi peknej masakr… 8o Maminky, Vy ktere Vas to taky potkalo. O co vse jste zadaly? Popr jake prispevky pobirate abste to zvladly financne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10882
23.4.20 21:23

Od partnera máš nárok na alimenty na sebe (do 2 let dítěte) a na dítě. Na tom bych se dohodla jako první a od toho se budou dal vyvíjet tvoje možnosti příspěvků od státu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17983
23.4.20 21:27

Primárně si potřebujete domluvit alimenty. V případě že s ním není řeč, najdi si právníka a řeš to přes právníka. A ne - na falešnou hrdost zapomeň, bez dořešených alimentů budeš mít problém s ostatními příspěvky co budeš potřebovat.

Proč se neodstěhuje on? Bydlíte v jeho bytě?

Nemusíš to řešit teď. To že jste měli nějakou scénu a tečou vám nervy neznamená, že zítra musíš být pryč.

Vydýchej se, vybreč se a začni to řešit až s klidnou hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
23.4.20 21:29

To si snad děláš srandu, on tě opustí a nechá s tak malým drobkem a ještě si mas hledat bydlení? Co to je proboha za „chlapa“?!
To je hrůza, mám po přečtení husí kůži. Miminko potřebuje maminu v klidu, drž se :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 21:33

Dekuji :srdce: na aliementech jsme se domluvili, bude mi davat dost, aby mi to pokrylo cely najem v novem byte. Byt mame pronajaty a nechci tu zustavat. Nemam tady krome neho nikoho (sla jsem za nim), takze bych se rada vratila do sveho mesta, kde mam aspon sve kamaradky. Mam narok na nejaky prispevek i kdyz mi bude davat tolik penez? Musi byt aliemnty rozhodnute soudne nebo staci ustni domluva?

• Citovat
  • Nahlásit
318
23.4.20 21:40

Alimenty můžete mít i dohodou, akorát aby Ti je platil. Pokud Ti bude platit celé bydlení, vyžiješ vcelku normálně, na dávky asi nedosáhneš, ale to Ti poví na sociálce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17983
23.4.20 21:45
@Anonymní píše:
Dekuji :srdce: na aliementech jsme se domluvili, bude mi davat dost, aby mi to pokrylo cely najem v novem byte. Byt mame pronajaty a nechci tu zustavat. Nemam tady krome neho nikoho (sla jsem za nim), takze bych se rada vratila do sveho mesta, kde mam aspon sve kamaradky. Mam narok na nejaky prispevek i kdyz mi bude davat tolik penez? Musi byt aliemnty rozhodnute soudne nebo staci ustni domluva?

pokud budeš chtít žádat o nějaké příspěvky, potřebuješ mít na výživné oficiální papír. Podle toho jaký budeš mít příjem - rodičák + alimenty, tak buď budeš nebo nebudeš mít nárok na přídavky

Tady si spočítej jestli budeš a nebo nebudeš mít nárok na přípsěvek/doplatek na bydlení. Pokud teda nebudeš bydlet v bezdoplatkové zóně.

https://www.kurzy.cz/…-na-bydleni/

Jinak alimenty nejsou na nájem, alimenty jsou pro potřeby dítěte a případně výživné na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
23.4.20 22:14

A to stěhování do jinýho města s ním máš domluvený? Jak je to daleko? Mohl by ti to i soudně zakázat kvuli styku s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
23.4.20 22:14

Na ústní dohodu nespoléhej! Je to pak nevymahatelné a můžeš pak zůstat bez peněz. Určitě si zažádej o předběžné opatření, že budeš mít dítko v péči ty. Přitom se dohodněte na styku a výši alimentů. Rozhodně nespoléhej na ústní domluvu, ta je nevymahatelná a nevíš co bude za rok nebo 2.Až budeš mít ofiko papír, kolik budou alimenty, tak můžeš zjistit příspěvky. Doporučuji nespoléhat jen na to, co ti řeknou na úřadu, ale obrátit se na poradnu pro rodiče, kteří jsou samoživitelé. Tam opravdu poradí a kdyztak pomůžou se získáním příspěvků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
23.4.20 22:18
@Anonymní píše:

A proč bys teda měla mít dávky, když budeš mít náklady na bydlení placené bývalým? Plus rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
23.4.20 22:24

K rodičům nebo jiným příbuzným jít nemůžeš? Nikdo nemá jeden pokoj nazbyt? Nechápu z čeho chceš žít???Rodičák tak akorát na jídlo pro vás dva :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66666
23.4.20 22:24

Jenom dodám, že soud bude řešit Ospod v místě bydliště zakladatelky. A ještě bych, na místě zakladatelky, začal spolupracovat s charitou. I oni poradí, pomůžou. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 22:51

A ten soud je nutny pro to aby byly ty alimenty tedy vypocitane a dostala jsem oficialni papir? :think:
Ja tomu vubec nerozumim. Doufala jsem ze tohle v zivote resit nebudu muset, ale clovek mini, zivot meni.
Podle kamaradky nic resit nemusim pry, ta si jen s najemni smlouvou dosla na socialku, ze zustala sama, s miminem a ma jen rodicak, pani ji to vyplnila a priklepla a rekla jen at si vyridi jeste alimenty k tomu aby mela vic, tak proto me zajima jak postupovat. Kazdej mi tvrdi neco jinyho.

Jinak problem ze se budem stehovat nema.
Vypada to ze se dohodneme na vsem, zadny naschvaly. Rikal ze nechce abychom zivorili s malym a ze penize mi davat bude, kolik budu potrebovat. Mam jen rodicak, ze kteryho najem nezaplatim, natoz jidlo, kosmetiku pro nas dva.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 22:56
@truelly píše:
K rodičům nebo jiným příbuzným jít nemůžeš? Nikdo nemá jeden pokoj nazbyt? Nechápu z čeho chceš žít???Rodičák tak akorát na jídlo pro vás dva :nevim:

Bohuzel. Nemam nikoho. Vetsina bych pribuznych zije po garsonkach nebo maji sami deti a zivot na gauci neni moc dlouho udrzitelny.
:( Nejde to jinak, nez takhle.
Nevim proc ma nekdo problem s tim, ze by mi platil najem. Vsak kdybych zustala ve stavajicim byte, take bych na najem z rodicaku nemela. To je prast jako uhod. Nebo v cem je problem?
Ackoliv vim ze jsou alimenty pro dite, tak z neceho zit musime a platit najem take. Proto jsme se tak domluvili, bude mi davat urcitou maximalni castku co muze s tim, ze to ty alimenty zahrnuje.

• Citovat
  • Nahlásit
64594
23.4.20 22:58
@Anonymní píše:
Partner ode me a naseho 10m syna odesel. Mam pocit ze se zblaznim, svet se mi rozpadl na milion kousku. Nefunguje nam to cca od Vanoc, od te doby jsme meli svetle i temne chvilky, hadali jsme se ale cim dal casteji a karantena vsechno jeste zhorsila. Oba jsme frustrovani. Jemu chybi spolecensky zivot pred ditetem, ja jsem zase vycerpana z pece o dite, nemam chvili pro sebe, jsem unavena, podrazdena, neprijemna. Taky bych se sebou zit nechtela. Ale zachranit to uz nejde. I kdybych se ted snazila sebevic, parter uz pry nechce.
A tak… jsem sama s ditetem. Musim se odstehovat a zaridit si vse, co je potreba. Z rodicaku to bude asi peknej masakr… 8o Maminky, Vy ktere Vas to taky potkalo. O co vse jste zadaly? Popr jake prispevky pobirate abste to zvladly financne?

O nic.. Práce a nazdar.. Neumím natahovat ruku. Makala jsem i při dětech od narození, takže rodicak a do toho 2 práce, takové, aby šli dělat s dětmi..

Pokud myslíš ofiko, tak soud o aliky, pokud se nedohodnete, do 2 let věku dítěte máš nárok i na výživné na sebe.. Pak dle všech tehc to částek případně přispěvek na bydlení a přídavek má dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat