Zvýšení alimentů - partner má vysoký plat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika1996
Povídálka 42 příspěvků 01.04.19 21:18
Zvednutí alimentů

Ahoj, chtěla bych poradit. Mám s bývalým 4 letou dceru, s nynějším přítelem máme 10m syna a bývalý má 9m holčičku s jeho novou přítelkyní. Ale o co mi jde.. odešel v roce 2015 (10m po narození malý,25.12) v roce 2016 jsme byli u soudu kvůli alimentum navrhl částku 5000+ přispívání. Platil mi 6000, protože dlužil. Žije v Irsku. No k věci.. máme to teda dohodou, platí mi těch 5000kc ale nepřispívá. Vždy přiletěl když má malá narozeniny a stravil sní jeden den ???? ale tenhle rok přiletěl a vůbec za ní nepřijel nic, protože jsem sním chtěla řešit alimenty. Každopádně, chtěla bych si je jít zvednout, protože jsem zjistila že bere 600-700euro týdne což dělá měsíčně kolem 70000 a stve mě že malý nekoupi ani boty.. tudíž kdybych to nechtěla dohodou ale aby to vypočítal soud vyšlo by to na nějakých 7000-8000kc. Každej okolo mi říká abych šla k soudu kvůli navýšení. Šli by jste..? Kdyby jste měli možnost? Děkuju vám a omlouvám se za slohac jen jsem chtěla popsat situaci.. a prosím kritiku nechci a nepotřebuju.. chci jen radu.. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Pvln34
Povídálka 23 příspěvků 01.04.19 21:24

@Veronika1996 a stoja ti súdy za tu energiu kt. do toho vložíš? Osobne si myslím ze 5000 Kč na malé dieťa je slušné! Možno zarába 70tisic ako píšeš (v čistom?) ale ten život v zahraničí je predsa len nákladnejší než niekde v Hornej Dolnej.. Na tvojom mieste by som so súdom počkala kým mala nepôjde na druhý stupeň a potom sa snažila dohodnúť na zvýšení / alebo súd… Moja mama riešila aliment cez súd i exekútorov (nemala na výber, sa by nás neuživila) a je to celkom peklo, keď sa chlap rozhodne delat všetko pre to, aby neplatil. Tak bacha na to… Aby sa ti bývali nevrátil do ČR na UP prestal platiť. Vieš ako sa hovorí, lepší zajac v hrsti…

TopSecret
Závislačka 3698 příspěvků 01.04.19 21:25
@Veronika1996 píše:
Ahoj, chtěla bych poradit. Mám s bývalým 4 letou dceru, s nynějším přítelem máme 10m syna a bývalý má 9m holčičku s jeho novou přítelkyní. Ale o co mi jde.. odešel v roce 2015 (10m po narození malý,25.12) v roce 2016 jsme byli u soudu kvůli alimentum navrhl částku 5000+ přispívání. Platil mi 6000, protože dlužil. Žije v Irsku. No k věci.. máme to teda dohodou, platí mi těch 5000kc ale nepřispívá. Vždy přiletěl když má malá narozeniny a stravil sní jeden den ???? ale tenhle rok přiletěl a vůbec za ní nepřijel nic, protože jsem sním chtěla řešit alimenty. Každopádně, chtěla bych si je jít zvednout, protože jsem zjistila že bere 600-700euro týdne což dělá měsíčně kolem 70000 a stve mě že malý nekoupi ani boty.. tudíž kdybych to nechtěla dohodou ale aby to vypočítal soud vyšlo by to na nějakých 7000-8000kc. Každej okolo mi říká abych šla k soudu kvůli navýšení. Šli by jste..? Kdyby jste měli možnost? Děkuju vám a omlouvám se za slohac jen jsem chtěla popsat situaci.. a prosím kritiku nechci a nepotřebuju.. chci jen radu.. :)

A proc mu nenapises mail. :nevim: a jestli s nim neni domluva, tak bych mu oznamila, ze s tim pujdu k soudu. A tu castku navic bych sporila diteti.

Veronika1996
Povídálka 42 příspěvků 01.04.19 21:28

@Pvln34 když on se sem vrátit nemůže protože tu má už snad půlmilionové dluhy.. takže toho se nebojim. Jen ta jeho má tři děti v Česku a utekla za ním do Irska takže to musí bejt taky ,,bezva máma" a chtějí se brát takže mám strach že pak by mi to už nezvedli..

Pvln34
Povídálka 23 příspěvků 01.04.19 21:28
@TopSecret píše:
A tu castku navic bych sporila diteti.

Zakladateľka, môžeš mu navrhnúť aby založil sporiacci účet na malého a extra peniaze mu posielal tam :palec:

Veronika1996
Povídálka 42 příspěvků 01.04.19 21:29

@TopSecret přesně tak to chci,že bych ty dva nebo tři tisíce dávala malé na spořicí účet aby z toho taky něco měla Bobík.. já mu píšu,volám,ignoruje mě.. malá mu volá přes mesenger nic.. a když jsem mu před měsícem napsala o navyseni řekla že by se jí nejradši vzdal aby měl od nás pokoj..

Veronika1996
Povídálka 42 příspěvků 01.04.19 21:30

@Pvln34 sním není domluva.. :( nekomunikuje..

stinga
Kelišová 5923 příspěvků 3 inzeráty 01.04.19 21:32

@Veronika1996 no tak to naštěstí nejde, že by se jí vzdal

Keyllah
Extra třída :D 11404 příspěvků 01.04.19 21:33

@Veronika1996 já bych do toho nešla. Pokud by přestal platit, tak ano, ale pokud platí 5tis. tak bych mlčela. Ono dostat ho k nám k soudu a určit výživné nebude evidentně jen tak a pokud by se naštval a neplatil, tak naše trestní právo na něj bude dost dlouho krátký.........

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 01.04.19 21:34
@Veronika1996 píše:
@Pvln34 když on se sem vrátit nemůže protože tu má už snad půlmilionové dluhy.. takže toho se nebojim. Jen ta jeho má tři děti v Česku a utekla za ním do Irska takže to musí bejt taky ,,bezva máma" a chtějí se brát takže mám strach že pak by mi to už nezvedli..

když ti nebude z Irska platit nic, máš smůlu a nedostaneš z něj ani korunu. Byla bych ráda za 5000 pravidelně posílaných

Jana206
Nadpozemská drbna 27158 příspěvků 01.04.19 21:38

Ta částka je slušná,tak staré dítě ji ani celou nespotrebuje. Alimenty nemají slouzit ke zvyšování životní úrovně matky a její nové rodiny. Bud ráda,spouste ženských se o takovych alimentech na pětileté dítě může jen zdát.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65601 příspěvků 01.04.19 21:39
@Šáruší píše:
když ti nebude z Irska platit nic, máš smůlu a nedostaneš z něj ani korunu. Byla bych ráda za 5000 pravidelně posílaných

Videla bych to stejne a byla rada, ze chodi tech 5… Když pred dluhy zdrhl, tak ty alimenty nevymuzes taky.

Jana206
Nadpozemská drbna 27158 příspěvků 01.04.19 21:44

Stejně nechapu,jak může pred dluhy zdrhnout do zahraničí,vydělávat slušné peníze a zadny exekutor ho nedohleda :nevim: Moc se mi to nezdá.

Jinak zakladatelko,kdyby tady resil insolvenci a alimenty,tak soud casto dává nezabavitelnou částku na vyzivovanou osobu,coz je 1500 a nějaké drobné. Bud ráda za to,co Ti chodí,ze je pryc a nesoudi se s Tebou o dítě.

Keyllah
Extra třída :D 11404 příspěvků 01.04.19 21:46
@Jana206 píše:
Ta částka je slušná,tak staré dítě ji ani celou nespotrebuje. Alimenty nemají slouzit ke zvyšování životní úrovně matky a její nové rodiny. Bud ráda,spouste ženských se o takovych alimentech na pětileté dítě může jen zdát.

jakože alimenty 5tis. na dítko, o které se vůbec nestará, zvyšují úroveň matky? 8o :mrgreen: taky dobrej matroš......si myslíš, že to dítko za měsíc nespotřebuje? když otec nehradí nic navíc? ani dárek k narozkám? a když má dítko nonstop? veškeré očr? vše platí ona? ještě čekám na obligátní -) určitě za to chodí na manikůru, kosmetiku a kupuje si značkové kabelky :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 27158 příspěvků 01.04.19 21:49
@Keyllah píše:
jakože alimenty 5tis. na dítko, o které se vůbec nestará, zvyšují úroveň matky? 8o :mrgreen: taky dobrej matroš......si myslíš, že to dítko za měsíc nespotřebuje? když otec nehradí nic navíc? ani dárek k narozkám? a když má dítko nonstop? veškeré očr? vše platí ona? ještě čekám na obligátní -) určitě za to chodí na manikůru, kosmetiku a kupuje si značkové kabelky :mrgreen:

Ano,myslím si,ze na zdejší poměry jsou to na pětileté dítě dost slušné alimenty. Vyživovací povinnost má i matka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama