Reklama

Zvětšené lymfatické uzliny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 17:41
zvětšené lymfatické uzliny

Mám zvětšené uzliny na levé straně krku, jednu nad klíční kostí ani ne centimetr a na boku krku asi jako hrášek. po vánocích jsem měla chřipku, a pred tremi lety mononukleozu. Ted casto mívám pocit,,knedlíku v krku,, pod ohryzkem, mohly by být tyhle dvě veci spojené třeba se štítnou žlázou, mononukleozou nebo spíše nějaká viróza? :? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 17:43

Může to být od štítné :think:

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 17:55

@ka2ka myslíte že tyto uzliny se štítnou žlázou mohou mít něco společného?' :roll: pred okem jsem na ni měla podezreni.. Ten knedlik si myslím že ta štítná bude zase zvětšená, ale ty uzliny nevím nevím :mavam: :roll:

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 17:58

Pred rokem :think: :think: *

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 18:00

@Gabi32 může to být od té štítné a taky nemusí to se takhle těžko zjistí mě doktoři zvětšené uzliny nahmatali normálně

Adelkadd
Kecalka 392 příspěvků 20.02.17 18:24

Ahojky.

Se zvetsenymi uzlinami bojuji uz pres rok. Mela jsem hodne silnou anginu, uzliny se mi zvetsily ( za uchem a z boku na krku). Po vyleceni mi ta jedna na krku zustala. Velikosti hrasku, nebolestiva, nezvetsuje se. Byla jsem u dvou dr., nepodcenovala jsem situaci. Bylo mi receno, ze po vetsim infektu (v tvem pripade treba momonukleoze), muzou uzlinky zustat zvetsene dlouho, nekdy i naporad. U me to bude uz rok. V tvem pripade bych rozhodne zasla k dr. ( krevni testy na vylouceni aktivni infekce atd.). Ano, „knedlik v krku“ se prisuzuje zvetsene stitne zlaze. To by take mel lekar pohmatem poznat. A uzlinka nad klicni kosti se vetsinou vice stahuje ke zmenam na hrudniku nebo prsu. Samovysetrila sis hrudnik? Nicmene obecne, uzlinky pod 1cm se povazuji za neskodne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 18:47

Řešila jsem ted úplně to samé, mám úplně stejné, na stejném místě cca půl roku..po vánocích jsem absolvovala stěry z krku, nosu, krevní obraz i sono krku a na nic se nepřišlo..tak věřím tomu, že to prostě tak jen mám…

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 19:01

@Adelkadd prave to jsem hodne o tohle cetla ze to muze byt po takovych infekcich, ale nevsimla jsem si drive… Asi pred tremi tydny jsem si vsimla náhodou té bouličky nad klicni kosti pak sem ssmozrejme prohmatala vsechno.. :D tak jsem prisla i na tu malicko z vetsenou na boku krku.. Zítra se k dr. Snad dostanu.. Snad to bude ok :roll: ano oboji bych řekla že v pořádku :roll: doufam ze ano, ma max 1cm mozna ani to ne..pohybuje se trosku a nebolí, tak nevím :nevim:

Luska
Kecalka 277 příspěvků 20.02.17 19:02

Taky mám jednu těsně pod bradou u kosti, velikosti hrášku, občas pobolívá, bolí mě i kost, byla jsem na sonu, doktorka říkala, že by s ní nic nedělala, uzliny se mi dělají docela často, ale zmizí, jen tahle ne :roll:

Luska
Kecalka 277 příspěvků 20.02.17 19:04

Jinak mám uzliny na štítnici, mám autoimunitní, s tou co mám pod bradou, nemá nic společného…

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 19:09

@Luska se zeptat, co to sono obnáší? No hlavně že to není nic vážného! :)

Luska
Kecalka 277 příspěvků 20.02.17 19:19

Ultrazvuk, já myslela, že se tomu říká i sono, pokud ne, tak se omlouvám, myslela jsem ultrazvuk.

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 20.02.17 19:27

Na krku mám hrášek já i má dcera. Když mě bolelo rok bez přestávky v krku, tak jsem byla na ORL a tam mne poslala doktorka na UZ té uzliny, doktor mi na UZ řekl, že větší, ale vypadá v pořádku, že zrovna tuto uzlinu má zvětšenou 70% lidí a že se neví proč, bo jsou zdraví.
Jinak jsem podstoupila snad všechny vyšetření, proč by mne mohlo bolet v krku a na nic se nepřišlo za dalších cca půl roku to odeznělo samo a uzlina je stále stejná(jako hrášek) :nevim:

Gabi32
Stálice 69 příspěvků 20.02.17 19:42

@Uju a ve kterých místech ji na krku máte? :? To je zvláštní :roll: ale snad to teda nic hrozného nebude

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 27.02.17 19:45

Na levé straně, zhruba v půlce krku spíš v přední části

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama