Zvíře v podnájmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 18:52
Zvíře v podnájmu

Ahoj, bydlíme od minulého roku v podnájmu, nyní jsme si koupili pejska a paní která nám byt pronajímá nás upozornila, že zvíře v bytě nechce a že pokud zde chceme nadále bydlet tak musí pryč. Ve smlouvě nic takového není, jen se ohradila tím že jelikož je to podnájemni smlouva a ne nájemní tak zvíře zakázat může.. Jedná se o družstevní byt a paní je nájemce a já podnajemce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Monchichik
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 16.04.18 18:58

Zakázat zvíře ti nemůže, je to v rozporu se zákonem, ale může tě vystěhovat z jiného důvodu, který si najde jako zástupný : https://www.bezplatnapravniporadna.cz/…smlouve.html. A když tam ona zvíře nechce, tak bych jí ho tam nestěhovala, to jste se měli domluvit předem.

Tableta
Závislačka 3652 příspěvků 16.04.18 19:01

Zakázat ti to nemůže, ale měla bys to respektovat, když to není tvůj byt. Taky bych si nepřála mít v bytě zvíře, ten byt jde pak tak zvláštně cítit.

Anonymní  16.04.18 19:01

@Monchichik
O ničem takovém jsme se právě nikdy nebavily, ani mi to neříkala než jsem se nastěhovala tak jsem si myslela že to nevadí

Paola21
Závislačka 3331 příspěvků 16.04.18 19:01
@Monchichik píše:
Zakázat zvíře ti nemůže, je to v rozporu se zákonem, ale může tě vystěhovat z jiného důvodu, který si najde jako zástupný : https://www.bezplatnapravniporadna.cz/…smlouve.html. A když tam ona zvíře nechce, tak bych jí ho tam nestěhovala, to jste se měli domluvit předem.

Souhlasím se vším do puntíku

Twixinka
Kecalka 496 příspěvků 16.04.18 19:01
@Anonymní píše:
Ahoj, bydlíme od minulého roku v podnájmu, nyní jsme si koupili pejska a paní která nám byt pronajímá nás upozornila, že zvíře v bytě nechce a že pokud zde chceme nadále bydlet tak musí pryč. Ve smlouvě nic takového není, jen se ohradila tím že jelikož je to podnájemni smlouva a ne nájemní tak zvíře zakázat může.. Jedná se o družstevní byt a paní je nájemce a já podnajemce.

nemůže Ti zakázat zvíře ani v podnájmu. Paní bych doporučil si nastudovat zákony ;) pokud je to někde ve stanovách, domovních řádu a nebo bys to měla v nájemní smlouvě kde to tedy nemáš), tak je to protiprávní..

Anonymní  16.04.18 19:02

@Tableta Já bych to samozřejmě respektovala pokud bych to věděla, nic takového nikdy neříkala že by jí vadily zvířata, ani než jsem se nastěhovala tak se neptala jestli nějaké zvíře mám

Paola21
Závislačka 3331 příspěvků 16.04.18 19:03
@Anonymní píše:
@Monchichik
O ničem takovém jsme se právě nikdy nebavily, ani mi to neříkala než jsem se nastěhovala tak jsem si myslela že to nevadí

Víš co znamená myslet.. pejsek není morče, které je v celý den v kleci. Tohle jsi prve měla opravdu konzultovat s pronajímatelkou.

Šarlota4
Echt Kelišová 9357 příspěvků 16.04.18 19:03

Pokud mas opravdu PODNAJEM, tak opravdu zakazat zvire v byte muze viz. https://bydleni.idnes.cz/…/stavba.aspx?…

Tableta
Závislačka 3652 příspěvků 16.04.18 19:04
@Anonymní píše:
@Tableta Já bych to samozřejmě respektovala pokud bych to věděla, nic takového nikdy neříkala že by jí vadily zvířata, ani než jsem se nastěhovala tak se neptala jestli nějaké zvíře mám

Tak to je pak holt těžký, to měla říct hned, nějaký ty podmínky.

Anonymní  16.04.18 19:06

@Šarlota4 A když to není napsané v té podnájemni smlouvě?

Paola21
Závislačka 3331 příspěvků 16.04.18 19:08
@Anonymní píše:

Zákon je nad smlouvou

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19035 příspěvků 16.04.18 19:09
@Anonymní píše:
A když to není napsané v té podnájemni smlouvě?

tak si najde jiný důvod, aby ti smlouvu neprodloužila. Když bydlíš v „cizím“ bytě, máš důležitá rozhodnutí konzultovat s majitelem. Pes nejsou rybičky.

Šarlota4
Echt Kelišová 9357 příspěvků 16.04.18 19:10
@Anonymní píše:

No tak zakon ma vzdycky prednost pred smlouvou, ale to je otazka na nekoho z oboru jak se chovat v pripade, ze jste to nezanesli do smlouvy. Podle me ma pronajimatelka pravo tam psa nechtit a nemit.

NatyKli
Kecalka 156 příspěvků 16.04.18 19:11

@neumisa To sice ano ale také za ten byt platím nemalé peníze takže bych si opravdu nepomyslela že malá čivava bude někomu vadit

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Musíme škodit, říká dle svých slov „sluníčkářka“ Bára Hrzánová

Bára Hrzánová je svéráznou postavou nejen pro svůj herecký projev, ale také... číst dále >

Bisexuálka, která se ráda svléká před kamerou! Anna Paquin míří do Varů

Hlavní hvězdou 53. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech bude sice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Reklama