Zvládnu být matka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.12 13:39
Zvládnu být matka?

Ahoj holky,

s pritelem uvazujeme o miminku, naplanovali jsme to prave na tento mesic.
Jenze ja to planuju rok a kdyz je to konecne tady, tak jsem vydesena, ze to nezvladnu. Ze se neco stane. Ze az se narodi, tak to nebudu zvladat. Ze bude plakat a ja neco zanedbam, ze bude nemocné…
Najednou si prijdu strasne nedospela a proste mam strach, jak to vsechno bude. I financne. Neco jsme pritelem nasetrili, ale bude to stacit? Bude nam stacit byt? 2+kk 60 m? Nebo se budeme stehovat?
Je s dítetem zivot tak desny, jak mi kazdý ríká? Okolo slysim, dite vsechno zmeni, musime vse stihnout jetse pred ditetem, uzivej si dokud muzes…
Byla jste nekterá taky takhle nejistá? Je mi 25 let, priteli 25.

Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lukresia
Kelišová 7140 příspěvků 01.08.12 13:44

Ahoj byli jsme s manželem stejně staří když jsme se začali snažit, já si to pak rozmyslela z podobných důvodů a hlavně proto, že jsem najednou nechtěla měnit styl života tak jsme se snažit přestali a já měsíc na to zjistila, že jsem v tom :D manžel byl nadšený já vůbec a vydrželo mi to takřka do porodu, ale pak super…měla jsem za to a všichni z okolí mě s tím strašili jaká to bude s miminem hrůza a opak byl pravdou :palec: musíš být hlavně v pohodě, pozitivně naladěná a vše půjde :kytka: :mavam:

maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 1 inzerát 01.08.12 13:44

Takový strach je normální.
Jsou lidi, kteří počnou a vychovávají s účtem od nuly k nule a také to jde.
Jsou lidé, kteří bydlí u tchánovců, rodičů a také to musí jít.
Jsou lidé, kteří nemají ani šanci předem našetřit a také to nějak zvládnou.
Před dítětem nemusíte stihnout nic, pak podlehnete uměle vytvořenému stresu, a stane se, že se něco OPRAVDU PODSTATNÉHO - mrňous :mrgreen: nestihne.
S dítětem toho stihnete víc a máte pak vedle sebe rozzářená očka radostí.
Jen se musí trochu počkat až odroste.

maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 1 inzerát 01.08.12 13:45

Musím ještě podotknout, že u toho posledního jsem do 25. týdne štípala strachy devítku drát pozadím :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 01.08.12 13:46

Klid a nohy do tepla.. neřeš všechno, ještě nejsi těhotná.. pokud budeš svý dítě milovat, zvládneš všechno, neboj se toho :kytka: já měla dítko plánovaně ve 23 letech a nelituju ani minutu..

Příspěvek upraven 01.08.12 v 13:46

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 01.08.12 13:46

Řekla bych, že strach je na místě a že je správný. Znamená to - ne, že jsi špatná a že budeš špatná máma, ale - že o tom přemýšlíš! :kytka:

asha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 01.08.12 13:46

S ditetem se vsechno zmeni, ale uzivat si muzete dal. My nejvic cestujem, az co mame deti :) Byt vam stacit bude, my ted mame taky 2+1, jen o neco vetsi. A jinak vsechno musis brat, jak to prijde, nema cenu se stresovat predem, ono je pak stejne vsechno jinak.

klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.08.12 13:52

Všechno se změní… změní se tvůj celkový pohled na svět, tvé priority… prostě budeš MÁMA! A to, že se bojíš je asi normální. já se bála taky, ale až v 9.měsíci těhotenství a první týden, co byla malá na světě :mrgreen: Takže buď v klidu, nejsi v tom sama. ale jestli se fakt necítíš, tak ještě počkej :kytka:
Ale být mámou je vážně super věc :D

kotluse
Povídálka 47 příspěvků 01.08.12 13:53

Ahoj,
tak přesně tohle jsem taky prožívala. :D
Pamatuju si, jak jsem měla v ruce pozitivní těhotenský test, měla jsem strašnou radost, a pak přišlo „Co budeme dělat!!!“ A i v průběhu těhotenství jsem si občas nebyla jistá, jestli to byl opravdu ten správný čas. Ještě musím dodat, že mi je 30. :D
A teď máme 3 měsíční dceru. Není každý den posvícení, ale jsem moc ráda, že ji mám. A na otázku zvládnu být matka je jednoduchá odpověď: Budeš muset. On je to nevratný proces. :D

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 01.08.12 13:53

Aleeeee, to vis ze to narocny je, ale to si zvyknes. a myslim to vazne!!!pak ti pride ten stres a vse kolem prirozeny.to ze se bojis je normalni, hlavne kdyz se dite planuje.byt urcite bude zatim stacit, do budoucna moc ne, ale urcite to taky jde:-).neboj, i s ditetem se da skvele uzivat, jen se musi vic planovat a prizpusobovat jeho potrebam, ale i to je zabava:-).pokud budete mit hlidaci babicky tak neni problem i solo dovolena:-).o nic neprijdes, jen ziskas:-)..budou horsi dny, ale budou i dny nadherny a kdo ma deti mi da za pravdu:-).dite te posune myslenim upne jinam, prehodnotis priority a naopak zjistis co je dulezity.ja miluju ten pocit, ze kolem sebe mam nekoho kdo me potrebuje, komu muzu davat lasku, kdyz se chci ponuhnat tak musi drzet:-D. sledovat jak dite roste, osamostnuje se, kdyz te dojima a kdyz te se**:-D, to k tomu patri a je to fajn. budes dobra mama, uvidis!!!

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 01.08.12 13:54

Nejlepší je nad tim moc nepřemýšlet ono to nějak dopadne

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.08.12 13:57

Neboj se, takové otázky jsou naprosto normální. A je lepší, když si je vyřešíš teď, než aby ses stresovala nadopovaná těhotenskými hormony :mrgreen:
Nesnáším kecy okolí o tom, že s dítětem člověku končí veškerá volnost, jak kdyby dítě automaticky znamenalo, že matka sedí celý den doma a dojde maximálně do obchodu a s děckem an písek :cert: Není to pravda, záleží na tom, jaké si to uděláte. Vždy jsem měla dost hektický život a troufám si tvrdit, že se celkem nic nezměnilo, stále máme nabitý program a rozhodně se nenudíme nebo neomezujeme. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Takže asi tak

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19202 příspěvků 01.08.12 13:58

Ahoj
Neboj, to se zvládne. ;) Lidi rádi straší.
Není všechno růžové, občas budeš hotová strachy, občas budeš bezredná…
Ale taky budeš šťastná, čeká tě bezmezná láska prcka, smích, pláč, radost…
Ale ruku na srdce, není to tak celý život? Jendou je veselo, jindy smutno?

Ano, s miminkem se hodně věcí změní. Už nebudeš rozhodovat jen za sebe. někdy tě to může i zamrzet. Najdeš si způsob zábavy a života, aby se to dalo v dobrém zvládat i ve třech. Život je i o kompromisech.

A když dítko vyroste? Jezdíme na výlety, na fesťáky (takové menší),na pivko chodíme ve dne tam, kde si děti vyhrají… Když partner (babička, teta, kamarádka…) pomůže, tak můžeš vyrazit i večer ven.

A myslím si, že když se už teď, při plánování bojíš, že nebudeš dobrá máma, tak dobrá budeš. ;) Špatnou mámu to ani nenapadne.

My bydlíme ve 3+1 cca 80m2 a je nás tu 5. Bodla by větší kuchyň, ale jinak si mylsím, že nám byt stačí. ;)

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.08.12 14:00

Ještě s tím bytem; pokud máte možnost se přestěhovat do většího a finančně by vás to nezruinovalo, mohl by to být dobrý tah. Bydlíme momentálně ve 2+1, malá má rok a ten dětský pokoj mi celkem chybí, nehledě na to, že pomalu nemáme kam dávat věci (a to neshromažďujeme blbosti). Naštěstí se v září stěhujeme :pankac:

Tina007
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.08.12 14:00

Pokud jsi rozhodnutá, že chceš dítě mít tak do toho jdi. Samozřejmě je to změna, samozřejmě se budete muset na nějakou dobu vzdát některých věcí, ale život nekončí, dítě roste a brzo z něj bude parťák. Mimochodem my taky žijeme ve 2+kk, na 45m2. Syn má 9,5 měsíce a i když změnu plánujeme, zatím je to v pohodě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >