Zvykání a pláč ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miasa1
Povídálka 11 příspěvků 26.09.18 12:03
Zvykani a pláč ve školce

Milé maminky, obracím se k vám, protože tohle z mého okoli nikdo nezažil a ráda bych nějaké rady.
Mám 3 letou dceru, tento týden začla chodit do školky. Vždycky byla mamanek, ale hlídání u babiček, tety a tak bylo vždycky ok. Školka má 2 týdny zvykaciho režimu. Tento týden jsou tam děti jen na dvě hodiny, příští týden by měly být do poledne.
Ale o co mi jde. Čekala jsem všechny varianty. Ale tuto ne. Dcera se každé ráno do školky hrozně těší. Běží tam, zdraví deti. Ale jakmile se zavřou dveře, je cca půl hodinky klid a pak pláč, který trvá, dokud nepřijdu. Musím říct, že jsem to čekala spíš obráceně. Takhle si ale říkám, co je špatně? Každé ráno nadšení, i když teda ví, co jí čeká, ale ve školce pláč a pláč. Pry ale učitelky jsou hodně, stejně tak děti. Je tu někdo, kdo to tady taky tak měl? Pomohlo vám něco?
Děkuji :)

Reakce:
Framik
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 26.09.18 12:12

Tento problém jsem neřešila. Syn je také od září ve skolce 3 roky a hodně plakal tedy už při vstupu do šatny. Naše dětská dr. Je i přes homeopatika a doporučila mi Pulsatillu 15 a uz vůbec neplace a je v klidu tak vyzkoušej třeba to pomůže. Jinak na webu svet homeopatie. Cz jsou rady jak bez place do školky jsou tam i jiné homeopatika dle dítěte a povahy tak se podívej.

Miasa1
Povídálka 11 příspěvků 26.09.18 12:16

Děkuji za radu, možná po tom sáhnu. Jsem z toho trochu zoufalá, z vyprávění kamarádek jsem čekala opačnou variantu, že pláč v šatně a pak se ty děti zabaví. U nás je to ale opačné 8o

Janli
Echt Kelišová 9366 příspěvků 26.09.18 12:23

Moje dcerka plakala ve školce při změně činnosti. Je úzkostná. Dokud si třeba děti hrály, byla v pohodě, jakmile měli jít na procházku, rozplakala se. Pak se uklidnila a rozplakala se až když měly jít na oběd. Bylo to o zvykání. Chválila jsem každý pokrok, pořád dokola opakovala, že je všechno v pořádku, že všechno postupně zvládne. Během měsíce se to srovnalo..

Váš příspěvek
Reklama