Rozmazlenost a sobeckost?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alvicek
Kecalka 208 příspěvků 22.09.18 20:43
Rozmazlenost a sobeckost?!

Popíši naši situaci: Dcera v březnu 4 roky, do školky chodí už druhý rok. Loni byla jen dopoledne, samozřejmě prvních 14 dní hrůza, ale potom super. Nastaly velké prázdiny, kde chodila 14 dnů do jiné školky a tam dokonce i spala, vše v pořádku. Teď nastoupila opět do školky, týden před začátkem školkovského roku. Ten proběhl bez potíží (nyní ve školce spala už od začátku), poté nastoupily nové malé děti a začalo peklo. Do školky je to se slzičkami, ve školce prej řev a neposlouchání, beru si ji s nateklýma očima a odřenými víčky. Už je to tři týdny. Dokonce mi teď učitelka řekla, že mám rozmazlené a sobecké dítě. Ale teď druhá věc, já s ní doma nemám jediný problém, žádné scény, poslouchá co ji řeknu, venku se dokáže zapojit s jinýma dětma, když spí u babiček, tak ty jsou nadšené, jak je hodná. Okolí mi říká jak mám hodné dítě…ale jen do té doby než překročí práh školky. Co je vlastně rozmazlenost a sobeckost? nikdy nikoho neuhodí, vždy se dělí, vše půjčuje…ale proč ta školka? Je fakt, že teď je na mě jakási víc fixovaná..důvod nevím, pracuji od začátku co byla už loni ve školce…žádná změna nenastala…úzkost, vyčkat, jak řešit? Ráda si poslechnu :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 22.09.18 20:50

Ptala ses ji proč tam brečí a nechce?

Peta02
Kecalka 382 příspěvků 22.09.18 20:51

Zeptala bych se učitelky jak to mysli. Co mě napadá - je jedinacek? Je zvykla mít te pro sebe? Možná ze byla zvykla vzhledem k veku mít pro sebe větší díl učitelky pozornosti, což teď proste není možné, tak si vymrcuje.

Danča_87
Kecalka 326 příspěvků 22.09.18 20:52

Nemáte novou učitelku? Neštvou ji mrňata? Zkus je jí zeptat.

Uživatel je onlineaxelina
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 20:57

taky bych se zeptala učitelky…a taky i holčičky..ka­maradka ma takhle dceru ktera je taky hrozne hodná super, funguje ale ve školce hruza… u nich je to nejspis tím že kamaradka se ji opravdu venuje a vícemene den se řídí podle dcerky..ve školce se ji nikdo dospělý nevenuje a ona si s detmi neumí hrát a má taky problem s menšíma detma - protože je jedinaček a je zvykla pouze na komunikaci s dospelákama

alvicek
Kecalka 208 příspěvků 22.09.18 20:58

malé jsem se ptala, říká, že chtěla mě. Jedináček je, ale myslím, že jsem na ni i tvrdší než taťka,ale i přesto preferuje spíše mě. Učitelky jsou stejné. Loni ji chválily jak krásně mluví, spoustu si toho pamatuje, jen je stydlivěhší..nebo spíše dokud se rozkouká. Zakl.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 22.09.18 21:00

@alvicek je divny ze o prázdninách byla jinde a tam byla ok. Zeptala bych se zda by chtěla jinam a zkusila když tak zařídit jinou školku…musíš komunikovat hlavně s ni a poradit se i s ucitelkou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 21:03

Prosím nechte anonym, popisuju dceru kamarádky a nerada bych, aby si ji někdo spojil. Dcera kamarádky první rok ve školce pohoda, byla tam nejmenší a zvládala všechno, byla chválená. Další rok začaly velké problémy, holčička prostě žárlila na všechny menší děti, protože přišla o tu svou roli „nejmenší, ale šikovná, roztomilá…“, doma vyloženě zle říkala, že učitelka chová jiné děti než ji a to nesmí. Nevím přesně, jak se to řešilo dál, ale hočička je teď v první třídě a prý se taky snaží učitelku si „zabírat pro sebe“.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 22.09.18 21:04

@alvicek zeptala bych se ucitelky, co tim mysli, jak se to projevuje a kde si ona mysli, ze je problem. Jinak s tim placem bude problem, ze breci ostatni deti. To strhne i dite, ktere by jinak nebrecelo.

alvicek
Kecalka 208 příspěvků 22.09.18 21:05

@axelina a jak to teda řeší ve školce, vyčkávají? učitelky se na mě koukají, jako bud s tím něco udělejte, tohle se tak nedá. Ale co? Já s ní nemám jediný problém:-( No učitelka na mě teď vyrukovala, že četla kdesi článek a ten odpovídá přesně malé, že tam právě psali o te rozmazlenosti a sobeckosti…no věnovat se ji snažím,ale to sem myslela, že je správně..ne že ji nechám plout životem sama…jezdíme na výlety, pracujeme na zahrádce, sportujeme…není to dítě televize, tabletu a mobilu:-/

Peta02
Kecalka 382 příspěvků 22.09.18 21:06

@alvicek věnovat se samozřejmě ano. A hraje si někdy doma i sama, naprosto bez tvé asistence?

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 22.09.18 21:07

@alvicek pokud k ni přistupují jako ze je rozmazlena tak to se nedivim ze ji se tam nelíbí a do budoucna se ji tam líbit nebude - to bývají učitelky typu musí si zvyknout atd a dítě cítí ze učitelky mají takový přístup a proste tam nechce…

alvicek
Kecalka 208 příspěvků 22.09.18 21:09

Bydlíme na dědine, kde je jen jedna školka a docela chválená. Změnu bych brala až opravdu jako poslední možnost. Malé děti plakaly,ale ty už přestaly a plače jen naše. Prej se tam chová opravdu jako rozmazlenec, stoupne do rohu a že tancovat/zpívat/tvo­řit nebude a řve. Jako bych jim ve dveřím podala jiné dítě. S malou to řeším, vždy slíbí, že už bude hodná, že zlobit nebude. Ale ráno otevře oči a už se slzičkama.

alvicek
Kecalka 208 příspěvků 22.09.18 21:12

@Peta02 to zas ano, má svoji herničku, kde zaleze a hraje si, skládá kostičky, maluje, miluje zvířata,takže vždy všechny rozloží a já o ní třeba hodinu ani nevím…za zadkem mi nestojí. Ví, že třeba musím uvařiz nebo uklidit a nechá mě. den ji nepodřizuji, jen se s ní snažím být co nejvíc..

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 22.09.18 21:28
@alvicek píše:
Bydlíme na dědine, kde je jen jedna školka a docela chválená. Změnu bych brala až opravdu jako poslední možnost. Malé děti plakaly,ale ty už přestaly a plače jen naše. Prej se tam chová opravdu jako rozmazlenec, stoupne do rohu a že tancovat/zpívat/tvo­řit nebude a řve. Jako bych jim ve dveřím podala jiné dítě. S malou to řeším, vždy slíbí, že už bude hodná, že zlobit nebude. Ale ráno otevře oči a už se slzičkama.

No a je takový problém ji potulit a nechat být, ať se zapojí, až bude chtít? :nevim: Jako to ta učitelka neumí s takovým dítětem pracovat? Přece ona na to má vzdělání, praxi, tak ona by měla být ta, která najde řešení, ne rodič, který tam ani tou dobou není.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >