Cena za hlídání dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fragollinna
Závislačka 3034 příspěvků 18.09.18 14:00
Cena za hlídání dětí

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na Vás názor týkající se ceny za hlídání dětí. Když hlídám např. celý den nebo více hodin v jedné rodině, mám sazbu 150 Kč/hodina.
Ale o co jde, mám nově vyzvedávat dvě holčičky (škola/školka) a bude to vypadat následovně:

Úterý: vyrazit cca v 15:00 z domu pěšky, v 15:30 vyzvednout starší, odvézt jí na flétnu. Běžet pro mladší do školky, s tou jít pro starší, které skončí flétna a odvést starší na další kroužek co začíná v 17 hodin. Pokud tam bude nějaká jejich sousedka, mohu jí tam nechat a nečekat, ale musím se vrátit s mladší domů a počkat na maminku co přijde řádově třeba 17:30. Pak se busem dopravit domů. Řádově to je hlídání tedy 15:30 - 17:30, což z jasných propočtů říká 300 Kč. Ale já mám zabité celé odpoledne. ŕidička jsem, ale autem jet nemůžu, nemám sedačky pro holky.

Čtvrtek: opět z domu v 15 hodin, v 15:30 vzít starší, dojít pro mladší a domů, v 17:00 přijde maminka. V tento den kroužky nemají. To je 15:30 - 17:00 = 1,5 hodiny (225 Kč).

Furt nad tím váhám, prostě nechci mít celé odpoledne totálně zabité za 200 Kč. :nevim:
Napadlo mě dělat toto paušálně, dejme tomu 400 Kč/odpoledne bez ohledu na hodiny, aby mi to pokrylo i cesty kdy pro ně jdu a pak se dopravuju domů.

Jsme z Prahy a vše se odehrává v Praze. Je mi jasné, že v jiném kraji by toto bylo mimo mísu. Ale není to mimo mísu i v Praze?
Ráda bych sesbírala více názorů a pohledů na věc, abych se mohla nejlépe rozhodnout.

Když to napíšu úplně upřímně, budu lítat jak pošuk, i se svým dítětem (jsem na mateřské a hlídám vždy s malou) za pár korun.

Díky za názory :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
geileenka
Extra třída :D 11515 příspěvků 18.09.18 14:05

Cenu si dej takovou, aby se ti to vyplatilo a mělo to pro tebe smysl. V tomto případě bych se opravdu dohodla na paušálu a ne na hodinové sazbě. Mám to také tak, i když v jiném oboru. Mám hodinovou sazbu, ale zároveň i minimální částku, za kterou pracuji. Pokud mě tedy někdo objedná třeba jen na hodinovou práci a to by nebylo za to minimum, dohodneme se, že buď zaplatí to minimum nebo prostě nejdu.

niki V
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 18.09.18 14:09

Tak za ty penize bych se na to vyprdla,dej si ten pausal,at z toho cosi mas kdyz uz tak budes litat jak blazen i se svym ditetem.Pokud uz nekdo hleda hlidani a odvoz ditete vetsinou na to penize ma.

niki V
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 18.09.18 14:10

Cenu za hlidani za hodinu bych brala,pokud by mi deti privezli domu nebo ja hlidala u nich doma.Jinak je to fakt malo

Fazulina
Závislačka 3902 příspěvků 18.09.18 14:16

Mě to přijde v pohodě, jsou to 3 hodiny i s cestou a ne celé odpoledne, navíc já bych byla třeba ráda, ze mam nějakou činnost a ne další den s dítětem na mateřské, co mám furt vymýšlet a ještě si vydělám. Když budeš mít volné odpoledne, tak co budeš dělat doma? Paušál jo, ale ty 300 ta 3 hodiny mi přijdou ok. Můžeš si to dát jako minimum.

fragollinna
Závislačka 3034 příspěvků 18.09.18 14:23

@Fazulina to máš pravdu, není to celé odpoledne, ale pro mě v důsledku je. Malá spí, když se dejme tomu o půl 2 vyspí, tak nikam nemůžu, protože ve 3 musím vyrazit a když přijdu domů v 6, tak už zase nikam nemůžu. A 100 Kč za hodinu prostě pro mě relevantní odměna není :nevim: .

@niki V přesně tak to beru, cenu za hodinu mám když přijedu někam domů a tam s dětmi jsem po určitou dobu, minimálně 3 hodiny, aby se mi to vůbec vyplatilo. A pak to beru klasicky 3× hodinová sazba.

@geileenka děkuji za názor, vidím to stejně :-). Zkusím mamince navrhnout paušál 450 Kč a uvidíme co ona na to :-D

Ann-Sylvie
Povídálka 42 příspěvků 18.09.18 14:35

Tak já nevím, máš 150 Kč/hod za to, že děti vyzvedneš, přivezeš, chvilku pohlídáš. Žádné aktivní vymýšlení programu, nic. Snadněji vydělané peníze jsem snad neměla..
Nějaká tvoje doprava se do toho přece nepočítá. Copak běžně někde platí zaměstnavatel i cestu do práce a z ní?

movahu
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 18.09.18 14:40

@fragollinna navrhla bych pausalni cenu, protoze tohle mi prijde opravdu malo, jeste na Prahu. Pred dvema lety jsem takhle vyzvedavala a vodila holcicku ze skoly, na krouzek a pak domu a cekat na rodice a platili mi tedy hodinove ale i cestu pro malou do skoly a i cestu domu :) mela jsem to k ni ke skole 20 minut a pak domu take 20 minut, ale kazdou cestu mi platili jako hodinu hlidani :)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 18.09.18 14:53

Tak započítej i to ze pro ni musíš pěšky … každopádně dohoda má být tak, ze jsou obě strany spokojene. Promluv si o tom s paní, která Ti platí ;)

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 18.09.18 15:01

@fragollinna zase mne jako zákaznici by bylo srdečně fuk, ze tvoje dítě spí, takže nikam nemůžeš a večer to samé. To je tvůj problém. 450 bych ti nedala. Ale zkus přímo danou maminku a uvidíš. Třeba bude líná hledat jinde :)

hafana
Stálice 65 příspěvků 18.09.18 15:08

To jako fakt 450? To je docela dost ne?

ivculka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 18.09.18 15:12

Zkus si najít lépe placenou práci, kde si můžeš brát i malou :mrgreen: to je myslím fajn benefit, nemyslíš? :mavam:

hafana
Stálice 65 příspěvků 18.09.18 15:15
@ivculka píše:
Zkus si najít lépe placenou práci, kde si můžeš brát i malou :mrgreen: to je myslím fajn benefit, nemyslíš? :mavam:

Přesně tak.A jak psala paní výš ,tak ani žádné vymýšlení aktivního programu pro deti.No jako přijde mi to sakra dost

fragollinna
Závislačka 3034 příspěvků 18.09.18 17:04

S tím aktivním vymýšlením programu to není zas tak úplně pravda. Pro mladší musím vymyslet program mezitím co je starší na kroužku
@Tichošlápek tos to špatně pochopila. Spánek mého dítěte nikterak nezasahuje do doby hlídání. Zmínila jsem to pouze jako to, že kvůli 200 Kč mám plné a rozlitany odpoledne kdy si nemohu nic jiného naplánovat

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 18.09.18 17:10

@fragollinna ale vždyť tak jsem to myslela. Stezujes si na to, ze předtim ani potom nic nestihnes nebo ze nemůžeš nikam jít. Předtim kvůli spánku dítěte a večer asi taky kvůli tvému dítěti. Což bych já neviděla jako důvod ti platit více :nevim: ale navrhnout to zkus. Líná huba… :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >