Reklama

Zase ta školka-velký problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirenka88
Nováček 2 příspěvky 17.09.18 19:45
Zase ta školka-velký problém

Ahojte holky,
jdu si k vám pro radu, nebo spíš ujištění. Školkovýma tématama se to tu jen hemží, ale stejně popíšu naší situaci. Jsem měsíc před porodem. Naše holčička (3 roky a 3 měsíce) začala chodit do školky. Chtěli jsme jen na tři dny v týdnu a jen dopoledne. Začali jsme teda chodit. První den se možná i trochu těšila, takže ráno v pohodě, ve školce to ale dopoledne probrečela. Druhý den ráno horší, ve školce o trochu lepší, třetí den, ráno hrůza a ve školce prý o moc lepší. Pak onemocněla. Brečela už večery před školkou a pak i noci, brečela že nechce do školky. Šla tam až minulý pátek, ráno psycho a ve školce prý nebrečela ale byla lítostivá a do ničeho se samozřejmě nezapojuje. Vím, že si dítě musí asi i zvyknout, ale i bez školky bývala dost často nemocná. Takže nemá snad ani možnost si zvyknout, dycky se to přeruší a začínáme od znova. I když do školky nejde, začala v noci špatně spát a chce vstávat třeba o půl noci, pak v jednu ve tři v pět. To dřív nedělala, jindy vstávala o půl osmé, teď po čtyřech dnech školky vstává nejpozdějc o půl sedmé a to i když nejde do školky. Příjde mi že i dělá větší naschvály. Chtěli jsme školku zkusit, protože se mi zdá že už se semnou doma nudí a když se narodí to malé nebudu se jí moct věnovat už vůbec ne tolik co do teď (je dost náročná na věnování se, moc se sama nevyhraje). Známí mi kladou na srdce at do školky chodí nebo se zblázním se dvěma dětma. Někteří příbuzní zase říkají jaká je to chudinka že musí chodit do školky. Nevím co mám dělat ale spíš se přikláním k tomu ji ze školky stáhnout a jít buď v lednu nebo další září. Co myslíte vy? A nemůže to být nějaká diagnoza, že to až tak těžko zvládá. Děkuji vám předem za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 17.09.18 19:49

Nechala bych si ji doma. Ma toho evidentně plné brejle, do toho sourozenec na cestě. Nechápu proč by ses měla zblaznit. Slycham to teď snad všude - jak je to hrozně náročné mít dvě děti doma - to uz jsme na tom asi fakt špatně, ze padame ze dvou vlastních děti :lol: . Za rok to zkus znovu, budou ji čtyři, ten rozdíl je veliký. Pokud je ta možnost dala bych v tech čtyřech do soukromé školky, kde se jim věnuji a není jich 25 na dvě učitelky

ivašot.
Kelišová 6389 příspěvků 17.09.18 19:52
@Tichošlápek píše:
Nechala bych si ji doma. Ma toho evidentně plné brejle, do toho sourozenec na cestě. Nechápu proč by ses měla zblaznit. Slycham to teď snad všude - jak je to hrozně náročné mít dvě děti doma - to uz jsme na tom asi fakt špatně, ze padame ze dvou vlastních děti :lol: . Za rok to zkus znovu, budou ji čtyři, ten rozdíl je veliký. Pokud je ta možnost dala bych v tech čtyřech do soukromé školky, kde se jim věnuji a není jich 25 na dvě učitelky

naprostý souhlas

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 17.09.18 19:54

Malej šel až ve čtyřech. Měla sem doma rok a půl oba a žiju. (tohle mi přijde vždycky vcelku úsměvný, naše mámy prostě měly děti doma, dokud doma byly, takže já šla do školky až v pěti a taky to přežily, světě div se, bez papírových plen, myčky, sušičky příkrmů a dalších vychytávek)
Ale tak já bych to úplně nevzdávala, pokud je ve školce ok, tak bych to dopoledne zkoušela. Ale asi každý den, prostě jen dopoledne, ale denně. Jak bude vynechavat, hůř si najde kamarády. A určitě bych z toho necouvala po 14 dnech, když už jste se na to dali, tak vydrž. Aspoň měsíc.

Uživatel je onlineKassor
Kecalka 391 příspěvků 17.09.18 19:56
@ivašot. píše:
naprostý souhlas

ja si myslim to same :palec: taky bych ji nechala doma a za rok uvidite… A taky alespon nebude domu tahat miminku skolkove nemoce. Za rok to bude lepsi…

tezi
Hvězda diskuse 49744 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 19:59

Taky bych nechala doma a dala až za rok i s ohledem na častou nemocnost, i když do školky nechodila. S narozením miminka můžou být ty problémy ještě větší a horší.
2 děti doma se dají zvládnout, i když ze začátku to může být náročnější než si najdeš nějaký režim.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 17.09.18 19:59

A ve třech a čtvrt dítě není malý, kdyby to bylo tvoje druhý a tys musela do práce, tak by tam to druhý max ve třech letech muselo pravděpodobně i spát, každý den, celý den a nikdo by se ho taky neptal. Zkoušela bych to dal. U nás ve školce řve ještě pořád půlka těchhle prcků. A upřímně, někdy i předškoláci volají po mamince.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 19:59

Můj druhorozený šel v tom samém věku, po třech týdnech jsme to zabalili a hrabal se z toho psychicky dalšího půl roku. Doteď si to vyčítám, doma měl mladšího bráchu, bylo to úplně zbytečné. Nastoupil další rok, sice dělal scénky, ale když jsem odešla, tak se normálně zapojoval, kamarádil, hrál si.
Nejmladší byl úplně jiný, ten ve 2,5 letech nakráčel do miniskolky, ani se neohlidnul a byl šťastný jak blecha.
Nejstarší syn šel jako předškolák a nemám pocit, že by se doma nudil. Bylo to pro něj tak akorát, o cizí děti se začal zajímat na hřišti až téměř v pěti letech.
Prostřední syn z toho úplně v pohodě vyrostl, jako předškolák už byl v pohodě, jako odkladovy předškolák byl absolutní mazák a teď v první třídě je zcela vyrovnané dítě, které ani nevzdechne, že se bojí atd. Jezdí na tábory, ŠVP bez jediné slzičky.
Omlouvám se za anonym, moc konkrétních informací.

chaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 17.09.18 20:01

Mně šel syn skoro ve 4 a žádná hitparáda to teda není. Kdo ví, jak by to bylo, kdyby šel dřív. To jen pro ty všeobecně řeči, jak je to super, když jde dítě do školky ve 4 letech. Jinak dva roky jsem mela doma dvě děti a přijde mi to lepší, než s tím jedním. Ne úplně ve všem, teď jsem si chtěla užít dopoledne s jedním, ale mám jen nervy ze školky.
Když už do školky nastoupila, tak bych ji tam nechala, byla tam párkrát, to si nemůže zvyknout, trvá to. Zvykne si dítě právě tím, že je tam každý den, být na chvilku, někde jde vyzvedávám třeba už po svačine. V tom začátku děcka vykolejil i víkend, kdy jsou doma, natož tak nemoc nebo nepravidelný docházka.

Aqualech
Kecalka 173 příspěvků 17.09.18 20:06

Ahoj,mě jako malou rodiče přesně ve třech letech dali do školky,na plno,pondělí až pátek od rána do odpoledne. Mamka se vracela do práce a stále ještě byl komunismus.
Cele dny jsem jen brecela,ve školce,doma,prosila sem rodiče,ze tam nechci. Naši mě měli na tehdejší dobu celkem pozdě (mamce bylo 39 let) a byla jsem proste jeji mamanek. Samozřejmě,ze jsem si nakonec zvykla,ale až po roce. Ten rok byl proste utrpení.
Dneska mám 16 měsíční holčičku a naprosto vim,ze tohle ji nikdy neudělám.
Jestli mas možnost mít ji ještě doma,tak bych ji ještě dala čas.
Drzim palce.

Uživatel je online123Soňa
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 17.09.18 20:09

@Mirenka88 Já jsem úmyslně dala dceru do školky až od 4 let. Když jí bylo 3,5 roku, narodil se jí bráška a já nechtěla, aby toho na ní bylo moc. Už to, že se narodí sourozenec, je psychický záhul pro dítě a ještě jí zrovna pár dní před porodem jakoby odstrčit do školky- to mi nepřipadá správné…A taky jsem nechtěla, aby mi k novorozenci tahala ty školkové bacily… Takže jsem ji dala až od dubna, kdy je méně nemocí… a do té doby si platila školkovné, aby mi tam drželi místo- ale u nás je to jen 300kč za měsíc. Kdyby to bylo nějak hodně, šla by až od září…
Takže souhlasím s ostatními, nechat doma(buď rok, nebo dát do školky na květen a červen)

kacakaca
Závislačka 2554 příspěvků 17.09.18 20:09

Kdybys odesla ze skolky do prace a nemela pochyby, jestli ji tam nechat, tak by tolik nevyvadela. Chova se normalne, zadna diagnoza.

Taky nevim, co je tak hrozneho na dvou detech doma. :nevim: Naopak s prvnim jsem mela depresi a s druhym jsem mela porad co delat, kdyz miminko usnulo. Vekovy rozdil mam o dva roky mensi. Stejne si nemyslim, ze bys byla doma v pohode, kdybys vedela, ze tam place a vola te. Lepsi byt v pohode doma s obema. Za chvili budes v praci a litovat kazde chvile, kdy nejsi s detmi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 20:13

Jo a měla jsem doma tři děti 2 roky a překvapivě žiju jak já, tak děti. A předtím se dvěma to byl úplný veget, rozdíl dva roky, teprve s tím třetím to bylo trochu náročnější, ale představa, že se každý ráno vypravuju s triletakem, co nechce do školky a novorozencem, který mi visel na koze co půl hodiny, tak to mi přijde jako ten správný mateřský masochismus.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 17.09.18 20:31
@Mirenka88 píše:
Ahojte holky,
jdu si k vám pro radu, nebo spíš ujištění. Školkovýma tématama se to tu jen hemží, ale stejně popíšu naší situaci. Jsem měsíc před porodem. Naše holčička (3 roky a 3 měsíce) začala chodit do školky. Chtěli jsme jen na tři dny v týdnu a jen dopoledne. Začali jsme teda chodit. První den se možná i trochu těšila, takže ráno v pohodě, ve školce to ale dopoledne probrečela. Druhý den ráno horší, ve školce o trochu lepší, třetí den, ráno hrůza a ve školce prý o moc lepší. Pak onemocněla. Brečela už večery před školkou a pak i noci, brečela že nechce do školky. Šla tam až minulý pátek, ráno psycho a ve školce prý nebrečela ale byla lítostivá a do ničeho se samozřejmě nezapojuje. Vím, že si dítě musí asi i zvyknout, ale i bez školky bývala dost často nemocná. Takže nemá snad ani možnost si zvyknout, dycky se to přeruší a začínáme od znova. I když do školky nejde, začala v noci špatně spát a chce vstávat třeba o půl noci, pak v jednu ve tři v pět. To dřív nedělala, jindy vstávala o půl osmé, teď po čtyřech dnech školky vstává nejpozdějc o půl sedmé a to i když nejde do školky. Příjde mi že i dělá větší naschvály. Chtěli jsme školku zkusit, protože se mi zdá že už se semnou doma nudí a když se narodí to malé nebudu se jí moct věnovat už vůbec ne tolik co do teď (je dost náročná na věnování se, moc se sama nevyhraje). Známí mi kladou na srdce at do školky chodí nebo se zblázním se dvěma dětma. Někteří příbuzní zase říkají jaká je to chudinka že musí chodit do školky. Nevím co mám dělat ale spíš se přikláním k tomu ji ze školky stáhnout a jít buď v lednu nebo další září. Co myslíte vy? A nemůže to být nějaká diagnoza, že to až tak těžko zvládá. Děkuji vám předem za rady.
Řid se svým instinktem.
A ne, diagnóza to není. Některé děti jsou sociálně vyspělejší dřív, některé později. Moje první dcera byla schopna školku zvládat už od 3 let (i když teda dala jsem jí až ve čtyřech, ale když byla v kolektivu někde sama, tak bez problémů), ale mladší (2,5) si myslím bude možná zralá opravdu až ve 4 letech.
Nikde není psáno ani dáno, že každé dítě bude úderem 3. roku zvládat školku bez problémů.

Markéta80
Hvězda diskuse 39625 příspěvků 17.09.18 20:31

nechala bych si jí doma, nebudeš muset řešit ráno odvádění do školky když třeba mimino bude spát, pak zbytečně bude k novorozenci tahat nemoci :? Jen bude blbý kdyby za půl roku chtěla mezi děti :? . Když to není nutné je zbytečné aby z toho měla problémy. Na druhou stranu chodí sotva pár dní a to ty děti prostě brečí :? Dcera šla ve 4 a 4m a ani jediná slza ;) a to je strašný mamánek ale zvládla v pohodě,ale chodí jen do oběda ;) .Až se vše zaběhne bude to fajn, nemusíš brát ohledy časově na vyzvedávání a za rok malá bude mít nástup jednodušší. Doma roční a bude to fajn. Náš nejstarší šel až jako předškolák ;) Navíc malá by mohla o to víc žárlit že mimino je doma a ona musí pryč :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >