Kdy si zvykne na školku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 08:53
Kdy si zvykne na školku

Ahoj, chtěla bych se zeptat, po jak dlouhé době si vaše děti zvykly na školku. Syn nastoupil letos, vím, že je to krátká doba, ale moje nervy… První týden brečel ráno, pak dobrý, ale celé odpoledne i ráno vykládal, jak tam nechce. Druhej týden nebrecel, šel tam dobrovolně, ale stěžoval si, že je sám, že si sním nikdo nechce hrát. Včera jsme na hřišti potkali děti z jeho třídy a buď ho ignorovaly nebo odstrkovaly, že si s nima hrát nesmí. Od té doby zase do školky nechce, pořád jen říká, že je tam sám a nikdo si s ním nehraje. Ptala jsem se učitelky a prý je to pravda, hraje si vždy celou dobu sám. Uvidím, jestli se ho třeba budou snažit zapojit, pokud ne, poprosim je o to. Nechci ho vodit někam, kde se mu nelíbí a kde nechce být. Určitě víte, jak mi je. Tak mě prosím povzbudte, že si zvykne a že i děti ho začnou brát.

Reakce:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42605 příspěvků 18.09.18 08:59

@chaela Ty tam nejsi. Zapojit by se ho mela snazit ucitelka, takze resit s ni. My tento problem nemeli, u mas se staraji ucitelky o tyto zalezitosti.

Russet
Extra třída :D 12133 příspěvků 18.09.18 09:02
@chaela píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, po jak dlouhé době si vaše děti zvykly na školku. Syn nastoupil letos, vím, že je to krátká doba, ale moje nervy… První týden brečel ráno, pak dobrý, ale celé odpoledne i ráno vykládal, jak tam nechce. Druhej týden nebrecel, šel tam dobrovolně, ale stěžoval si, že je sám, že si sním nikdo nechce hrát. Včera jsme na hřišti potkali děti z jeho třídy a buď ho ignorovaly nebo odstrkovaly, že si s nima hrát nesmí. Od té doby zase do školky nechce, pořád jen říká, že je tam sám a nikdo si s ním nehraje. Ptala jsem se učitelky a prý je to pravda, hraje si vždy celou dobu sám. Uvidím, jestli se ho třeba budou snažit zapojit, pokud ne, poprosim je o to. Nechci ho vodit někam, kde se mu nelíbí a kde nechce být. Určitě víte, jak mi je. Tak mě prosím povzbudte, že si zvykne a že i děti ho začnou brát.

Adaptace prý trvá 3 měsíce a některé děti brečí klidně celý rok. Syn taky začala chodit od září a počáteční nadšení vyměnil za nechuť. Ale tam je bez problémů. Bála jsem se, že je zas až moc přátelský a pro děti otravný. Ale našel si tam kamarády.
Prostě vydrž. To zapojení učitelkami by mu mohlo pomoci, jestli je neprůbojný.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 18.09.18 09:03

Neboj, první týdny si to sedá. Možná minulý týden předvedl nějaký sprask, a tak si s ním děti nechtějí hrát, za týden to zase bude jinak.
Náš mladej to měl taky jak na houpačce, někdy největší kámoši, za měsíc nepřátelé a pak zase zpátky 8)

Syn sedí sám bokem, protože chce a nebo protože ho všichni odhánějí? Určitě by učitelky měly zapojovat všechny děti, pobídnout je a připravovat hry tak, aby se nikdo necítil permanentně odstrčený.
Zkus se synka zeptat, proč je tam sám. Učitelku požádej, ať na něj koukne, vypozoruje, v čem je problém, pak se na tom dá pracovat.

Když si psala, že ho nechceš vodit někam, kde se mu nelíbí, kde nechce být, ty máš jinou možnost? Pokud ano a syn o té možnosti ví také (jsi na MD s druhým třeba), tak to klidně může být od syna i šprajc, protože si myslí, že tím dosáhne toho, že ho ze školky stáhneš a on bude zase doma a u maminky celý den.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 18.09.18 09:05

Jinak syn to měl tak, že první týden, dva nadšení, pak přišla krize, když zjistil, že to tak jako bude napořád :roll: :zed: Trvalo to nějaké dva tři týdny, řekla bych.
Pak ještě v průběhu roku párkrát zkusil, jestli by se ze školky nemohl vykroutit a být se mnou v práci (kde se celý den kouká na pohádky, takže prostě „vyčůranost“ :mrgreen: )

suzyz
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 09:06

@chaela Kolik je synovi? A jaka je povaha? Pokud je „dost velky“ a obecne spise introvertnejsi, sla bych cestou vysvetlovani malemu, promluvy s ucitelkami (ty by mu opravdu meli pomahat, to bych se dost divila, ze by jakakoli normalni ucitelka nechala takovou situaci, at se vyviji sama…). Pokud ale neni introvert, nemel predtim problem s cizimi lidmi nebo detmi ci novymi situacemi, je mozne, ze na skolku jeste neni zraly nebo mu opravdu „nesedla“ tato skolka - ucitelky, deti. V tomto pripade bych mu jeste dala chvili cas doma.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 18.09.18 09:20

@Russet přesně, náš malej byl až takovej vtěrka, že to leckomu lezlo na nervy. Se všema chtěl bejt velkej kámoš a nechápal, že to tak nemusí mít všichni.

Hlavně měl pořád potřebu všechny bavit (a né každej měl potřebu, aby na něj náš malej pořád dělal nějaký opičky a říkal divný vtipy, kterým skoro nikdo nerozumí :lol: :lol: ) a na spoustu dětí toho bylo moc, takže se s ním pak nebavily.
Takže ten náš se s tím musel popasovat taky - byly období, kdy si ostatní děti hrály a on seděl u stolu a maloval si.
Teď sem zvědavá, jak se s tím popasuje ve škole. Už sem mu vysvětlovala tisíckrát, že na některé jeho srandičky prostě lidi nemají náladu ani pochopení, a on musí pochopit, kde si co může dovolit, a ve škole tuplem. Ale je to těžký, jsou to věci, který nepoberou ani dospělí, jak to má pobrat šestiletej kluk.
Prozatím si aspoň nechal vysvětlit, že když ty blbiny bude dělat na páťáky, tak by se mohlo stát, že když si nedá říct, dostane po hubě :jazyk: :mrgreen: :mrgreen:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 18.09.18 09:28

@Mar__tanka1983 dcera taky je akční zivejsi a vše všem řekne a u všeho chce být… chce to čas a vysvětlovat a ono si to sedne - ovšem mají to v povaze, jsou hodne společensky…mají rady kolektiv a deti a někdo je holt takový jiný makový ;) ale sedne si to. Ve škole je stále akční - hlásí se a k první den se přihlásila ze zazpívá před celou třídou :lol: což neudělal ani nikdo z druhaku - mají spojenou tridu. Přesně jak paní učitelka se opatrně zeptala jsem věděla či ruka bude nahoře :lol: a ona to tam má - to samé výlet a kdo bude na rytirskych turnajích vystupovat z dobrovolníků?? To překvapilo teda i mě ale sla…no holt taková je. Je bezvadna ale má potřebu kamaradit a být s druhými…ohledně školky bych promluvila s ucitelkou ať zkousi zapojit a uvidíš ;)

Uživatel je online89Luca
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 10:32

@chaela My to se synem zažili 2× - jednou ve 2,5 letech a další rok jsme se stěhovali a měl opět novou školku.
Takže poprvé: plakal první týden, pak záhadně přestal a začal se pokakávat. Učitelka nám říkala, že je zlatej, začleňuje se apod. ale měl v sobě asi něco, kdy chtěl na sebe upoutat, tak jsme po měsíci navštívili psychologa a ten nám řekl, že to není nic neobvyklého a že máme vydržet. A opravdu za 2-3 měsíce si tam udělal kamarády a zamiloval se mi do učitelky.
Podruhé: to bylo horší, protože každá školka má svá pravidla, nové učitelky, neznámé děti, nesl to hůř a tam nám plakal určitě i půl roku. I když kamarády tam měl, s učitelkama byl zadobře, ale stýskalo se mu. Navíc nové město, rodina daleko, i on to nesl těžce.
Chce to jen výdrž, a pevný nervy a neplakat před dítětem - to ho rozhodí víc! Navíc napoprvé jsme v dobré víře udělali další chybu. Ze začátku na zvykání jsme ho tam vodily jen na dopo a poo šel domů a pak když jsem potřebovala chodit do práce a do školy tak jsme absolvovali druhé kolo breku a nechtění chodit do školky. Je lepší pro dítě absolvovat to hned zprvu aby v tom nemělo zmatek. A pokud víš, že ve školce jsou hodný učitelky tak jsou na tyhle situace zvyklý a vědí jak na dětičky co a jak.
Tak pevný nervy :hug:

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 11:37

Díky všem. Syn má 3 a třičtvrtě a myslela jsem, že to bude v pohodě. Introvert rozhodně není, s dětma nikdy problém neměl, hned na každýho rikal, že je to jeho kamarád. Ukecanej je až hrůza, občas byl i drzej na úplně cizí lidi. Ale ve školce je to někdo úplně jinej. On se prý ani moc nesnaží si s dětma hrát, stačí, aby ho jednou někdo odmítl a on hned jde pryč a straní se všech. Uvidíme, co teď až pro něj půjdu, kdyžtak zítra ráno znovu promluvim s učitelkou.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42605 příspěvků 18.09.18 11:41

@chaela tak misto v kolektivu si musi vybudovat sam. Ale s ucitelkoi urcite promluv, at mu treba pomuze. Ty to udelat nemuzes z domu/prace.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >