Velké dilema se školkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirenka88
Nováček 2 příspěvky 17.09.18 19:46
Velké dilema se školkou

Ahojte holky,
jdu si k vám pro radu, nebo spíš ujištění. Školkovýma tématama se to tu jen hemží, ale stejně popíšu naší situaci. Jsem měsíc před porodem. Naše holčička (3 roky a 3 měsíce) začala chodit do školky. Chtěli jsme jen na tři dny v týdnu a jen dopoledne. Začali jsme teda chodit. První den se možná i trochu těšila, takže ráno v pohodě, ve školce to ale dopoledne probrečela. Druhý den ráno horší, ve školce o trochu lepší, třetí den, ráno hrůza a ve školce prý o moc lepší. Pak onemocněla. Brečela už večery před školkou a pak i noci, brečela že nechce do školky. Šla tam až minulý pátek, ráno psycho a ve školce prý nebrečela ale byla lítostivá a do ničeho se samozřejmě nezapojuje. Vím, že si dítě musí asi i zvyknout, ale i bez školky bývala dost často nemocná. Takže nemá snad ani možnost si zvyknout, dycky se to přeruší a začínáme od znova. I když do školky nejde, začala v noci špatně spát a chce vstávat třeba o půl noci, pak v jednu ve tři v pět. To dřív nedělala, jindy vstávala o půl osmé, teď po čtyřech dnech školky vstává nejpozdějc o půl sedmé a to i když nejde do školky. Příjde mi že i dělá větší naschvály. Chtěli jsme školku zkusit, protože se mi zdá že už se semnou doma nudí a když se narodí to malé nebudu se jí moct věnovat už vůbec ne tolik co do teď (je dost náročná na věnování se, moc se sama nevyhraje). Známí mi kladou na srdce at do školky chodí nebo se zblázním se dvěma dětma. Někteří příbuzní zase říkají jaká je to chudinka že musí chodit do školky. Nevím co mám dělat ale spíš se přikláním k tomu ji ze školky stáhnout a jít buď v lednu nebo další září. Co myslíte vy? A nemůže to být nějaká diagnoza, že to až tak těžko zvládá. Děkuji vám předem za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 19:53

Pokud je možnost a že u Vás je na školku bych se vykašlala. Osobně mi víc vyhovovalo dvě děti doma, než odvádět do školky, běžet do školky a atd. Syn školku zbožňoval (brečel v jím jen jednou, první den, že musí domů) a já chodila dva dny v týdnu do práce tak tam byl. Kdyby se mu nelíbilo, byl by doma. Dceři v té době bylo teda 1,5 a byla jsem vždy ráda, když jsme si pro něj došly a mohli si hrát spolu.

Meaculpa
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.09.18 20:04

Ja bych zkusila az leden. Taky jsme to meli obdobne. Ja pred porodem, holka v 2,5 nastup v zari - plakala, nechtela tam, ucitelce na rukach. Po 4 dnech jsme to vzdala (proc nas vsechny trapit) a mala sla v lednu. A naprosto bez problemu, chodi rada, ma tam kamaradky. Tech par mesicu udela hodne. Navic jak pise @Aspera nechtelo by se mi s malym litat tam a zpet. Kdyz jeste nebude nastavenej rezim. Navic sestinedeli a skolkoky nemoci? Br… 8o

Janatans
Kecalka 103 příspěvků 17.09.18 20:04

Osobně bych v téhle situaci nechala dceru doma. Dceři budou tři roky teď v prosinci, synovi je deset měsíců, dceru jsem do školky nepřihlašovala, ani mne to nenapadlo, když jsem doma. Někdy je to sice náročnější (syn je nedonošený, celkově dýl trvá, než si zvykne na změnu), ale ve výsledku jsem moc ráda, že mám oba doma. Nemusím nikam lítat, zařídíme si den vždy podle toho, jaká je nálada. Když to jde, věnuji se jen dceři, čteme si, malujeme temperami nebo si jen tak hrajeme, zpočátku mimčo stejně skoro pořád spí, tak ta změna není zas až taková. Teď je to o něco horší, ale malá si sama ráda zaleze jinam, aby měla klid, takže se dost naučila i hrát si sama. O brášku ráda pečuje, zkouší ho zapojit ho do her, je sranda je pozorovat :) Pokud není dcera ze školky nadšená, využijte toho, že můžete být doma, není kam spěchat.

Petája
Kecalka 446 příspěvků 17.09.18 20:05

Jeeee, jako by jste psala o mem starsim synovi. Ted mu bude 5 let a zacal chodit skoro ve 3 a pul letech. Zacatky byly desive a odehravalo se presne to, co popisujete u vasi dcerky. Kluk mel ze skolky ze zacatku pekne trauma, protoze byl zvykly jen se mnou a dost fixovany. Taky jsme byli dost nemoci a zacinali porad odznova. Moje rada - VYDRZET A NORMALNE DO SKOLKY DAVAT. Vsechno to postupne odezni, u nas pak byly sceny hlavne rano, musela jsem ho do skolky doslova donest a pani ucitelka hned za mnou zamykala, jinak by prchnul. A zadne dlouhe louceni a litovani, dat pusu, rict odpoledne prijdu a odejit. Ja se vzdycky hroutila az za rohem. No a pak to postupne ustavalo a jak jsem zmizela z oci, byl uplne normalni. Dnes uz je to jen ,,mamo cau", o pusu si kolikrat musim rict. Zacala jsem pak davat dopoledne normalne pondeli - patek a bylo to podle me lepsi. V tu dobu jsem take byla tehotna s druhym synem a opravdu, oddychnes si, kdyz se za malou zaklapnou dvere. My mame teda jeste zvirata a kazdy den varim, ale je to znat, kdyz jsou doma oba, moc toho neudelam. A mala si najde ve skolce kamaradky a mnohem vice si vyhraje, hodne se nauci, za me skolka urcite ano…
Ale samozrejme se tady najdou ,,suprmatky", ktere mimino, jeho sourozence, domacnost a hospodarku zvladaji s prstem v nose a budou tvrdit, jaka jste krkavci matka, ze davate malou do skolky, aby jste si trochu odpocinula, proti temto ,,kecum" musite byt imunni…
Drzim palecky, mala to zvladne, uvidite…chce to jen cas… :kytka:

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21089 příspěvků 1 inzerát 17.09.18 20:11
@Meaculpa píše:
Ja bych zkusila az leden. Taky jsme to meli obdobne. Ja pred porodem, holka v 2,5 nastup v zari - plakala, nechtela tam, ucitelce na rukach. Po 4 dnech jsme to vzdala (proc nas vsechny trapit) a mala sla v lednu. A naprosto bez problemu, chodi rada, ma tam kamaradky. Tech par mesicu udela hodne. Navic jak pise @Aspera nechtelo by se mi s malym litat tam a zpet. Kdyz jeste nebude nastavenej rezim. Navic sestinedeli a skolkoky nemoci? Br… 8o

Přesně tak, nemoci k tomu a že letos řádí nějak brzo. A ono malé mimčo nemusí být tak náročné a může vydržet spát v kočárku na hřišti atd.

axelina
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 3 inzeráty 17.09.18 20:11

@Mirenka88 nechala bych ji letos doma a od pristiho roku na celý den skolka. letos pro tebe bude pohoda že nebudes muset tahat nikam mimino, nebudes muset vstavat pokaždý na čas a chystat obě děti pak zas do školky na čas atd.. nechala bych ji letos doma. s tim že od září na celý dny do školky . nejhorší je brat deti po obede protože si tam nemaji čas najit kamarady a ty nic neudelas. dopoledne hrozne rychle uteče.

Uživatel je onlinehalflive
Stálice 70 příspěvků 6 inzerátů 17.09.18 20:21

Pokud jste doma,tak byxh dite ktere je evidentne citlive a nedozrale zbytecne nenervovala neni kam spechat

a12
Vesmírná mluvilka 32867 příspěvků 17.09.18 20:24

My jsme to minuly rok meli podobne, zacatkem zari jsem mela termin porodu, synovi byly 3a 4mesice.. Prvni dny jeste jaks taks.. Pak uz brecel doma ze nechce do skolky, potom se narodilo druhy a to bylo jeste horsi, to uz vubec do skolky nechtel, brecel uz vecer ze nechce do skolky, rano jsme ho nemohli dostat z domu, pak z auta.. Ve skolce se drzel futer a ze tam nepujde..
V noci mel desy, probudil se kopal nohama, mlatil ruka, neco vykrikoval..
Dali jsme si termin do konce rijna, nezlepsilo se to tak jsme ho stahli.. Nema to cenu trapili jsme de vsichni on brecel, byl jak hromadka nestesti, ja z toho taky byla spatna, nikoho nas to vodeni do skolky nebavilo..
No puvodne jsme to taky nechali otevreny ze treba po novym roce.. Ale nakonec jsme ho dali az ted zari a jsem za to hrozne rada, ze jsme to udelali.. Uz tak nejak vedel do ceho jde ale taky je o ten rok starsi, do skolky se tesi, rano vstava bez problemu a honem, honem ja uz chci do skolky, ve skolce je mazak, rika malym detem at nebreci, ze mama prijde :mrgreen:
Ja jsem hodne z okoli slysela at neustupujem, ze uz ho do skolky nikdy nedostanu, ze to musime vydret..
Za me blbost a jsem rada, ze jsme ho stahli..

Taciras
Extra třída :D 11127 příspěvků 17.09.18 20:31

Ahoj, za mě bych dítě ve tvé situaci do školky nedávala. Jednak sama vidíš, že dítku se moc nechce a jednak čekáš miminko a děti ze školky tahají jeden bacil za druhým, pamatuju si měsíce, kdy jsem byla v práci 5× za ten měsíc a to jen proto, že ostatní doma byli zdraví, já něco přecházela.
Navíc velmi riskuješ, že se bude cítit odstrčená a narození miminka nebude prožívat jako šťastnou událost. A aby starší dítě žárlilo, to asi nechceš.

My měli nesmírnou kliku, dcera se narodila, když bylo synovi lehce přes dva roky a padli si od začátku do oka, jak ten se o ní staral, a jak jí chodil utišit, když brečela a byl v tom skoro úspěšnější, než já (já jí mohla nosit na rukách, chlácholit, on stačilo, když k ní přišel a pohladil jí a ona na něj koukala a bylo ticho), do dneška jsem nadšená, jak se mají rádi. Synek šel do školky tedy ve třech letech, ale bylo to na jeho vlastní žádost (řekl, že tam chce chodit, vysvětlili jsme si, že tam jsou bez maminky a chtěl, tak jsem mu sehnala školku dodatečně, o prázdninách, ještě měli místo), ale to chodil stylem, že když nechtěl, tak nemusel a když chtěl, tak chodil jen na dopoledne. Prakticky to vypadalo tak, že chodil tak 4× týdně na dopoledne a já s dcerou jsme ho po obědě vyzvedly. Myslím si ale, že kdyby nechtěl sám, mohl by to v té době vnímat celkem jako křivdu, že on musí a sestřička je doma.

Co se týče „zbláznění se se dvěma dětma“, tam bych řekla, že to dost přehání. Vaříš pro jedno nebo pro dvě, to už je jedno. Práce navíc s miminem je, že tomu to rozmixuješ. Zabaví se hodně rychle sami, mimino zdaleka tolik nevyžaduje matku, když si poblíž hraje starší dítě, protože se něco děje a to něco je zajímavé. Staršího jsem musela mít pořád na ruce, protože se nudil a dával to najevo. Mladší se fakt zabavila už jen tím, že si v pokoji starší posunoval vláčky. Jasně, musíš na ně pořád vidět, aby starší dítko mladšímu neublížilo, ale to stačí, když je máš ve stejné místnosti, ale něco při tom klidně můžeš dělat. Jediné složitější období bylo, když malá začala lézt a synkovi jeho výtvory bourat, tak jsme mu je dali na stůl, kam malá ještě nemohla (on ano) a byl klid. Když poporostla, že by se tam už dostala, tak zas už byla ve věku, kdy stavěli spolu. Fakt bych si na tvém místě dítko doma zatím nechala, nejnáročnější období s mrňousem bude tak za ten rok a to už tvé starší třeba bude chtít do kolektivu samo.

terinka4444
Hvězda diskuse 68376 příspěvků 17.09.18 20:32

Hele ne, dítě si nemusí zvyknout. Má to štěstí, že může být s tebou doma. Hurá, do školky může jít, až bude chtít, teď je malá a nechce, tak ji nech s tebou doma. Moje děti nebyly ve třech na školku připravené, ve čtyřech už jo, těšily se, chtěly, od prvního dne s úsměvem a školku měly rády. Takže já na tvém místě bych si ji nechala doma, rozhodně jí chůdě nezvykala někam, kde pláče a byla ráda, že jsem těhotná a ona do školky nemusí.

terinka4444
Hvězda diskuse 68376 příspěvků 17.09.18 20:36
@axelina píše:
@Mirenka88 nechala bych ji letos doma a od pristiho roku na celý den skolka. letos pro tebe bude pohoda že nebudes muset tahat nikam mimino, nebudes muset vstavat pokaždý na čas a chystat obě děti pak zas do školky na čas atd.. nechala bych ji letos doma. s tim že od září na celý dny do školky . nejhorší je brat deti po obede protože si tam nemaji čas najit kamarady a ty nic neudelas. dopoledne hrozne rychle uteče.

bože, větší blbost jsem neslyšela. Je hrůzné, šoupat děto do školky na celý den, když to není nezbytné, odpoledne si fakt žádné kamarády navíc oproti dopoledni neudělají. Právě že aktivity a hraní si s kamarády a tvoření a běhání po venku je dopoledne, po obědě se spí a pak se jen čeká, až si pro děti přijdou rodiče. A děti dobře snáší dopoledne, to spaní už dost z nich snáší hůř. Nechápu, proč by někdo, kdo je doma, měl šoupat dítě na celá den do školky, to se nešoupou ani školní děti, pokud to není nezbytně nutné.

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 17.09.18 20:44

Kdyz budes doma s mladsim sourozencem,tak co resis? Nech si ji jeste doma ne? Ono to strasne utece a deti vyrostou. A uz se ta jejich detska roztomilost nikdy nevrati…

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 17.09.18 20:51

@axelina :mrgreen: :mrgreen: myslíš že dopoledne si tam nehrají? U nás dost dětí odchází po obědě. Pak jsou všichni v jedné třídě. Proč rvát dítě na celý den když bude máma se sourozencem doma :? Malá chodí ted 3tí rok a do oběda a je spokojená. Hlavně to ležení po obědě by tam nedávala a odpoledne je jen hlídají, to už jí školka nic nedá ;)

kruel
Kecalka 300 příspěvků 17.09.18 20:53

Nechala bych si ji doma… Přesně jak píšou holky už kvůli nemocem co ti bude tahat že školky a v zimě s vypravováním je to zbytecne složité. Třeba se s tebou nudit doma nebude a bude pomáhat s miminkem ;) ale i Kdyby ne furt lepší tohle než aby byla ve školce když nemusí… Uživej si to s ní doma pač to strašně rychle uteče :srdce: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >