Reklama

Osmileté gymnázium, náročnost, příprava na přijímačky, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3421 příspěvků 18.09.18 15:42
Osmileté gymnázium, zkušenosti

Ahoj, chci se prosím zeptat jestli někdo máte dítě na osmiletém gymnáziu a jestli je to hodně náročné…syn je v páté třídě a pořád nevíme jestli ho na gympl dát nebo ne.Ma dvojku z českého jazyka a moc se tedy učit nechce, tak nevím jak by pak zvládal na gymplu. A co přijímačky? Připravovali jste se hodně? Moc děkuji za informace. Hezky den

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 18.09.18 16:02

Zkus s ním udělat pár Cermat testů a uvidíš. Starší je už v septimě, mladší se vloni nedostal. Hlásilo se přes 200 dětí a brali 30, připravoval se 3 měsíce, na prvním stupni měl samý. Bodově se do první 30ky nedostal, ale brali jsme to jako dobrou zkušenost. Kdyby nic jiného tak ta tříměsíční přípravka na gymplu mu hodně dala.

ivašot.
Kelišová 6409 příspěvků 18.09.18 16:04

Dcera je v kvartě osmiletého gymnázia. Já jsem přestupu na gympl vůbec nefandila, ale dcera o to stála a chtěla to zkusit - upřímně jsem doufala, že se nedostane (kvůli náročnosti, dojíždění, poměrně obtížně zapadá do kolektivu…) Chodila na přípravné kurzy na jeden z vybraných gymplů. Nakonec se paradoxně dostala na gympl, kde na přípravu nechodila.
Fakt jsme z toho měla docela strach, ale zvládá to naprosto v pohodě. Byla tedy hodně svědomitá a zvyklá se učit už na základce. Při gymplu ještě závodně tancuje - 3× týdně trénink a dá se to.
Určitě jsou náročnější školy než ta její, ale já to považuju za optimální - trochu jako kvalitnější základka. Když vidím, jak vypadá druhý stupeň na naší „vesnické“ základce, tak jsem ráda, že si přestup před 4 lety prosadila.

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 18.09.18 16:05

Já na viceletem gymnáziu učím a nepřijde mi to z pozice učitele tolik náročné, určitě se po dětech chce o něco více než na základní škole, ale nic strašneho… výhodou je, že se tam lépe učí, protože většina dětí se učit chce a má o vzdělání zájem.. jinak mnohým staci dávat ve škole pozor a doma už se tolik učit nemusí

_-Nickname-_
Povídálka 17 příspěvků 18.09.18 16:06

Jestli se učit nechce, přestaňte s veškerou agitou. Nijak ho nepřesvědčujte a netlačte na něj. Klukoi není pět let a není úplně blbý, sám si vybere, co za školu chce a kolik snahy do ní hodlá položit.
Jinak složitost samozřejmě závisí na tom, na který gympl jde. Je ale jasné, že obecně je to o dost složitější, než na ZŠ.

Murka
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 18.09.18 16:10

Teď to také řešíme. Dcera v páté třídě, samé jedničky, pečlivá, spolehlivá. Ona sama neví, jestli chce na gympl, já jsem proti, manžel a bio otec by chtěli, aby na gympl šla. Za dva týdny se jdeme poradit ke školní psycholožce, pak máme ještě schůzku s třídní učitelkou (holku učí od první třídy, zná ji). Já se bojím toho, že na základce je premiantkou a na gymplu bude třeba jen průměr. Navíc se hůře adaptuje, dlouho ji trvá, než zapadne do kolektivu.

ivašot.
Kelišová 6409 příspěvků 18.09.18 16:12
@Murka píše:
Teď to také řešíme. Dcera v páté třídě, samé jedničky, pečlivá, spolehlivá. Ona sama neví, jestli chce na gympl, já jsem proti, manžel a bio otec by chtěli, aby na gympl šla. Za dva týdny se jdeme poradit ke školní psycholožce, pak máme ještě schůzku s třídní učitelkou (holku učí od první třídy, zná ji). Já se bojím toho, že na základce je premiantkou a na gymplu bude třeba jen průměr. Navíc se hůře adaptuje, dlouho ji trvá, než zapadne do kolektivu.

Naše holka byla to samé. Nakonec na gymplu zapadla daleko lépe, než ve třídě na základce, kde se všichni znali už od školky :nevim: .

sediza
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 18.09.18 16:17
@Murka píše:

Já jsem taky chodila na víceleté gymnázium. Měla jsem trojky, ve třídě jsem byla mezi nejhoršími, učení mne moc nebavilo, ale děkuji bohu (a rodičům), že mě dali na gymnázium, protože nebýt toho, asi bych se chytla nějakých méně chytrých spolužaček…a nebyla bych tam, kde jsem teď. Z gymplu jsme šli na VŠ prostě všichni. Dneska mám dva tituly, super práci. Na základce bylo i pár chytřejších spolužáků. Ale ti, co nešli na gympl ani z devítky nedopadly zdaleka tak dobře, jako gymnazisti.

debra.morgan
Závislačka 3552 příspěvků 18.09.18 16:20

já se přiznám, na gympl jsem chodila, ale nechci, aby tam mí děti chodili :nevim: :oops: … doufám, že nebudou chtít…

elibro
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 18.09.18 16:28

Za všechny, co „špatně zapadali do kolektivu“: mnohé z nás osmiletý gympl zachránil. Byla nás tam parta takových, a každá odjinud. A ten strach, že z premiantů bude průměr? Ono to o něco složitější sice je, ale zas takové peklo to není. Navíc se ocitnete v prostředí, kde naučit se na test je normální. Nadto mít dvojku mezi chytrými spolužáky dá do života o něco víc, než líně proplouvat s jedničkami bez snahy.

sediza
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 18.09.18 18:58

Ještě mne napadlo, že moje kamarádka byla na střední škole taky nejlepší ze třídy. Samé jedničky…na gymnázium ale nechodila. A vzhledem k tomu, že jsou teď státní maturity, tak u maturity z matematiky neuspěla a opakuje ročník. Možná, kdyby chodila na gymnázium, tak by třeba měla trojky, ale maturitu by udělala. Výsledky gymnázií jsou v úspěšnosti složení maturity úplně jinde než ostatní střední školy…

Leandre
Nováček 3 příspěvky 19.09.18 08:14

Ahoj, já bych se poradila i s učiteli. My to také řešíme, syn je v 5. třídě, učí se dobře, mají tedy ve třídě dobrý kolektiv, ale je nám jasné, že se to změní. Na druhý stupeň je doplní dětmi s další obce a ten původní kolektiv se rozpadne. A syn třeba má problém, že nemá rád ty, co školu flákají a nemají zájem číst, dozvídat se nové věci, což je případ jejich paralelní třídy. My jsme tedy již byli na testech od Centra nadání, kteří dělají testy (myslím že je to test rozumových schopností), kdy děti vyplňují asi 250 otázek a vyjde jim, na co jsou zaměřené. Syn má třeba rád matematiku, ale jde mu dobře i čeština a angličtina a v testech vyšlo, že má dobré logické uvažování, prostorovou orientaci, ale i jazykovou část a slovní zásobu. Přemýšleli jsem, zda ho dát na matematický gympl a spíše nám doporučili, že ho máme dát na všeobecný a že se uvidí, jak se bude profilovat a třeba nám také doporučili, že ho máme na gympl dostat.

Losse
Kecalka 199 příspěvků 19.09.18 11:06

@ivašot. Ahojky, můžu se jen zeptat, kde dcera chodila do přípravky? Moc děkuji :mavam:
A kde nakonec chodí? Jestli se můžu zeptat…

Losse
Kecalka 199 příspěvků 19.09.18 11:08

@Ijen Ahojky, taly bych se ráda zeptala na přípravku, kde syn chodil? Zrovna to řešíme…děkuji a pěkný den

Titty
Echt Kelišová 8103 příspěvků 19.09.18 11:19

@Losse jestli jsi z Prahy nebo okolí, výborné jsou Zkoušky nanečisto, gymnázium Na Zatlance:

https://www.zkousky-nanecisto.cz/

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >