Reklama

Dcera nechce chodit do školky.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:42
Školka - problém

Ahoj, snad mi tu někdo poradíte. Dcera bude mít za pár týdnů čtyři roky. Teď od září nastoupila do školky. Jenže je v té nejnižší třídě, kde jsou 2-3 leté děti. Je tam nejstarší. Dennodenně ráno řev, že tam nechce, že se bojí a nudí se tam. Což se ani nedivím, že se nudí, protože to, co se tam učí ty dvouleté a celkově ty hry pro prťata má už dávno za sebou a nebaví jí to. Nechce se tak ani účastnit společných aktivit, takže dennodenně slyším od učitelky, že nespolupracuje. Tak nějak jsem si i všimla, že asi nemá ani žádného kamaráda, protože ty mrňouskové v šatně si všímají sami sebe navzájem, ale dcery vůbec. Ani ahoj jí nikdo neřekne. A když se ptám s kým si hrála, tak řekne, že sama a za celou dobu nepromluvila o žádném dítěti, jen o učitelce. Už to došlo tak daleko, že mě celé dny prosí se slzičkama a strachem v očích, že chce zůstat doma. Jak byla samostatná a hrála si doma sama, tak teď mě odmítá pustit i na záchod, hned brečí a letí za mnou, nikdy se mnou nechtěla spát a najednou uprostřed noci přijde, přilepí se na mě a spinká tak se mnou do rána, než zase začne plakat, že do školky nechce, ve školce je jen do oběda a denně si jí přebírám ubrečenou a jen poslouchám jak nespolupracuje, brečí, že chce za mnou, to nedělá, to nechce dělat… Ráno jí ode mě musí rvát, protože brečí a natahuje na mě ruce a já skoro se slzami v očích rychle pádím pryč. Přitom je tam několik dalších tříd kde jsou děti dle věku, takže nechápu, proč není mezi dětmi 3-4 třeba. Přitom i venku vyhledává dětí věkově k sobě kolem těch 4 let, s těmi si krásně hraje a těch mrňousků kolem 2 necelých 3 let si ani nevšimne a teď je s nimi ve třídě. Já vůbec nevím co dělat. Chci, aby chodila do školky, byla s dětmi, zažila i jiné věci, než jen to co zažívá s rodiči a já upřímně ty 4 hodiny denně také potřebuji. Vůbec nevím co dělat…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

misuled
Kecalka 394 příspěvků 20.09.18 21:47

A prerazeni ke starsim detem jste neresili nebo neni mozne? To mi prijde jako logickej prvni krok.

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.09.18 21:48

Podle mě to ale neni dětma a jejich věkem ale tim že dcera školku nedává prostě :nevim: kolik je tam těch dvouletých? Moc ne předpokládám, kdyz tam jen brečí tak by podle mě brečela i v kterekoliv jine třidě s jinýma dětma.Možná neni na školku připravená je to individuálni,něk­teré děto to zvladnou brzy(ve 2,5letech) některé to nedavaji ani v těch 4letech no…

Příspěvek upraven 20.09.18 v 21:50

Medičkaa
Kecalka 106 příspěvků 7 inzerátů 20.09.18 21:50

A zkoušela jste se ve školce domluvit jestli by nemohla do jiné třídy? nebo i skusit změnit školku? nemohla by chodit někam kde má třeba nějakého kamaráda? třeba by to pomohlo kdyby tam měla parťáka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:51

@niki V těch prvků je tam víc než půlka. Tak nějak k ní jsem tam viděla jen dva kluky, holčičky jen malinké

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 20.09.18 21:51

Jednak nechápu, jak jsi se mohla dostat k údajům o datu narození ostatních dětí, že tak přesně víš, jak staré jsou. Tvojí dceři jsou aktuálně 3 roky, do školky chodí poprvé, učitelky ji od tebe musí rvát, ona tam brečí a odmítá se zapojit. A ty z toho uděláš jednoznačný závěr, že prťata ji nudí a hry pro tříleté děti má ona už dávno za sebou a proto ty problémy.
Já z toho teda čtu: do školky chodí skoro čtyřletá holčička, která přestože v daném oddělení patří mezi ty starší, tak chodí do školky s brekem, odmítá se zapojit a nedokáže komunikovat s ostatními dětmi.
Dej jí čas na adaptaci, ale věkovou skladbou dětí (kam dcera zapadá taky) a obsahem činností to podle mě opravdu nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:52

@Medičkaa uvažuju o tom, že zajdu za ředitelkou a zkusím se s ní domluvit, ale nevím, jestli v té vyšší třídě bude místo

Mallorka
Závislačka 2996 příspěvků 20.09.18 21:53

Nejde zkusit jinou školku nebo třídu?

Naše školka má děti namichane různým vekem. Reditelka zastava názor, ze mladší se od starsich učí a lecos odkoukaji a starší zase toleranci k mladsim a ještě jim pomahaji s oblékáním. Dcerku chapu. Můj syn 3.5 roku má rád starší děti, je chytrý, zvidavy, pěkně mluvi a víc si s nimi rozumi. Má rád, když ho vedou ke hře. S malyma by taky nebyl
spokojeny…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:56

@zrcadlo zaprvé mi to řekla učitelka, že převážně tam jsou děti 2-3 roky a i ta třída má kategorii 2-3 roky na stránkách. Jo, teď má 3, ale za pár týdnů bude mít 4. Takže 3/4 školního roku tam bude jako čtyřletá. Jsou tam čerstvý dvouleťáci, pak třeba 2 a půl a pár dětí co měli 3 roky nedávno. Se i bavím v šatně s maminkama, tak i ty mi řekly věk dětí nebo jsem slyšela, jak se baví mezi sebou nebo s učitelkou.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 20.09.18 21:57

Se synem jsem to měla dost podobně. Byli mu 3 roky když nastoupil a dali ho taky do nejnižší třídy. Brečel mi, no dělal scény jak ty popisuje. Ani já ani manžel jsme nechápali proč dali samostatné dítě do třídy kde půlka dětí nosí pleny (přeháním, ale byly tam takové). Naštěstí u nás šel udělat přestup do vyšší třídy se kterou zůstal. Zdráhalo se vedení školky, nechtělo se jim ho přeřazovat, prý že naruší kolektiv (to se nestalo). Ale po hodně stížnostech nakonec povolili. My jsme neměli možnost dát ho do jiné, v té době jsme bydleli na malém městě a byla tu jen jedna školka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 21:58

@Mallorka tak v té naší ředitelka zastává názor, že děti musí být dle věku, ať ty mladší nebrzdí ty starší, protože mají tendenci nevěnovat se aktivitám úměrným jejich věku a pomáhají těm menším.

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 21:58

@niki V přesně tak to vidím i já. Pokud by to dávala, třeba by se o mladší děti ,,starala", pomáhala učitelce. Pochybuju, že jí budou chtít přiřadit, když neví, jestli u těch starších nebude taky brečet a nespolupracovat. Tam jsou už šikovné děti a ten průběh je tam taky naprosto jiný, vidím to u nás. Jedno dítě mám u malochů, jedno ve starších a je to úplně něco jiného, od děti se očekávají naprosto jiné samozřejmosti.

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.09.18 22:00

Taky si myslim že se nenudi ale nezvlada to spiš, a vy jste usoudila že je to pro ni nuda, ja si zas naopak myslim že někdy je kepši dat ditě do školky dřive, jak uz ma čtyři s doteď byla jen doma s vami tak je to mnohem težší ta adaptace.Muj syn ma 2,5roku ok dvou let chodil na par hodin do soukromych jesli, pak jsme zkusili, dopoledne, cely den atd, pomalu začinat zvykat. Teďv zaři nastoupil do školky a prvni den byl ještě naštvany že ho beru po o domu, ze tam chce spinkat. A je ve smišene tride od 2,5-6let a vsechny deti se spolu bavi a hraji si normalne. Starsi ho nadsene rano vitaji tak myslim ze vek neni problem

Mallorka
Závislačka 2996 příspěvků 20.09.18 22:06
@Anonymní píše:
@Mallorka tak v té naší ředitelka zastává názor, že děti musí být dle věku, ať ty mladší nebrzdí ty starší, protože mají tendenci nevěnovat se aktivitám úměrným jejich věku a pomáhají těm menším.

Každý má jiný nazor. Mně se líbí ten náš model. Máme 10 nových děti a nebrecelo ani jedno pri nástupu a nebreci doteď. :lol: a ty starší děti se k těm malým chovaji hezký.

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 20.09.18 22:07
@Anonymní píše:
@zrcadlo zaprvé mi to řekla učitelka, že převážně tam jsou děti 2-3 roky a i ta třída má kategorii 2-3 roky na stránkách. Jo, teď má 3, ale za pár týdnů bude mít 4. Takže 3/4 školního roku tam bude jako čtyřletá. Jsou tam čerstvý dvouleťáci, pak třeba 2 a půl a pár dětí co měli 3 roky nedávno. Se i bavím v šatně s maminkama, tak i ty mi řekly věk dětí nebo jsem slyšela, jak se baví mezi sebou nebo s učitelkou.

Ale někdo být nejstarší musí, jí budou 4 za pár týdnů, dalšímu dítěti o týden později, dalšímu o další dva týdny později, takhle to prostě je a bude. Co se aktivit a činností týče, tak opravdu nechápu, co tak hrozného dělají děti 2-3 roky, co by tvou tříletou (za pár týdnů čtyřletou) mohlo tak k smrti nudit a být pod její úroveň. 80% hraček z nejmenší třídy naší školky (děti 2-4 roky) je stejných jako ve školní družině, kam chodí děti 6-9 let a s hračkami a stavebnicemi si hrajou taky (např. seva, lego, magnetická stavebnice, pexesa, domino, kuchyňka a plastové ovoce a nádobí, kočárek s panenkama atd.)
Nedělej z dcery chudáčky, který nedostal podmínky pro zvládnutí školky, protože tím jen házíš problém na to okolí. Problém je v první řadě v ní, prostě zatím školku nezvládá, za pár týdnů může být učitelky pravá ruka a být spokojená.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >