Zvýšená glukóza 5,3

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Staworowski
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 06.01.18 18:10
Zvýšená glukóza 5,3

Ahoj holky, mám po testu na glukózu respektive nemám, kvůli hodnotě 5,3 nalačno mi test neudělali. Dne nové normy musí být hodnota nalačno do 5,1 přitom ještě před 2 lety byla do 5,6. Moje dr mi řekla že mám držet dietu a vynechat sladký, nic extra bližšího. Do poradny me neposlala, že to mám jen lehce zvýšené. Nemám glukózometr takže si to nemůžu nijak hlídat. Má někdo podobnou zkušenost??

Reakce:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 06.01.18 18:22

Ty jsi těhotná, nebo jak a ma se jednat o tehotensky diabetes? Protoze normalni glykemie je stale do 5,6 mmol/l. A glukometr si koupis v kazdych zdravotnickych potřebách, nebo v eshopu za par stovek.

baal7513
Kecalka 129 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 18:40

Pokud jsi těhotná, tak bych se raději na diabetologii objednala. Já měla hodnotu 5,1 a řešilo se to dost. Lepší být sledována a měřit se glukometrem než rodit petikilove nemocné miminko ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 7875 příspěvků 06.01.18 18:53

@Staworowski

Ahoj,

já měla 5,6 a protože se doktorce nezdála, tak jsme probraly předchozí den. A zjistily jsme, že to bylo stresem. Za týden jsem šla znovu a už vše bylo v pořádku. Domluvila bych se na opakování testu, hodnotu navyšuje třeba hodně ananas aj.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 06.01.18 19:48

Ano jsem 26+3, taky jsem čekala že mě na test pošlou znovu, ale Dr mi řekla že ne, že mám držet dietu. Že mi na další kontrole (za 3tydny) vezme krev a bude mě sledovat… No ale tak 3tydny nevím nic ze…rikala mi že to není žádná hrůza, ale co čtu v různých diskuzích tak mi to přijde závažné. Co se týče testu, měla jsem posledni dny dost stres, taky mě napadlo, že to s tím může souviset.

baal7513
Kecalka 129 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 20:52

@Staworowski mně přímo diabetolog řekl, že kdybych těhotenskou cukrovku neměla, tak bych ani po sladkém či „ze stresu“ mít vyšší hodnotu neměla mít. Pokud mám, tak to prostě je těhotenská cukrovka. A s přibývajícími tt se to zhoršuje, ta kompenzace. Opravdu doporučuju si alespon pořídit glukometr domů a měřit si kontrolně sama hodinu po jídle..uvidíš, jak jsi na tom a případně by jsi to mohla řešit..:-)

Staworowski
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 06.01.18 21:49

@baal7513 ano určitě si ho pořídím a budu to hlídat, nerada bych ohrozila mimčo…akorat si musím někde najít jaké bych měla mít hodnoty a jak dlouho po jídle se to měří

baal7513
Kecalka 129 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 22:10
@Staworowski píše:
@baal7513 ano určitě si ho pořídím a budu to hlídat, nerada bych ohrozila mimčo…akorat si musím někde najít jaké bych měla mít hodnoty a jak dlouho po jídle se to měří

Měří se přesně hodinu po jídle, hodnota by měla být do 7,8,nalacno do 5,1. Na lačnou glykemii funguje jist druhou večeři, kde je dost bílkovin a hlavně nehladovet. Také pozor na skrytý cukr třeba v pečivu(tmavé obarvene karamelem), šunce. Mrkni se na: tehotenska cukrovka.cz. A dobrý tip, co mě fungovalo, pokud chceš hresit, třeba si dát malinko sladkého, či jen sacharidy, potřeba je to jist v kombinaci s bilkovinami a nebo něčím tučným. Tzn třeba zapít mlékem, nebo obědy jist vždy s masem. Hodně štěstí ☺

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >