Zvýšená slinivost v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.09 20:21
Zvýšená slinivost

Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost se zvýšenou slinivostí v těhotenství? Já mám celodenní nutkání plivat a plivat..je to fakt děs :cry: . Neexistuje neco, jak to zmírnit? Už mám vydřené (nebo jak to napsat) horní patro, jak pořád plivu do umyvadla.. :oops: A mám to i po jídle, po pití, prostě se dá říct, že pořád. Moc děkuji za každou radu či reakci. Jsem v 13tt.

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.09 08:56

Ahoj,
asi Tě moc nepotěším. Já slintala o 106, dělali jsme si s manželem srandu, že jsem jak bernardýn :roll:
No a když jsem to říkala MUDř, tak prý jsem na tom ještě dobře, protože měla v poradně maminu, která si musela nosit plínu u pusy… a neporadila mi nic. Nevím, jestli na to fakt nic není nebo jestli moje paní doktorka neřeší řešitelné.
Držím pěsti ať je slintání přechodné :wink:
 Tereza

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 29.05.09 09:51

Správně se to nazývá ptyalismus a občas to může vést až k dehydrataci organismu, ale v každém případě je to pěkná otrava. Pokud bys chtěla zkusit homeopatika tak zkus lék IPECACUANHA, nebo zkráceně Ipeca v ředění 5CH tak 3× děnně a uvidíš jestli ti to pomůže. Těch léků je víc, ale tenhle je nejčastěji používaný.

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.09 10:09

Moc děkuji, hned se po tom léku poohlídnu. Jestli to nepřejde, tak to zkusím i zmínit na další kontrole (až za 14 dní :( ) Jsem ráda, že toto neprožívám jediná, i když to nikomu nepřeji, je to vážně otrava. Ještě jednou děkuji, páčko

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 29.05.09 10:18

Jj, já taky skoro celé těhu plivala jak starý houmlesák. Zas to má tu výhodu, že díky těm slinám se ti nebudou tolik kazit zuby;-) Tak vydrž, po porodu to přejde.

Lenkae
Kecalka 141 příspěvků 29.05.09 11:09

Taky slintám jako blázen. Momentálně jsem v 17.tt. Já to mám spojené s nevolností, když zvracím tak i slintám. Ze začátku těhu jsem byla schopná vyslintat za celé dopoledne i celý lavor slin. Blee. Při první těhu mě to přešlo s nevolnosti asi kolem 20tt.

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 29.05.09 11:19

Ta Ipeca je jak na slintání tak na to zvracení…Je to takový „blicí“ lék !! :D

Cassienka
Nováček 9 příspěvků 17.01.12 21:48
Zvyšená slinivost

ahoj holk,
nemáte někdo zkušenost s vyšší slinivosti už jako příznak těhotenství? S přítelem se snažíme o mimi..Piju čaj kontryhel,dělám pro to vše a ač nechci dělat unahlene závěry,tak mam divný pocit a právě jsem spozorovala opravdu větší slinivost… :roll: Tak nevím… :oops: Děkuji za rady.. :mavam: :mavam:

Jana F
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 17.01.12 21:52

jé a já už se těšila, jak budu radit ohledně růstu zoubků :mrgreen: . zvýšená slinivost jako příznak těhotenství? nevím, neměla jsem. uvidíme, co na to ostatní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.14 12:53

Ahoj,
chci se jen zeptat zda je nějaký lék na zvýšenou slinivost v těhotenství, Ipeca mi nepomohla. Budu ráda i za nějaké vychytávky (kapesníčky)jsem v 9 týdnu těhotenství, je to horor… První těhotenství jsem přestala slintat 3 dny před porodem, nyní tohle nechci zažívat celé těhotenství, díky za každou radu.

evoníto
Nováček 1 příspěvek 31.01.14 10:52
rada

Našla jsem pro sebe lék na zvýšenou slinivost, ráda se o něj podělím. Takže zjistila jsem, že když piju malý hlt za hltem čisté vody dle toho jak sliny (já tak co 2 minuty) tak mám po starostech, celý den prostě piju, nosím si láhev s vodou se sebou kamkoliv, nikdo si toho nevšímá, všichni mají za to, že prostě jen dodržuji pitný režim a to dodržuji, protože od rána až do noci takto pomaloučku vypiju asi 2 litry vody, takže nehrozí dehydratace organismu. Na víc se po psychické stránce cítím fajn, nebojím se jít do společnosti atd. však kdo zkusil ví o čem to je… :oops: takže zkoušejte tohle a dejte vědět zda vám také obyčejná voda pomohla, držím pěsti.

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 26.01.18 13:57

Nějaké nové zkušenosti se sliněním v těhotenství? Jsme 18.tt, x týdnu jsem problila a zatím co nevolnosti pomalu ustupují. Slintám pořád jako bernardýn. Už si teda nemusim brát do postele ručník. Ale pořáed musim co pár minut odplivávat, když to všehno spolykám je mi opět na zvracení. Dr neřeší, v nemocnici taky ne. Prostě to patří k těhotenství. :roll: Jak píše nahoře evonito, popíjení trochu pomáhá, jenže já mám velký nechutenství a voda mi nejede vůbec, po se mi navaluje. Piju roibos a občas slabý černý čaj, jenže už mí přestavá chutnat i ten roibos, tak já nevim co budu pít. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >