Zvýšený cholesterol

441
20.9.12 12:12

Zvýšený cholesterol

Ahoj,

chtěla bych se poradit, uklidnit, mám zvýšený cholesterol, hodnota 6,17 což teda není úplně málo. Chci se zeptat, máte to některá taky tak? Nevím upřímně z čeho, mám 57 kg a 170 cm, jím normálně, sem tam ujedu, ale nic, že bych se cpala bůčkem :) Beru antikoncepci, ale jaterní testy jsou OK, poraďte co jíst, co by mohlo způsobovat, může za to i stres?

Předem díky za rady, vždycky mi pomůžete a uklidníte :)

Míša

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.9.12 12:17

Já jsem obézní a cholesterol mám ukázkový, sestřička u doktorky mi řekla, že prostě to tak je, někdo je tlustý a má ho v pořádku a hubeňour má vysoký hodnoty i při dietě..i já mám kamarádku, opravdu je jak tyčka, drží už tři roky dietu a cholesterol má pořád vysoký..takže to, že jsi hubená ti nezajistí to, že budeš mít cholesterol v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
Anais
20.9.12 12:20

Ahoj, zkus v lékárně česnekové tablety, jsou pod různýma značkama. Stačí úprava jídelníčku, omezit tučné masa, vajíčka a pokrmy z nich, hlavně taky uzeniny, přidat do stravy víc zeleniny a ovoce. Existuje taky bylinný čaj na snížení cholesterolu, manžel obojí užíval a cca po 1,5 měl výsledky o mnoho lepší. Stačí málo a půjde to :kytka: Manžel je taky štíhlý a hýbe se, tak to chce přemýšlet nad jídlem

• Citovat
  • Nahlásit
3622

Ja mivam taky zvyseny cholesterol, posledni mereni nevim, ale nejvic jsem mela 7,5. Postavu mam normalni 175 cm a 65 kg. Doktor mi pouze doporucil omezit zivocisne tuky, jenze ty obecne moc nejim, takze nevim. Snazim se jist vic cerstve zeleniny. Krom cholesterolu mam od detstvi blby jaterni testy a nikdo mi nerekl jestli to souvisi, ale spis ne. A rodinneho puvodu to nebude, moji rodicove, at se stravuji silene, maji cholesterol v normalu. A stres muze zhorsit cokoliv, u me stres vzdy zhorsi ty jaterky, to vim teda i bez testu, bo mam vzdy zlusti belmo a lidi na me cuci jak na nejakou zloutenkarku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anais

Ahoj, zkus v lékárně česnekové tablety, jsou pod různýma značkama. Stačí úprava jídelníčku, omezit tučné masa, vajíčka a pokrmy z nich, hlavně taky uzeniny, přidat do stravy víc zeleniny a ovoce. Existuje taky bylinný čaj na snížení cholesterolu, manžel obojí užíval a cca po 1,5 měl výsledky o mnoho lepší. Stačí málo a půjde to :kytka: Manžel je taky štíhlý a hýbe se, tak to chce přemýšlet nad jídlem

• Citovat
  • Nahlásit
4961
20.9.12 12:22

Mám to úplně stejně, když zrovna nejsem těhu, tak mám stejnou váhu, jím zdravě i nezdravě, stejně to nemá vliv, asi je to rodový. Pokud nemáš nějaké potíže, tak to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
20.9.12 12:25

Já Ho mám mírně zvýšený cely život. Ať jsem na zdravý dietě nebo zeru jak prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
20.9.12 12:44

Zvýšená hladina cholesterolu může také souviset s některými nemocemi, jako například snížená funkce štítné žlázy, nebo v důsledku ledvinových onemocnění.
Také těhotenství nebo léky na hypertenzi a odvodnění, hormonální antikoncepce, nebo kortikoidy mohou nepříznivě ovlivnit cholesterol v krvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
20.9.12 12:58

Ahojky holky.....to se nedá říct, tak to neřeš, jak to tady kdosi zminuje. Protože, když je zvýšený dost a dlouho, usazuje se v tepnách, potom dochází k zůžení tepny a pak máš daleko vyšší procento k infarktu. A je jedno jestli jde o mladého člověka, nebo o staršího. Já mám tetka zvýšený cholest. v těhotenství. Tak mě mudr. proškolovala .Tak doufám, že jak porodím, tak se to dá do normálu…nikdy jsem to neměla. A je dobré jíst hodně česneku a v lékárně si koupit omega 3 kyseliny. Ta je výborná právě na srdce, cevy a ten cholest. A nejíst masná jídla+smažená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
20.9.12 12:59

Prý to taky nemá smysl měřit, když kojíš, to má taky vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jessamin
11.11.13 13:33

Vysoký chlesterol?

Je cholesterol při hodnotě 7 zvýšený, nebo už vysoký? Přítelovi byl zjištěný a rovnou dostal léky, ale zdá se mi to ještě nízká hodnota na to, aby léky už bral.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2133
11.11.13 13:37

@jessamin Ahoj, já mám pod 7, tuším nejvíc sem měla 6,4 a už je mám taky slíbený. Zatím je neberu proto, že rodím děti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
11.11.13 13:50

Já měla také hodnotu 7.To mi sdělila sestra do telefonu, že mám dojít a že to musím s paní doktorkou pořešit co a jak. Že mi napíše nějaké léky nato. Asi týden nato se měnila doktorka-šla do důchodu a na její místo jsme vyfasovali pana doktora, tak se mi tam moc nechtělo k novému. Tak jsem slyšela, že na cholesterol je dobré brát Lecitin. Tak jsem koupila a brala ho. Pak asi po třech měsících jsem šla k tomu novému panu doktoru a on mi povídá, že je tam nový a že si udělá svoje nové odběry. Pak jsem si došla po týdnu na výsledky a světe div se-já měla uplně vše v pořádku i cholesterol. Takže lecitin je super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31046
11.11.13 13:51

@jessamin Já jsem měla něco málo přes 7 a brala to už jako vysoký, taky jsem dostala léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
11.11.13 13:55

Tet už ho neberu denně, ale tak jednou za týden.
On ten Lecitin obsahuje kyselinu linolovou a ta ten cholesterol v cévách a v krvi rozpouští.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat