Hrad Veveří

Průměrné hodnocení 4.5 bodů.

Máte již zkušenosti? Pomozte ostatním

Parametry

  • Vhodné pro děti
  • Přebalovací koutek
  • Občerstvení v místě
  • Vhodné pro psy

Krásný hrad v okolí brněnské přehrady.

O místě

Brno, okres Brno-město, Jihomoravský kraj

38
12.08.22

Hrad Veveří býval krásným a romantickým místem, ale teď tady bývá hlavně o prázdninách strašně přelidněno. Když už se tady vydáte na výlet, tak spíš ve všední den a mimo prázdniny, to si pak tu romantiku užijete. Parkoviště pod hradem vypadá jako dost velké, ale o prázdninách se naplní už během dopoledne. Když zaparkujete dole, počítejte s docela prudkým stoupáním k hradu. Jde zaparkovat i nahoře přímo u hradu, ale tady toto parkoviště je celkem malé, takže spíš místo neseženete. Když už budete u hradu, tak se běžte projít do okolních lesů, tam je to opravdu krásné.

07.09.21

Moc hezky hrad s výhledem na přehradu :)

42
06.09.21

Ačkoliv jsem kolem Veveří jela nespočet cest nejen z práce a do práce, nikdy mě neomrzel pohled na tento majestátní hrad tyčící se nad Brněnskou přehradou.
Z poničeného hradu se pomalu, ale jistě, zase stává perla jihomoravských památek. Interiér za posledních několik let opravdu prokoukl, jsem zvědavá, co nového při další návštěvě bude zase opraveno ????
Super atmosféru mívají mj. koncerty na nádvoří, kam se ráda vracím.
Procházka k nedalekému mostu přes přehradu taky stojí za to.

05.09.21

Jeli jsme na kole z Bítýšky a super výlet. Jen na kola by mohli být více připraveni, nebylo je pořádně kde zaparkovat …

410
16.08.21

Hrad je hezky, kdyz jsem ho navštívila, bylo možné zakoupit občerstvení, přijít se po venkovní části nebo si zaplatit prohlídku. Krásná možnost jak hrad navštívit je přijet parníkem po Brněnské přehradě.

138
11.08.21

Krásný kamenný hrad. Lze mit 4 různé okruhy prohlídky. Některé je ale nutné rezervovat předem. Občerstvení lze tez zakoupit. Pejsek jen do areálu,dovnitř nesmí. Prebalovaci koutek je taky k dispozici. Krasne strávené dopoledne.

265
10.08.21

Krásny výhled na přehradu…

151
18.07.21

Je nutné mrknout,jestli je zrovna otevřeno. My přijeli a bylo zavřeno…

Výlety v blízkém okolí