Autosedačky do letadla

6024
26.11.14

Dobrý den,

jaké autosedačky jsou možné vzít na palubu letadla? Je někde seznam? Zajímá má kategorie 9-18kg.

Děkuji

Štěpán Rybníček
03.12.14

Dobrý den,
dle sdružení leteckých dopravců IATA je do letadla v kat. 9-18 kg schválená sedačka Römer King Quickfix, bohužel tento model se již nevyrábí, takže ji nejspíše neseženete. Protože jsou v letadlech pouze 2 bodové pásy tak jediná sedačka kat. 9-18 kg která má v současné době uchycení na pásy je model Römer Eclipse: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?… tak ta jde na tel letecký pás připevnit.
Vzhledem k tomu, že v současné době provozuje leteckou přepravu desítky možná stvoky společností, bylo by nejvhodnější se informovat přímo u společnosti, se kterou poletíte, zda je možnost sedačku do letadla vzít, a která je pro jejich společnost homologována( u letadel turistické třídy někdy není možné sedačku použít, protože místo mezi sedadly je menší a sedačka by se nevešla)

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/

V poradně odpovídá

Štěpán Rybníček

Specializace: odborník na dětské autosedačky
Pracoviště: autosedačky

Další otázky z poradny

Jakou autosedačku do BMW X5? Ivi111 Přijato: 23.11.14 Zdpovězeno: 25.11.14 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Peg Perego a Primo ViaggioTri fix Marek 77 Přijato: 22.11.14 Zdpovězeno: 25.11.14 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Tři sedačky do Hyundai Getz - upřesnění stvesme Přijato: 21.11.14 Zdpovězeno: 25.11.14 Odpovídá: Štěpán Rybníček
3 sedačky do Hyunday Getz stvesme Přijato: 18.11.14 Zdpovězeno: 21.11.14 Odpovídá: Štěpán Rybníček
Autosedačka 15-36 kg s isofixem a bezpečnostními pásy LenočK Přijato: 09.11.14 Zdpovězeno: 14.11.14 Odpovídá: Štěpán Rybníček