Co znamená 7T 0D?

13.01.18

Dobrý den,

myslím si, že jsem 2 měsíce těhotná, ale lékař to napsal, jako 7T 0D.

Chci se pro to zeptat, v jakém měsíci vlastně jsem? Nechápu to, každý říká, že se tam přidávají 2 týdny, ale z jakého důvodu? Čili, jak to mám vlastně brát? Jsem v 2. měsíci, či 4.?

Budu ráda za odpověď

Děkuji

MUDr. Jiří Škultéty
15.01.18

Dobrý den,

předpokládám, že Vás lékař vyšetřil utrazvukem, změřil temeno-kostrční vzdálenost (CRL) a podle toho měření plod velikostí odpovídá sedmi týdnům života. Tedy jste ve druhém měsíci (1-4 týdnů první měsíc, 4-8 týdnů druhý měsíc, 8-12 týden třetí měsíc atd…)

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Ovulace 2 měsíce po vysazení antikoncepce Victori.e2 Přijato: 11.01.18 Zdpovězeno: 15.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Violetta a menstruace aja29 Přijato: 10.01.18 Zdpovězeno: 11.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Postkoitální antikoncepce Mája99 Přijato: 09.01.18 Zdpovězeno: 11.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Zapáchající výtok a malé hnědé cucky Iwanka12355 Přijato: 08.01.18 Zdpovězeno: 11.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Jizva po císařském řezu a 2. těhotenství derunka100 Přijato: 06.01.18 Zdpovězeno: 07.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty