Dcera přestala po nemoci jíst
Dobrý den,
domnívám se, že nejde o to, že by dceři jídlo nechutnalo nebo s ním měla jiný problém, ale snaží se o získání vaši pozornosti. Proto si také žádá více mateřského mléka. Jedinou radou je, dceři se více věnovat v době, kdy je to možné a tím ji stále ujišťovat, že se k ní budete vždy po čase jeslí navracet. Jde spíše o zvyk a chce to trpělivost. Hodně dětí na sebe tímto způsobem strhává pozornost. Možná by bylo vhodné poradit se také s dětským psychologem.
Lenka Škovranová
Další otázky z poradny
| Náhlá zelená stolice u dvouměsíčního miminka. | Petra Popovová | Přijato: 29.09.11 | Zdpovězeno: 29.09.11 | Odpovídá: Lenka Škovranová |
|---|---|---|---|---|
| Syn ve čtyřech měsících málo pije | Mirča17 | Přijato: 27.09.11 | Zdpovězeno: 29.09.11 | Odpovídá: Lenka Škovranová |
| Každodenní odmítání čaje | Mirka17 | Přijato: 27.09.11 | Zdpovězeno: 28.09.11 | Odpovídá: Lenka Škovranová |
| Jak odnaučit dítě nočního pití čaje? | VercaV | Přijato: 27.09.11 | Zdpovězeno: 28.09.11 | Odpovídá: Lenka Škovranová |
| Jak odnaučit pití mléka z lahvičky v noci? | Jírová | Přijato: 26.09.11 | Zdpovězeno: 28.09.11 | Odpovídá: Lenka Škovranová |
Moje dcera,
je jí rok a 8 měsíců vždy jedla dobře a hodně. V září začala chodit do jeslí, i tam bylo ze začátku stravování bez problémů. Po 14 dnech onemocněla, zůstala doma pět dní a když se uzdravila, vrátila se do jeslí. Tam přestala chtít jíst, snědla třeba jen dvě lžičky a teď po dalším týdnu odmítá jíst už i doma. Momentálně chce více kojeneckého mléka a za celý den k tomu přidá jen tři až čtyři lžičky jídla. Včera na rodinné oslavě snědla celý krajíc chleba, ale pokradmu mě stále pozorovala, jestli jí nevidím. Co si o tom myslíte?
s pozdravem kamila