Dlouhá doba mezi růstem dalších zoubků
Dobrý den. Prořezávání zubů je dosti individuální, podobně jako třeba doba, kdy dítě začne mluvit. Zjednodušeně platí, že PRŮMĚRNÉ dítě má na konci prvního roku 8 zubů, tedy všechny horní i dolní řezáky. Pokud to potrvá trochu déle, není důvod k obavám. Kdyby se nic nedělo i později, lze se pokusit o rentgenový snímek a případně se doporučuje vyšetřit hormony štítné žlázy. S pozdravem Adam Šíma
MUDr. Jan Stuchlík a MDDr. Adam Šíma
Dentální klinika Jan Stuchlík
Telefon: +420 273 130 160
jan.stuchlik@drstuchlik.cz, adam.sima@drstuchlik.cz
www.drstuchlik.cz
Další otázky z poradny
| Pozdější růst zoubků | NikysekR | Přijato: 25.05.13 | Zdpovězeno: 26.05.13 | Odpovídá: Dentální klinika Jan Stuchlík, kolektiv lékařů |
|---|---|---|---|---|
| Zubní kaz u 2letého | pajinka111 | Přijato: 23.05.13 | Zdpovězeno: 26.05.13 | Odpovídá: Dentální klinika Jan Stuchlík, kolektiv lékařů |
| Pigment na zubech u 6letého | Janča333 | Přijato: 22.05.13 | Zdpovězeno: 23.05.13 | Odpovídá: Dentální klinika Jan Stuchlík, kolektiv lékařů |
| Prášky s fluorem pro 2letou | Moncicak123 | Přijato: 18.05.13 | Zdpovězeno: 20.05.13 | Odpovídá: Dentální klinika Jan Stuchlík, kolektiv lékařů |
| Zánět 4 zubů - nutné trhání? | Vozárová | Přijato: 13.05.13 | Zdpovězeno: 18.05.13 | Odpovídá: Dentální klinika Jan Stuchlík, kolektiv lékařů |
Dobrý den,
10,5měsíčnímu synovi vyrostly v 7 měsících dva zoubky dole a od té doby nic.
Je takto dlouhá prodleva v pořádku?
Moc děkuji.
Monika