Horečka už 9 dní

06.08.24

Dobrý den,

synovi byla před 8 dny zjištěna angína (streptokok), dostal antibiotika, v krku ho už nebolí, ale horečky má stále, většinou 38,5. Má i kašel. Dnes jsme byli na kontrole, CRP 24, krk klidný. Dr. říkal, že dostal i nějakou virózu a máme vyčkat. Ale 9 dní teploty mi přijde už moc. Jinak je vcelku v pohodě. Má 12 let. Je možné mít tak dlouho horečku?

Děkuji.

MUDr.Jiří Havránek
12.08.24

Dobrý den,
pokud i dnes, kdy odpovídám na váš dotaz, přetrvávají významné teploty, může to být potenciálně závažná záležitost.
Pokud máte ke mne důvěru, volejte 606 918 213. Stav se musí co nejrychleji vyřešit.

JH

MUDr. Jiří Havránek

Podívejte se na stránky Nemocnice Slaný »

V poradně odpovídá

Mudr. Jiří Havránek

Specializace: Pediatr
Pracoviště: Nemocnice Slaný

Další otázky z poradny

Vracející se horečky u batolete Luccikus Přijato: 25.07.24 Zdpovězeno: 04.08.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Herpangína a sedmá nemoc Katarinaklas Přijato: 13.07.24 Zdpovězeno: 16.07.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Kombinace vakcíny Infranrix hexa a Hexacima MaminaKa Přijato: 27.06.24 Zdpovězeno: 28.06.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Hemeroid Anonymní Přijato: 26.06.24 Zdpovězeno: 28.06.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Prohýbání u 3m miminka monodie Přijato: 11.06.24 Zdpovězeno: 12.06.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek