MUDr. Jiří Škultéty
Specializace:
Gynekolog
Pracoviště:
JST Medical Pro, s.r.o.
Dobrý den,
rozhoduji se ohledně nitroděložního tělíska - zda vybrat hormonální nebo nehormonální. Jsem sedm měsíců po porodu druhého dítěte a kojím. Osobně bych raději hormonální tělísko, ale prioritou pro mě je vliv na kojené dítě a kojení. Kojila bych ráda ještě asi rok. V příbalovém letáku Mireny jsem se dočetla, že hormony přechází i do mléka. Jaký je Váš názor? Opravdu je to pro dítě neškodné, nebo je po dobu kojení vhodnější nehormonální tělísko?
Moc děkuji za odpověď.
V.