Hormonální antikoncepce a vliv na kojené dítě

31.03.26

Dobrý den,

rozhoduji se ohledně nitroděložního tělíska - zda vybrat hormonální nebo nehormonální. Jsem sedm měsíců po porodu druhého dítěte a kojím. Osobně bych raději hormonální tělísko, ale prioritou pro mě je vliv na kojené dítě a kojení. Kojila bych ráda ještě asi rok. V příbalovém letáku Mireny jsem se dočetla, že hormony přechází i do mléka. Jaký je Váš názor? Opravdu je to pro dítě neškodné, nebo je po dobu kojení vhodnější nehormonální tělísko?

Moc děkuji za odpověď.

V.

MUDr. Jiří Škultéty
01.04.26

Dobrý den,

tělísko jedině hormonální, vlivu na kojení se bát nemusíte - žádný není.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Ovulace s clostilbegytem Anonymní Přijato: 31.03.26 Zdpovězeno: 01.04.26 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Zkrácený děložní čípek ve 22tt Anonymní Přijato: 29.03.26 Zdpovězeno: 01.04.26 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Antikoncepce pro 15ti letou dívku Anonymní Přijato: 27.03.26 Zdpovězeno: 01.04.26 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Těhotenství a následně SP Q309 Přijato: 10.03.26 Zdpovězeno: 11.03.26 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Opakované potraty - testy Petra 142 Přijato: 09.03.26 Zdpovězeno: 10.03.26 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty