Ještě hormony, nebo laparoskopie?
Dobré ráno,
s přítelem se snažíme rok o mimčo. Byla jsem u své gynekoložky a ta mi řekla, že mám dělohu v retroverzi, otočenou dozadu, a syndrom polycystických ovarií, oligomenorhoey. Měla jsem v červenci Clostilbegyt a Duphaston dva měsíce. V lednu jsem byla u své lékařky a ta mi dala žádanku na laparoskopii.
Chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné třeba ješte jednou na tři nebo víc měsíců zkusit hormony. Myslím si, že jsem mladá na to, nechat do sebe kuchat. Je mi 22 let, přítelovi 20, on má spermiogram v normě. Co byste mi doporučovala Vy?
Děkuji Vám za čas a odpověď.
Hezký den,
Andrea Říhová
Pokud léčba hormony nebyla úspěšná, je na místě ověření průchodnosti vejcovodů a stavu dělohy. Jedná se o laparoskopii a hysteroskopii - mininvazivní výkon. Podle nálezu se totiž bude řídit další léčba. Rok neúspěšné snahy o těhotenství je dostatečným důvodem k dalšímu kroku v postupu směrem k řešení problému.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Alergie na čípky po rekonizaci | ševelka | Přijato: 03.02.13 | Zdpovězeno: 11.02.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Čím se léčí výtoky? | Januela97 | Přijato: 02.02.13 | Zdpovězeno: 11.02.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Místo menstruace jen špinění - HA? | xkvetinkax | Přijato: 01.02.13 | Zdpovězeno: 11.02.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Počet vzduchových bublin v plodové vodě | Jitka 1 | Přijato: 31.01.13 | Zdpovězeno: 02.02.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Po císařském řezu velké druhé miminko | Lenka Rau. | Přijato: 31.01.13 | Zdpovězeno: 11.02.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |