Ještě hormony, nebo laparoskopie?

137
04.02.13

Dobré ráno,

s přítelem se snažíme rok o mimčo. Byla jsem u své gynekoložky a ta mi řekla, že mám dělohu v retroverzi, otočenou dozadu, a syndrom polycystických ovarií, oligomenorhoey. Měla jsem v červenci Clostilbegyt a Duphaston dva měsíce. V lednu jsem byla u své lékařky a ta mi dala žádanku na laparoskopii.

Chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné třeba ješte jednou na tři nebo víc měsíců zkusit hormony. Myslím si, že jsem mladá na to, nechat do sebe kuchat. Je mi 22 let, přítelovi 20, on má spermiogram v normě. Co byste mi doporučovala Vy?

Děkuji Vám za čas a odpověď.
Hezký den,

Andrea Říhová

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
11.02.13

Pokud léčba hormony nebyla úspěšná, je na místě ověření průchodnosti vejcovodů a stavu dělohy. Jedná se o laparoskopii a hysteroskopii - mininvazivní výkon. Podle nálezu se totiž bude řídit další léčba. Rok neúspěšné snahy o těhotenství je dostatečným důvodem k dalšímu kroku v postupu směrem k řešení problému.

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Alergie na čípky po rekonizaci ševelka Přijato: 03.02.13 Zdpovězeno: 11.02.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Čím se léčí výtoky? Januela97 Přijato: 02.02.13 Zdpovězeno: 11.02.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Místo menstruace jen špinění - HA? xkvetinkax Přijato: 01.02.13 Zdpovězeno: 11.02.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Počet vzduchových bublin v plodové vodě Jitka 1 Přijato: 31.01.13 Zdpovězeno: 02.02.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Po císařském řezu velké druhé miminko Lenka Rau. Přijato: 31.01.13 Zdpovězeno: 11.02.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH