Léčba Salazopyrinem a kvalita spermií

25.09.11

Dobrý den,

partner prodělal krátkodobou léčbu kortikoidy, byl léčen také Salazopyrinem. Ráda bych se zeptala, po jaké době po ukončení léčby je možné plánovat těhotenství (ovlivnění spermií)?

Děkuji.

REPROMEDA klinika
12.10.11

Dobrý den,

generační cyklus spermií je cca 70-90 dní, proto po 3 měsících by již mělo být vše v pořádku a mohli byste zkoušet otěhotnět. Doporučuji případně provést vyšetření spermiogramu, abyste věděli, jak na tom jste.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
 http://www.repromeda.cz/

V poradně odpovídá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.

Specializace: Gynekoložka a IVF specialistka
Pracoviště: REPROMEDA

Další otázky z poradny

Otěhotnění po vyléčení se z bulimie kacka.28 Přijato: 25.09.11 Zdpovězeno: 28.09.11 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Pnutí v podbřišku po ovulaci pylinka Přijato: 23.09.11 Zdpovězeno: 28.09.11 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Příčiny zamlklých těhotenství marinka5 Přijato: 23.09.11 Zdpovězeno: 23.09.11 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Špinění a krátká doba ovulace cekatelkax Přijato: 22.09.11 Zdpovězeno: 23.09.11 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA
Infantilní typ dělohy HARPER Přijato: 21.09.11 Zdpovězeno: 23.09.11 Odpovídá: Kolektiv lékařů z kliniky REPROMEDA