Menstruační kalíšek po kyretáži
Dobrý den,
9.10.2014 jsem podstoupila umělé přerušení těhotenství pro vvv acranius v 13. tt. Teď teprve čekám na menstruaci a dodržuji režim šestinedělí. Před těhotenstvím jsem byla zvyklá používat menstruační kalíšek. Je vhodné kalíšek nadále používat?
Trošku tuším, že ten první cyklus to možná vhodné není, ale kdyby to nevadilo, byla bych moc ráda. Jsem s kalíškem moc spokojená, ale hodně mi záleží na tom, abych byla brzy znovu připravená na další těhotenství, takže mne Váš názor moc zajímá.
Děkuji.
Správně tušíte ![]()
Vzhledem k probíhajícímu hojení v dutině děložní bych se používání kalíšku při první menstruaci raději zřekla. Přece jenom je o něco vyšší riziko infekce a to by v tomhle případě byla krajně nežádoucí.
Při další menstruaci ale pak už není problém.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| DDS se zdá dilatován | Markétka5 | Přijato: 04.11.14 | Zdpovězeno: 04.11.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Orgasmus v těhotenství | Dardal | Přijato: 02.11.14 | Zdpovězeno: 04.11.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Miniinterupce místo pilulky | mery.love | Přijato: 01.11.14 | Zdpovězeno: 04.11.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Otěhotnění po odstranění přepážky v děloze | L.17 | Přijato: 31.10.14 | Zdpovězeno: 01.11.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Rozházená MS po Utrogestanu | ladus88 | Přijato: 30.10.14 | Zdpovězeno: 31.10.14 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |