Nemocenská a neplacení alimentů

6
09.04.14

Dobrý den,

soudně má bývalý přítel dané alimenty 2000 Kč, které mu jsou strhávány přímo z platu. Nyní je už 5. měsíc na nemocenské a já alimenty nemám.

Mohu pro to něco udělat? Mám se někam obrátit, nebo čekat, co bude dál?

Děkuji za odpověď.

JUDr. Lucie Štrusová
21.04.14

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není patrno, proč jsou alimenty přímo strhávány z platu přítele. Patrně se bude jednat o exekuci.
V takovém případě pokud není v daných měsících dostatečný plat, exekutor nemá co vzít. Nedoporučuji s tím dělat nic, dlužné výživné bude sraženo následně spolu s běžným.

S pozdravem

JUDr. Lucie Štursová
www.advokati-bolzanova33.cz

Další otázky z poradny

Poplatky za znalce Malike Přijato: 02.04.14 Zdpovězeno: 03.04.14 Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová
Zřeknutí se otcovství během rozvodového řízení kometak26 Přijato: 26.03.14 Zdpovězeno: 03.04.14 Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová
Rozvod s cizincem Lecha6 Přijato: 04.02.14 Zdpovězeno: 30.03.14 Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová
Nárok na alimenty po 11 letech Latikapro Přijato: 20.01.14 Zdpovězeno: 07.02.14 Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová
Vydědění dětí ze zákona stefy68 Přijato: 20.01.14 Zdpovězeno: 07.02.14 Odpovídá: JUDr. Lucie Štursová