Nevolnosti

19.05.24

Dobrý den, mám dceru, 10 let. Jednou za měsíc je ji z ničeho nic spatne. Většinou se vyzvraci a tím zvracením ji popraskaji cevky v celem obliceji. Má celé fialové tváře (petechie?). Za týden se ji obličej spraví. Chtěla jsem se zeptat, jestli tyto stavy mohou nějak souviset se změnou hormonů.
Moc dekuji

MUDr.Jiří Havránek
20.05.24

Dobrý den,
příčin může být více, na to je vaše anamnéza příliš stručná, ale souvislost s hormony by snad mohla být, pokud by se epizoda zvracení kryla s ovulací (pokud má dcera již menses).
Pokud ne, potom je příčin celá řada a bylo by pak vhodné dceru dovyšetřit.

JH

MUDr. Jiří Havránek

Podívejte se na stránky Nemocnice Slaný »

V poradně odpovídá

Mudr. Jiří Havránek

Specializace: Pediatr
Pracoviště: Nemocnice Slaný

Další otázky z poradny

Problém s jidlem Anonymní Přijato: 18.05.24 Zdpovězeno: 20.05.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Neurologické vyšetření Mila90 Přijato: 07.05.24 Zdpovězeno: 10.05.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
5.nemoc a veliké uzliny Karolina0311 Přijato: 07.05.24 Zdpovězeno: 10.05.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Vývojový regres u kojenců Anonymní Přijato: 01.05.24 Zdpovězeno: 05.05.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek
Vyrážka 8 mesicni kojenec Verunkasatik Přijato: 26.04.24 Zdpovězeno: 30.04.24 Odpovídá: MUDr.Jiří Havránek