Mudr. Jiří Havránek
Specializace:
Pediatr
Pracoviště:
Nemocnice Slaný
Dobrý den,
16 měsíční syn měl ve čtvrtek večer (31.10.) štěkavý kašel. Byl mu podán čípek Dexamed. Čípek zabral, ale od té doby má velmi silný kašel. Bohužel nemáme stálého pediatra a dnes náhradní doktorka bez testu CRP napsala antibiotika (Augmentin). Synovi jsem dělala domácí CRP test, který vyšel lehce pozitivní. Po celou dobu nemoci syn neměl teplotu, ale má silnou rýmu.
Chtěla bych hlavně vědět, zda nasazení antibiotik je doopravdy nutné a zda dle příznaků se nejedná o něco jiného?
Děkuji.