Očkování proti černému kašli v 33 tt
Ne, v této fázi těhotenství se již očkování nedoporučuje. Pokud byla dcera v dětství očkovaná, má nejspíše ještě alespoň nějakou hladinu protilátek. Teď už lze opravdu očkovat až po šestinedělí a protilátky pak přejdou kojením i k dítěti.
Co ale můžete udělat- nechat si - ostatní příbuzní, kteří s dítětem budou přicházet do styku- zjistit hladinu protilátek a případně se nechat přeočkovat. vy totiž můžete být také zdrojem přenosu infekce na novorozence.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Bolest podbřišku a špinění po kyretáži | Uzdost | Přijato: 06.11.13 | Zdpovězeno: 08.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| 14denní menstruace v kuse bez HA | Lucinka007 | Přijato: 05.11.13 | Zdpovězeno: 11.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Špinění při styku po porodu a vysazení HA | Nicolink | Přijato: 03.11.13 | Zdpovězeno: 11.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Klidový režim proti tvrdnutí břicha | IvčaL | Přijato: 02.11.13 | Zdpovězeno: 04.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Opožděná menstruace při snaze otěhotnět | rennni | Přijato: 01.11.13 | Zdpovězeno: 11.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
Dobrý den,
hodně se mluví o rozšíření černého kašle v naší republice. Dcera je ve 33. týdnu těhotenství. Protože chce ochránit dítě, které se jí má narodit, přemýšlí o očkování. Dcera má navíc ve stěrech Streptokoka a má výrazné otoky končetin. Na očkovacím centru jí řekli, že se nemá očkovat ve 3. trimestru, doporučují to až po ukončení šestinedělí, jenže to zase nebude chráněné dítě.
Je to vhodné se ve třetí trimestru očkovat? Nemůže jim to oběma ublížit?
Děkuji.